Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én nem szeretnék gyermeke...

Csak én nem szeretnék gyermeket vállalni amíg a férjem reggeltől estig dolgozik?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért vállal gyermeket az a pár, ahol a férj otthon sincs egész nap, és ha már vállal, miért panaszkodik, hogy milyen nehéz egyedül? Kérlek magyarázzátok meg, hátha megértem!
2013. júl. 23. 17:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Na pont ezen rágódtam a minap! Ikreim vannak, 2,5 évesek, a férjem kora reggel elmegy és sokszor csak 7 körül ér haza. Annyit van a gyerekekkel, hogy kicsi játék, fürdés és ennyi. Hétvégénk is alig van, mert jelenleg sulija is van szombaton, vasárnap pedig sokszor mamához megyünk. Persze a suli csak 7 hónapot tart, szóval nem ez az általános. Mondjuk én nem panaszkodom, de néha azért elszontyolodom:)

Én nem erre vállaltam gyereket, mert kb. 1 éve van az, hogy állandóan ilyen (vidéki) munkája van, ami sokszor azt is jelenti, hogy hétfőtől péntekig nincs itthon. Pl. most is elment ma és csütörtökön jön haza. Ezt utálom, de nem tudok mit csinálni, legalább van munkája. Csak én is azon agyaltam, hogy milyen jó annak, akinek nem így dolgozik a férje, mert pl. olyan is van, akinek reggel 9-től 4-ig 5-ig, de még a 6 se lenne sok...Hát ez van. A mai világban örülni kell, ha dolgozhat valaki, ugrálni nem nagyon van lehetősége az embereknek egyik helyről a másikra...

2013. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem manapság elég sokan annak örülnek, hogy van munkájuk...


Aztán én 31 évesen szültem. A férjem reggel fél8-kor megy el, 7-fél8-ra ér haza (fürdetni). A gyerek 3 hós korától én is dolgoztam itthonról (fokozatosan egyre többet), anyukám járt át hozzánk segíteni, aztán 2 évesen bölcsis lett. Nem voltam hát egyedül, hétvégén meg pláne nem (plusz a férjem csinálja mindig kb. a fele házimunkát). A munkánkat mindketten szeretjük, és bár jobb lenne kevesebb dolgozni naponta, vagy legalább kevésbé hektikusan túlórázni, de nem hiszem a szakmánkban (szálloda- és reklámipar) ilyen állást találnánk.

2013. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az ikres vagyok ismét, közben jöttek a válaszok, de hát kedves kérdező,nem csak a gyárban dolgoznak ám 10-12 órát. Sőt. Az én férjem geológus, egy maszek környezetvédelmi cégnél van, mindenfelé az országban járnak vízmintázni, talajmintázni, kutakat fúrni...nem 8-tól 4-ig ül egy irodában, ennek ellenére képzett. Szóval ez hülyeség amit írsz, már bocs! Ez a végzettsége.

Sőt, én pedig kozmetikus vagyok, a délutános hetem este 8-9-ig tart...akkor most mit csináljak????

2013. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Jégtánc ***** válasza:
100%
Végülis akkor orvosoknak,rendőrőknek ,tűzoltóknak stb... se legyen gyermekük?Kedves kérdező ,lehet nem gondoltad át teljesen a kérdésed.
2013. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
az én férjem szakács,reggel fél9kor megy és éjjel 11 kor hétvégén éjfélkor jár haza. ez a szakmája,tök mindegy,hogy melyik szállodába,étterembe dolgozna,mindenhol ez van. Kérdezem én: akkor most ne vállaltunk volna gyereket????
2013. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, de én nem szeretném az egészet apa nélkül csinálni. Minden tiszteletem azoké, akik egyedül is bírják!
2013. júl. 23. 20:48
 17/17 zabmester ***** válasza:
Így én sem szeretnék. Mondjuk én pont ezért is úgy vagyok vele, hogy ha lesz kistesó, akkor valahogy úgy kellene megoldani, hogy annyi időre maradjak otthon, ameddig anyagilag bírjuk (vagy megosztva, első felében én, második felében apa marad otthon), mert nem akarom, hogy emiatt a páromat csak éjjel lássuk, mert annyit kelljen dolgoznia. Szerintem a gyereknek az apjára is szüksége van, ha már egyszer van neki. Mivel a nő számomra nem szülő- és gyereknevelő gép, így a férfit sem vagyok képes pénzkereső gépnek tekinteni, mindkettő vegye ki a részét itt is, ott is.
2013. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!