Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én nem szeretnék gyermeke...

Csak én nem szeretnék gyermeket vállalni amíg a férjem reggeltől estig dolgozik?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért vállal gyermeket az a pár, ahol a férj otthon sincs egész nap, és ha már vállal, miért panaszkodik, hogy milyen nehéz egyedül? Kérlek magyarázzátok meg, hátha megértem!
2013. júl. 23. 17:13
1 2
 1/17 Jégtánc ***** válasza:
Mit jelent neked a reggeltől estig?
2013. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk reggel 8tól este 8ig, minden hétköznap. Szóval nem ér haza, vagy csak alig ér haza amíg a gyermek még ébren van.
2013. júl. 23. 17:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert meg kell élni valahogyan és ha ez az ára ekkor ezt kell csinálni.Lehet,h még 10-15 évig ennyit kell dolgoznia akkor egy boldog párnak akik több éve együtt vannak ezért ne lehetne gyermeke?Ezért vállalják be sokan így is.Sőt mostanában rengeteg olyat hallok,h az apuka külföldön dolgozik egy hónapban 1 hetet van otthon.
2013. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De megéri ez? Többet ér x ezerrel több fizetés, mint hogy legalább valamennyit időt a gyermekével töltsön az apja? Mert szerintem nem elég 7 napból 2 egy apukából! De tényleg csak kérdezem, nem vitázni szeretnék!
2013. júl. 23. 17:28
 5/17 anonim ***** válasza:
Oké, de ha a férjnek olyan végzettsége van, hogy egész életében így kell dolgozni, akkor ne is vállaljon gyereket? Gondolom ti is azért vagytok együtt, mert gyereket is szeretnétek majd egyszer. A gyerek nagy részben úgyis a nő dolga lenne és van olyan férfi, aki bár megtehetné, mégsem foglalkozik a gyerekkel, pedig mondjuk otthon van már 4-kor. Akkor az sem vállaljon gyereket?
2013. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is arrol van szo, hgoy meger x ezret mert egyertelmu, hogy x ezer helyett a gyerekevel lenne csak sajnos sok melhelyen ez nem kivansagmusor. Nem lehet megvalasztani, hogy kerek x ezerrel kevesebbet es engedjetek minden nap haza 2 oraval hamarabb mert lehet megmutatjak gyorsan hol az ajot es nem kell mar mennie az embernek. :( Vagy talanak helyetted olyat akinek megszabhatjak a munkaidot. Sajnos legtobb helyen nem mukodik ilyen konnyen. Manapsag mar a munkaban sem lehet vallogatni nemhogy a munkaidoben. teny, hogy nehezebb egy olyan parnak akinel az egyik szulo naphosszat dolgozik de szerintem ez meg nem ok arra, hogy lemondjanak a gyerekrol. Bizony-bizony nagyon sokszor egy baba/daccolo kisgyermek... nagy megprobaltatas. Sokszor meg egy nagyon jo kapcsolatot, hazassagot is probara tud tenni. Elkepzelni ellehet, meg megtervezni is de felkeszulni ra nem. Hihetetlen mi var az emberre. Senki nem gondolna milyen nehez. Tobbekozt en sem hittem volna. Igy megertem azt is aki panaszkodik. Szerintem a "tudta mit vallal" nem teljesen igaz erre a kijelentesre mert nagyon meglepo tud lenni. Erre nem lehet felkeszulni. :) Legalabbis nem elso gyereknel. :)
2013. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

férjemnek vállalkozása van. korán megy, későn jön.

én ezt tudtam mikor gyereket vállaltunk, ezzel együtt vállaltam be én, mert mondhatni 3 évig alig látta a gyerekét.

most már dolgozom, így kevesebbet tud dolgozni, mert nincs kire hagyni. hárman ugye kevesebbet vagyunk, viszont ők elég sokat vannak együtt (már a múlthoz képest), heti 2 nap is itthon van, sőt már van olyan is, hogy vacsora időre hazaér, régen ilyen nem volt.

án nem panaszkodom, én elfogadtam, így vállaltam, tudtam.

nehéz, nagyon nehéz volt, mert a család se kopogtatott, hogy ne pihenjek, majd ők babáznak, ketten voltunk mindig, de nekem megérte :)

2013. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy azért évek alatt biztosan lehet munkát váltani, és nagyon sok 8 órás reggel 6-tól, vagy 8-tól kezdődő munkahely van. Ismétlem, nem 1-2 hónap alatt, de azért 4-5 év alatt tuti. A hét minden hétköznapján 12 órázni szerintem csak gyárakban szoktak, de ha rosszul gondolom javítsatok ki. Márpedig ha valaki gyárban dolgozik nyilvánvalóan nem az az álommelója. De másrészről meg igaz, hogy egy 8 órás meló mégiscsak rosszul fizet.
2013. júl. 23. 17:43
 9/17 anonim ***** válasza:

Én is vállaltam, igaz, nálunk sokat segítenek a nagyszülők és csak átmeneti állapot volt, amíg a férjem befejezte az egyetemet.


De így is nehéz volt, kistesót nem is mertem vállalni, pedig sokan mondták hogy kis korkülönbséggel szüljek meg más is megoldja stb.

2013. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Megér igen mert van ahol az a pár x ezer forint is rengeteget számít.Csak egy felvetés:Ha a párodnak jelenleg jó munkája van nem dolgozik ennyit még is szépen megéltek,és mondjuk x év múlva elveszíti az állását és éjjel nappal dolgoznia kell ,h eltartsa a családját...Akkor megbánnád ,h gyermeket szültél???
2013. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!