Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett divat a szingliség...

Miért lett divat a szingliség és ez a, , nem kell gyerek" stílus?

Figyelt kérdés
Nem az a gond hogy páran nem vállalnak,hanem hogy a fiatalok vagy ,,abban a korban" levők jelentős többsége nem akar gyereket.Tudom hogy nincs sok közöm hozzá csak furcsállom...

2013. júl. 24. 15:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Kötöttségek, felelősség, stb... nem akarják. Én ezen nem látok problémát. A baj ott kezdődik, amikor valaki azért vállal gyereket, mert "már muszáj" és közben nem adja meg neki sem lelkileg sem fizikailag azt, amire szüksége van. Akkor már inkább ne is vállalt volna! Akkor legyen valakinek gyereke, ha ő is akarja, nem az állam, nem a világ, nem a szomszéd miatt. Akkor csak a gyerek szív. Az meg senkinek sem jó.
2013. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2013. júl. 24. 15:35
 3/22 anonim ***** válasza:
11%

Y és Z-generáció, Pán Péter-szindróma. Olvassatok utána. Azért mert nagyrészt ők is gyerekek és ezt élvezik, amíg csak lehet. Jobb 10 évig tanulni, otthon lakni, főznek-mosnak rád, vagy toljanak mindent a fenekük alá, mert ha nem, akkor a szülők nagyon gonoszak ám velük.:) Tisztelet a kivételnek, mert szerencsére azért akad belőlük is.

A másik dolog pedig, hogy sokan hiába szeretnének gyereket vállalni, nem teszik lehetővé az anyagiak. Diákhitel, nincs munka, albérlet, erre én se vállaltam volna. És jobban hangzik a társaságban, ha azt mondja, hogy nem akar, mintha azt, hogy szegény. Ez is lehet, ismerek ilyet.

2013. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
38%

Én a saját példámat tudom csak írni.

32 vagyok, és nagyjából még semmit nem éltem. Beleszülettem a csóróságba, soha semmim nem volt, még a Balatonon sem nyaraltunk a családdal soha! Aztán szép lassan küzdöttem, hogy eljussak az egyetemre, stb.

Végre saját munka, aztán sok évig az adósságok törlesztése, most ott tartok, hogy van egy párom, egy kutyám és egy ici-pici kertes ház, meg egy használt autó. Hova szüljek ide gyereket?

1. Még külföldön sem jártam, még egy wellnes hétvégén sem voltam, ami másoknak a világ legtermészetesebb dolga.

2. Nincs semmi megtakarított pénzünk.

3. Ami kicsit furcsán fog hangozni, de az ismerőseimből kiindulva, nagyon elment a kedvem a gyerekektől.


Volt egy idő amikor minden vágyam egy saját gyerek volt.


De amikor azt látom, hogy a "gyereknevelés" abból áll, hogy:


A gyerek egy elkényeztetett pop sztár.

Mindig mindent meg kell neki venni.

Egy 8-10 évesnek sok 10 ezer forintos okostelefont.

(de minek?????????????????????????????)

Nincs olyan hogy nincs pénz minden héten új ruhára meg extra luxus táborokra kell az utolsó forintot is költeni.

Nem képes a gyerek megenni mondjuk a babfőzeléket, csak a rántott pulykát, meg a McDonald's-os kajákat.

Apró korában sminkeli magát, és festi a körmét, és fel van háborodva, hogy az óvónéni ezt nem engedi.

Ha a tanár az iskolában csak felemeli a hangját, már a gyereknek "jogai" vannak.


Na neeeeeeeeeeeeeee!


Ezek után én szüljek gyereket???

2013. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Előző! Azért nem minden gyerek ilyen, sőt csakis tőled függ, hogy milyen lesz. Megtaníthatod, hogy ne ez legyen neki a fontos. Az említett példádban ezt elmulasztották, gondolom náluk is a pénz az első. De nagyon sok helyen szerencsére nem. A legtöbb szülő mindent meg akar adni a gyereknek, de ez nem kell, hogy anyagi legyen.
2013. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%
Kicsit szeretném többre vinni, mint hogy unokákat gyártsak a "nagyiéknak", mert az kell és akarják hogy 2 hetente legyen kinek sütit sütni. Félreértés ne essék, nem akarok híres befutott ember lenni, csak egy fokkal jobbá tenni a környezetemet. Lenne elég dolog a világon, amin kéne mit dolgozni, nem hiszem hogy le akarok ragadni a szaros pelenka és a taknyos orr mellett.
2013. júl. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Akkor én is visszakérdeznék ha nem gond(tényleg nem bántásnak szánom csak kíváncsiság szóval nehogy magatokra vegyétek:) )

Miért olyan fontos,hogy minden nő gyereket szüljön?Mi van akkor ha ő másmilyen életet szeretne?

Én is folyton azt hallgatom mamámtól(meg minden más felnőttől)hogy nemsokára férjhez kell menned,gyereket kell szülnöd mert az a nők feladata...

Meg olyan nincs,hogy én ne akarjak gyereket mert az mindenkinek kell.

hol vagyunk a középkorban?

Miért ne dönthetne egy nő a saját testéről ahelyett,hogy a társadalomra(a többiekre)bízná a dolgot...

Persze tudom hogy vannak olyan nők akik mindig is szerettek volna gyereket és tisztelem/támogatom is őket mert nem könnyű.(és tényleg semmi bajom a döntésükkel hiszen az ő életük és úgy éljék ahogy ők szeretnék)

Én viszont nem vagyok ilyen.Én nem akarok gyereket,mert nekem más terveim vannak.Más életet akarok.Én az álmaimat akarom megvalósítani,utazni akarok,írni akarok,szeretnék egy klassz munkát és emellett nem tudnák tisztességesen felnevelni egy gyereket.Ráadásul egyáltalán nem vagyok anya típus.Akkor meg minek szüljek?Csak szerencsétlen gyereknek lenne rossz olyan anya mellett amilyen én lennék.És tapasztalatból mondom,hogy vannak olyan emberek akiknek nem való gyerek.

16/l

2013. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 16 éves! Nem kell mindenkinek szülni, az is egy álláspont, amit te írsz.

De bocs, miből vetted le, hogy az itteni válaszolóknak az a véleménye, hogy mindenki szüljön? Szerintem ilyet senki sem írt.

2013. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem divat egyik sem. Előbb-utóbb mindenki megtalálja a párját és születik legalább 1-2 gyereke.

Csak más a világ, könnyebb azt mondani, hogy "szingli vagyok", ahelyett, hogy az ember beismerje, hogy rohadtul magányos. A gyerekvállalás meg kitolódik, mert tovább járnak suliba az emberek és később sikerül anyagilag megteremteni a feltételeket. De ez sem mindig igaz, sokan vállalnak gyereket huszonévesen is, csak nő a 30-on túl szülők száma.

2013. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%

elnézést ha félreérthető voltam.

ezt arra értettem,hogy az én környezetemben mindenki ezt mondja és rám is ezt akarják erőltetni.

nem az itteni válaszolóknak szólt szóval nehogy magatokra vegyétek:)

emelet szerintem ezzel együtt érthető meg az én álláspontom:)

még egyszer bocsi,hogy nem fogalmaztam világosabban:)

2013. júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!