Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg a férjemet,...

Hogy győzzem meg a férjemet, hogy a (majdani) gyerekünk kötőjelesen megkapja mind a kettőnk nevét?

Figyelt kérdés

Én mindenképp szeretném, ha a gyerek mind a kettőnk nevét viselné, de nem tudom meggyőzni róla a páromat.

Ötletek?


Szerinte nem ez a megszokott. Meg azt mondja hogy az én családomban senki se "normális"... De hát könyörgöm, a nevelés alakítja azt a gyereket, nem a neve....


Én mindenképp szeretném, és ebből nem kívánok engedni, akkor addig inkább nem szülök :(


Valaki volt hasonló helyzetben?


2013. júl. 23. 11:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
9%

"Az a gyerek mind a kettőnké. "


- hát igen. A nevet atyai ágon kapja, az atya viszont nem tudja a kicsit táplálni a köldökzsinóron keresztül -

megosztva a feladatok, felelősségek.

2013. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
27%
Sziasztok! Igen, pont ez jutott nekem is eszembe, mi lesz, ha férjhez megy vagy megnősül. Egy ismerősöm kisfiai dupla vezetéknevet kaptak. Na az ő feleségük tutira nem tudja felvenni a férj vezetéknevét a sajátja elé... Üdv Neketek.
2013. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

De igen, feltudja. Lehet Kovács-Horváthné Mecseki Valéria. Vagy Kovács-Horváth Gáborné. Vagy Kovács-Mecseki. Vagy Horváth-Mecseki.


Akkor kapja csak az anya nevét. Ez gondolom sokkal megbotránkoztatóbb lenne... (ezt én sem szeretném egyébként)

2013. júl. 23. 12:51
 14/28 anonim ***** válasza:
75%
.....Kovács-Horváthné Mecseki Valéria.....és milyen jó lesz neki 10 példányban aláírni a hivatalos okiratokat....
2013. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
29%
Látszik, hogy még nincs gyereked. :) Nem ezen múlik, ettől nem lesz csak az övé a gyerek. :) te hordod ki, te szoptatod, te vagy vele otthon évekig.... vedd fel te a férjed nevét, és akkor mindenkinek közös neve lesz. :)
2013. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

olyan problémákat kreálsz, ami nincs...


Nem fogom felvenni. Én szeretem a nevemet. Nem szeretnék a 458964. Szabó lenni (bocs, akinek ez a neve, csak ez volt az 1., ami eszembe jutott). És a gyerekem se legyen a 4532. Szabó Janika....


Miért ekkora baj, hogy szeretném, hogy megkapja ezt is???

A két keresztnév miben jobb??? Pedig egy időben az is nagy "divat" volt!


Akinek meg annyiszor kell aláírni, van szignója... Nekem is van, pedig csak 3 nevem van... Nyilván nem adun k a hosszú vezetéknévhez hosszú keresztnevet...

2013. júl. 23. 13:15
 17/28 anonim ***** válasza:
52%
Bocsánat, igaza van a kedves kérdezőnek. Pontatlanul fogalmaztam. Fel tudja venni, de tutira nem fogja. Nem szeretnék ennyire kitolni magammal, hogy akár 3 vezetéknével kelljen nap mint nap bemutatkoznom, vagy aláírnom. De persze "érdekes" gondolkodású emberek mindenhol vannak...
2013. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
De nem is lehet 3 vezetékneve csak 2
2013. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
18%
:-))) Elképzeltem, hogy a munkahelyemen felvenném a telefont, és bemutatkozom, hogy xy Kft.-től Kovács-Horváthné Mecseki Valéria vagyok. Szerintem egyrészt a nevemet is elfelejtené az ügyfél a végére, és a telefont is letenné, mondván, ne növeljem itt feleslegesen a telefonszámláját :-)))
2013. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
16%
ezzel a gyereked választási lehetőségét csökkented majd. mi van, ha ő is fel akarja venni majd a férje nevét kötőjellel, de már így is van két vezetékneve? akkor 3 vezeték névvel hogy fog kinézni?
2013. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!