Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg a férjemet,...

Hogy győzzem meg a férjemet, hogy a (majdani) gyerekünk kötőjelesen megkapja mind a kettőnk nevét?

Figyelt kérdés

Én mindenképp szeretném, ha a gyerek mind a kettőnk nevét viselné, de nem tudom meggyőzni róla a páromat.

Ötletek?


Szerinte nem ez a megszokott. Meg azt mondja hogy az én családomban senki se "normális"... De hát könyörgöm, a nevelés alakítja azt a gyereket, nem a neve....


Én mindenképp szeretném, és ebből nem kívánok engedni, akkor addig inkább nem szülök :(


Valaki volt hasonló helyzetben?


2013. júl. 23. 11:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
50%

1."Meg azt mondja hogy az én családomban senki se normális"

2."nem fogom felvenni,[a férjem nevét] 100000. Szabó lenni"


Váljatok el. Megvetitek egymást, egymás családját, nevét leröhögöd,

Mi lenne, ha fontos dolgokra figyelnétek, egymást megbecsülve?

2013. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Miert nem lehet megerteni a kerdezot is?

O azt szeretne, ha az o vezeteknevet is viselne a gyerek. Miert baj az? Nem mindegy milyen hosszu lesz a neve? Ez benneteket miert zavar?

Nekem inkabb az a furcsa, hogy o kozli, hogy a te csaladodban senki sem normalis. Es ezert nem akarja. Hat kosz. Ez nekem baromi jol esne..

Mondtad azt is, hogy ha nem megy bele, akkor inkabb nem szulsz? Mondjuk, te tudod... Mit mondott ra? Tenyleg ennyire fontos ez mindkettotoknek? Ha en erre kernem a fejem es latna, hogy ez nekem nagyon fontos, siman belemenne a kedvemert. Ti miert harcoltok?

2013. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

kedves 21es! nem, inkább nem válaszolok...



Én igen is szeretném, hogy továbbvigye a nevem. Neki valóban gyakori neve van, ezt akartam érzékeltetni. Az én vezetéknevemet alig 1-2 tucat ember viseli. Ha megkapná a közöset, SENKINEK nem lenne ilyen neve.

Igen, ez nekem fontos. Miért nem lehet ezt megérteni??? Miért akkora baj ez???


Azt, hogy addig nem szülök, nyilván nem komolyan írtam, de nekem ez akkor is fontos.

Nem azt kérem, hogy CSAK az enyém legyen. Csak azt, hogy közös legyen

2013. júl. 23. 15:17
 24/28 anonim ***** válasza:
Hát én nem értem, ezen mit nem lehet megérteni...
2013. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

na, elküldte...


szóval, én nem értem, mit nem lehet ezen megérteni...


Van egy barátnőm, neki is nagyon különleges neve van, a férje pedig Kovács... és ott ugyan ez a szituáció. A csaj szeretné a kötőjeles nevet adni a gyereknek, a pasit meg képtelen rábeszélni. Én megértem. Én is így akarnám a helyében. Itt a környéken ha a férj nevét hallják, akár a teljes nevét, akkor se tudják, kiről van szó, mert annyi van... viszont a csaj nevét meg egyből az ő családjával kötik össze. Azt hiszem 5en vannak ilyen 10-20on évesek összesen, kisbaba meg 1.


Mondjuk szerintem náluk az sem utolsó, hogy ha kinyitja a gyerek a törikönyvet, akkor rá tud bökni, hogy "jé, ez az én ükapám"...

2013. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk megkapta mindkettőnk vezetéknevét. Szerintem nem olyan szokatlan ez manapság, kezd egyre elterjedtebb lenni. Én teljesen egyetértek a kérdezővel, a gyerek mindkettőnké, hát akkor miért ne kaphatná meg mindkét szülő vezetéknevét?

Azon meg nem kell aggódni, hogy ha megházasodik, akkor majd 3 vezetékneve lesz, mert annyi nem lehet, maximum 2, akkor majd el kell döntenie, hogy melyik nevet tartja meg.

Amikor összeházasodtunk, akkor még nem gondolkoztunk ezen, így nem ezt a nevet diktáltuk be, de később a gyerek születése előtt megváltoztattuk, kellett kérni egy új házassági anyakönyvi kivonatot. Egyébként ha jól tudom, csak úgy lehet ilyen neve a gyereknek, ha mindkét szülő megtartotta az eredeti nevét (tehát a feleség nem lett -né), vagy ha a feleség is kötőjelesen vette fel a férj nevét. Nálunk az utóbbi verzió van.

Mondjuk nálunk ebből nem volt gond, a férjem egyetértett, így nem kellett győzködnöm. Kérdező, szerintem magyarázd el a férjednek, hogy az a gyerek legalább ugyanannyira lesz a tied, mint az övé. Ráadásul mégiscsak rád hárul a neheze, neked kell kihordanod, megszülnöd, szoptatnod stb, így nem olyan hatalmas kérés, hogy megkapja a te nevedet is.

2013. júl. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Kérdező, szerintem magyarázd el a férjednek, hogy az a gyerek legalább ugyanannyira lesz a tied, mint az övé. Ráadásul mégiscsak rád hárul a neheze, neked kell kihordanod, megszülnöd, szoptatnod stb, így nem olyan hatalmas kérés, hogy megkapja a te nevedet is"


- mekkora ez! Kérdező, adj szoknyát és papucsot a szarnevű férjedre, mielőbb.

2013. júl. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

most ezen mi a papucsoskodás??? meg miért kell szarnevűzni????


nem azt mondtam, hogy fujj milyen rossz meg szar meg viselhetetlen neve van, csak azt, hogy gyakori!!! És hogy szeretném, ha a KÖZÖS gyerek KÖZÖS nevet kapna!! Mi a fenét nem lehet ezen érteni???


Amúgy lehetne 3 vezetékneve, csak nem mind a három kötőjellel, ezt előbb leírtam...


És igen, én is kötőjelesen vettem fel

2013. júl. 24. 08:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!