Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkinek van vannak oviból-...

Mindenkinek van vannak oviból-suliból összejárós barátai? Úgy értem szülők mennek gyerekeikkel hozzátok?

Figyelt kérdés

Elég nehezen barátkozós fajta vagyok, meg persze úgy nehéz is, amikor a gyerek korán megy oviba, délután mikor megyek érte millió dolog, nem diskurálok.

Úgy kezdődött, hogy ebben a városban kaptam munkát, tehát nem ismertem senkit, úgy jöttünk ide, viszont egyből bele a melóba. Egyébként rengeteg a munkanélküli valamint a gyes-en lévő anyuka. Összejárnak. Hallom, meséli a lányom is, hogy ki kinél volt délután. Mát én kezdem rosszul érezni magamat.

Ez nagyon kirívó? Vagy esetleg más is van így? Nyugtassatok meg.Vagy szidjatok le, hogy béna vagyok:)


2013. júl. 25. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi nem járunk "családostól" egymáshoz, de ha valakivel játszani szeretne a gyerekem, akkor megkérdezem az anyukáját, hogy átjöhet e játszani, van hogy az enyémet viszik el. Egyik hétvégén itt is aludt az egyik kis barátja. Mi is csak a kiránduláson, vagy ünnepségen beszélgetünk az anyukákkal, reggel-délután mi is rohanunk.
2013. júl. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itt ez még nem szokás. Lehet a suliban más lesz. De egyedül gyerek nem jellemző, hogy átmehet játszani, anyukástól, tehát úgy hogy anyuka marad beszélgetni. Egyszer bepróbálkoztam, de mondta anyuka nem ér rá, főznie kell, én felajánlottam, hogy elmegyek a lányáért és hazaviszem. Nem ment bele:(
2013. júl. 25. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
mennyi idős a gyerkőc? kis csoportban és középsőben még nálunk sem nagyon volt ilyen, csak nagyritkán. Nagycsoportban viszont elég gyakori lett.
2013. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk oviban az volt a szokás, hogy megbeszéltem az anyukával, hogy átjönnek valamikor, aztán később pontosítottuk. Volt akinek az volt jó, ha a gyerekkel jött, másnak meg úgy, ha én hazavittem az enyémmel, ő meg értejött, vagy hazavittem. Ilyenkor nem kell azt mondani, hogy rögtön aznap, hanem mondjuk hétfőn szólsz, hogy pl. szerdán átjöhetne-e. Én is nehezen barátkozom, de a gyerekért mindent!:)
2013. júl. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zabmester ***** válasza:

Nekem sincsenek ilyen összejárós barátaim az oviból. Nem tudom miért, szülőkkel nehezen barátkozom, pedig amúgy sok barátom van. De fura nekem, hogy a fiam ovis társainak a szülei mind közel 40 évesek, míg én 26 vagyok. Pedig alapvetően nem barátkozom nehezen, csak úgy nehezen találom meg a közös hangot, hogy mindössze annyi köt össze valakivel, hogy egy oviba járnak a gyerekeink.

Amúgy én is szoktam hallani, hogy megy mindenki egymáshoz, nem is mindig szülőkkel, de hát általában azokat a gyerekeket hívják át egymáshoz, akiknek a szüleivel jóban vannak. Én voltaképpen nem vagyok rosszban senkivel, de olyan hű de jóban sem.

Akikkel még terhesen a védőnőnél összeismerkedtem, azokkal meg már rég nem tartok kapcsolatot, egyrészt, mert most már másik környéken lakunk, a gyerekeink nem járnak egy oviba, más részük meg már nem lakik az országban. Akik gyerektől függetlenül a barátnőim voltak már régről, azoknak meg vagy még nincs gyerekük, vagy mostanában született csak babájuk, vagy szintén nagyon messze laknak.

2013. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zabmester ***** válasza:
Ja, mondjuk olyan már volt, hogy ovis barát átjött hozzánk, de azt és három hétig próbáltuk megszervezni, mert ott meg a kisfiú anyukája az, aki nagyon elfoglalt, jön-megy egész nap, szóval nehéz volt összehozni, hogy érte tudjon jönni este, én meg nem tudtam volna hazavinni kocsi nélkül, város melletti kisvárosba, az távolsági busszal, buszállomásra való odajutással legalább két óra, plusz még utána nekem hazajutni... Ha közelebb lakának, gyakrabban jöhetne, de hát sajnos ez van. Kár, mert a fiamnak ő a legjobb barátja, de ez van.
2013. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!