Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lett divat a szingliség...

Miért lett divat a szingliség és ez a, , nem kell gyerek" stílus?

Figyelt kérdés
Nem az a gond hogy páran nem vállalnak,hanem hogy a fiatalok vagy ,,abban a korban" levők jelentős többsége nem akar gyereket.Tudom hogy nincs sok közöm hozzá csak furcsállom...

2013. júl. 24. 15:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem, a te környezetedben. Semmi gond, nem vettem sértésnek, csak nem volt teljesen világos.:)
2013. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

7-es:Nem azt mondom hogy minden nőnek ez a kötelessége csak elég furcsa hogy egyre többen nem akarnak gyereket.Természetesen ez az ő életük,mindenkinek tiszteletben tartom a döntését.

2013. júl. 24. 16:35
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Egészen 35 éves koromig én is úgy gondoltam, hogy nem akarok gyereket. Aztán hirtelen minden megváltozott, fogalmam sincs mitől. Nem lett normálisabb a párom, nem láttam édes kisbabákat magam körül. Egyik napról a másikra. És azóta gyereket akarok. Most 37 éves leszek, és még mindig nem sikerült. Attól félek, hogy kifutok az időből.
2013. júl. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Szurkolok!:)
2013. júl. 24. 16:54
 15/22 anonim ***** válasza:
49%

"Csak más a világ, könnyebb azt mondani, hogy "szingli vagyok", ahelyett, hogy az ember beismerje, hogy rohadtul magányos."


Hát nem éppen!


Amikor nekem épp nem volt párom, akkor nem az volt az első, hogy azért kell pasi, mert gyereket akarok.


És most?

Most sincs.


A párom előző kapcsolata nagyon erőltette a gyereket, a párom nem akarta.

Aztán úgy hozta a sors hogy elváltak.

Most egyfolytában ide-oda passzolgatják a kölköt, és rajtam csattan minden.


Akkor meg miért kellett a gyerek?

Mert ez a nagy divat!


Az asszonyka aki eddig nagyon akarta, rájött, hogy még ő is élne, így csak szabadulna a gyerektől.

Akkor meg annó miért volt annyira fontos szülni?

2013. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

Nekem most épp az a furcsa, hogy aki nem akar gyereket az meg mondjuk lenézi az édesanyákat, monván "leragadtak a szaros pelenkáknél és a taknyos orroknál??"

Azért nem kellene ilyeneket írni, ne haragudjatok.

Én vállaltam gyermeket 3at!! Nem érzem, hogy ettől hős lennék-félreértés ne essék, de ettől nem ragadtam le ezen a szinten.

A 16éves válaszolónak meg annyit szeretnék írni- hogy ennyi idősen még én sem akartam gyereket- nem hogy nem akartam eszembe sem jutott.

Én is későn vállaltam őket, eleve 28voltam mire megismertem a férjemet... utána megváltoztam. MIntha kódolva lett volna bennem-mint az emeriségben, hogy pasi-fészek-gyerek... szóval jött midnen egymás után. És így volt természetes.


Nekem is van pár szingli ismerősöm, van olyan, aki majd meggebed, hogy 38évesen se pasi se gyerek- és igenis nagyon bánja, de van olyan is, aki kiteljesedett a munkájában és eszébe sem jut. Én nem nézem le- nem szólok be egyiknek sem.

2013. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen. A gyereknevelés nem szaros pelenkákból és taknyos orrokból áll. Ez nagyon gyerekes felfogás és sértő. Nekem 2 van, hihetetlen örömforrás.
2013. júl. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ismertek olyanokat akik közelítenek a 40-hez de még nincs férjük se gyerekük?Vagy valaki látogatja ezt a fórumot aki ilyen?(Eltekintve attól hogy meddő,stb.)

Nekik nem hiányzik senki?

Ne értsétek félre nem akarok bántani senkit csak meg akarom érteni őket.

2013. júl. 25. 07:33
 19/22 anonim ***** válasza:
62%
Az én környezetemben legalább 20 olyan pár van akik már el is múltak 40 évesek és nincs gyerekük. Csak az utcánkban ahol 10 ház van lakik 3 pár. Van egy ismerősöm - nő - több mint 20 évig voltak együtt, aztán pár hete megunta h a pasija nem akar tőle semmit (össze is csak 1 éve költöztek)és ott hagyta. 40 éves. Nem hiszem h lesz gyereke. Szerette a pasiját, aki viszont nem akart gyereket, és csak most jutott el odáig h el tudta hagyni. Én 33 éves múltam, még nincs nekem sem, nem is nagyon vágyom rá, a párom igen. Biztos h lesz 1-2 éven belül, szerintem az élet célja h gyerekünk legyen, ez teszi teljessé az életet, nem lehet boldog soha akinek nincs. Nem azért kell, hogy 70 éves koromban ápoljon. Idővel mindenkiben kialakul egy "hiány" érzés, h vmi hiányzik, nem jó így, nem vagyok boldog. Gyermektelenek, akiket én ismerek mind megkeseredettek és egyedül vannak, és már nem tudnak mit tenni.
2013. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 25. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!