Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki, ha egy...

Szerintetek ciki, ha egy várandós anyuka csinosan öltözik, sminkkel, lakkozza a körmeit? Vagy ez csak féltékenység mások részéről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves vagyok, van már 3 kislányom, 7,6 és 2 évesek. Most 33 hetes terhes vagyok, fiú lesz.

De kicsit furán érzem magam a bőrömben. Én szeretek csinosan öltözködni, na nem több tízezerért, csak a turiból. Most vettem magamnak a kínaiban egy cipőt 990ft-ért, de ezen is hónapok óta gondolkodtam már, de mivel a másik elszakadt, muszáj volt. Ruhára nem költök sokat magamra, max egy felső vagy nadrág havonta, pár száz forint használtan.

A hajamat vörösre festem, de már vagy 8 éve ugyanolyan színű, és tesóm szokta vágni, fodrásznál 4 éve nem voltam.

A körmömet mindig rendben tartom, igaz, hosszú, és rendszerint sötét rózsaszín vagy középkék.

Smink max egy spirál, de az is ritkán.

Mégis a faluban mindenki megbámul, a szomszéd csaj már párszor be is szólt. Rosszul esik...pedig nem csak magamért csinálom, hanem azért is, hogy a lányaim ne egy lestrapált, nyúzott ruhás néniről vegyenek példát, hanem tanulják meg, nem bűn, ha ad magára az ember.

Ne értsetek félre, nem vagyok szép, egy cseppet sem, sem beképzelt, csak jobb érzés ilyen példával előttük járni, mintha a falu nagyjának a példáját követném, és hetente egyszer fürödnék, és büdös, hipófoltosan járnék.

Én gondolkodom rosszul, vagy ez így tényleg sok?


2013. júl. 23. 17:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező, nem lehet, hogy azért bámulnak a faluban, mert 26 évesen a 4. gyerekedet várod? Engem igazán nem zavar és nem ítélkezem, de tudom, milyenek a pletykás vénlányok...
2013. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező! Ez teljesen jól van így,nem is kell otthonkába nyomulni,mint némelyik.Én is faluban élek,itt is az a menő,akinek loboncos a haja,és csupa retek egész nap a körme alja,mert Ő DOLGOZIK!! Érdekes én is,van kert,veteményes,sőt még házi,és haszon állatok is,még is tudom mire való a köröm kefe,miután elvégzem a dolgom a ház körül! :)Én 28 éves vagyok,3 gyerekkel.2 havonta festetem a hajam,normális ruhákba járok,imádom a parfümöket,ápoltak a körmeim,sőt néha festem is őket,szolid smink szinte minden nap,és bizony meg is vagyok érte szólva. :D Ez már az ők bajuk!


Nem csalódtam,gondoltam,hogy már a legelső válaszoló a munkával jön... :) Imádom amikor azonnal ítélkeztek!!!!

2013. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Haha muszáj először az egyik hozzászólásra reagálnom. Én is fiatalon szültem 21 éves, azóta 3. évente, az harmadik babánk most 2 éves. Végig dolgoztam, párommal akkor indítottuk be az üzletünket, mikor az első született, kisbaba mellett is besegítettem, ahogy azóta is. Nem kell lenézni aki fiatalon vállal több gyereket.


Egyébként meg lejárt már szerencsére a zsíros hajú, lestrapált kismamák kora. Legalábbis én úgy tapasztalom, mindenki ad magára ugyanúgy mint gyerek előtt.

2013. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Végre egy anyuka aki csini. Én Bp-en élek, néha kinézek az ablakon és azt látom, hogy kismama tolja a babakocsiját és úgy van felöltözve, ahogy én az kertbe nem merek kimenni, nehogy meglásson a szomszéd. Mackó nadrád, vagy rövid sort, olyan amilyen gyerek koromban a fiúknak a tesi órán. De nem is egy csini mackó nadrád, nem egy csini sort. És ez azért van mert révbe értek és feleségül tudtak menni valakihez, sőt gyerek is született, akkor már elengedhetik magukat. Én itthon kifordítom a nadrágokat és beljebb gépelem, az alakomra varrom.
2013. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

Komolyan ennyi rosszindulatú hárpiát.nem mindegy mennyit dolgozott? Miért kéne mindenkinek robotolnia majd 30-40 között szülni?nem lesz senki több attól,mert dolgozik a gyerek előtt,nem is az volt a kérdés,mellesleg nyilván szépen nevelik a gyerekeket és jól élnek amúgy sincs senkinek köze hozzá,legalább nem fognak nagymamakorúként a gyerekük ballagására menni.


Kedves Kérdező!

Szerintem az a normális ha adsz magadra egy igényes anyuka,nő és feleség is egyszerre,foglalkozik a külsőjével is,nem megy ki tejfoltos mackóban zsíros hajjal,sőt otthon sincsen úgy,hanem mindig tiszta,csinos és ápolt.ne törődj se a z oldalon lévő libákkal,se a beszólogatós falusiakkal,te csinálod jól és a lányaid is jó példát látnak maguk előtt. Amúgy gratulálok a gyerekekhez,nekem még csak egy 2 éves fiam van :)

2013. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
ja kimaradt 23L vagyok,és diákmunkám volt a gyerekem születése előtt,azóta független vállalkozó vagyok,én osztom be az időmet,baba mellett is tudtam dolgozni és nagyon jól keresek
2013. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
miert lenne ciki? ugyanmar! attol mert egy no terhes es mar vannak gyerekei, nem kell elhagyni magukat!, sot! de ne is foglalkozz ilyenekkel, en is faluban lakok, ismerem a "szokasokat"...
2013. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nyilván nem ciki, sőt, nagyon helyes, ha csinos vagy, számomra az az érthetetlen, ha valaki anyaként elfelejti, hogy nő.


Nekem csak a végletek szoktak feltűnni, ha pl. alaki tűsarkúban talpig fehérben süppedezik a murván és botladozik a játszótéren, azon azért elmosolyodom. :)

2013. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek a válaszokat!
2013. júl. 24. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!