Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mindig csak a 3 vagy...

Miért mindig csak a 3 vagy több gyerekeseket támogatják?

Figyelt kérdés

A kétgyerekeseknek is nagy gond a tanévkezdés!!!!Igazságtalan, hogy kétgyermekes szülőként sem étkezési, sem egyéb támogatást nem kaphatok ....Mi valahogy mindig 100%-ot fizetünk...


[link]


2013. aug. 15. 13:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok: nekem pl 4 gyermekem van, mégsem vagyok sem cigány, sem megélhetési szülő. Így alakult, és én pl el tudom tartani őket, pedig teljesen egyedül nevelem őket, és bár a kicsi alig pár hónapos, dolgozom! Szóval az a kijelentés, hogy csak a cigányok szülnek 3 vagy több gyermeket, nem feltétlen igaz, de megélhetésből ők csinálják.
2013. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
18%

"Akkor itt a kisgyermekes családoknál az önkormányzat ingyen vágja a füvet"


Hát én már ezért oda költözők, hol van ez?

2013. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nekem is 3 van, de egészen más dolgokat (is) látok nagyon igazságtalannak. Pl GYES alanyi jogon... ezzel elméletben egy lapra teszik a tanult és dolgozó anyukákat a tizenéves halmozottan hátrányos helyzetűekkel. GYED maximális összege... vicc ahhoz fizetésemhez képest, amivel eljöttem a munkahelyemről. Nekem ez már akkor is sokkal fájóbb dolog volt, mikor még csak 1 gyerekem volt. Nem ezeken a támogatásokon múlik az anyagi jólét vagy az éhhalál szerintem, bár nyilván sokat számít. Olyan támogatási rendszer soha nem lesz, ami mindenki számára igazságos volna, ebbe bele kell törődni.
2013. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

Én sem vagyok cigány, pedig 3 gyerekem van, és az egyik sérült közülük.

Ha már azon elmélkedünk, hogy kinek milyen támogatás "jár", akkor mondhatjuk, hogy senkinek semmilyen.

Ha kapok, akkor örülök, ha nem, akkor sem akasztom fel magam.

Mi úgy vállaltuk a gyerekeket, hogy tudtuk, el fogjuk tudni tartani őket az állam nélkül is. (viszonylag jól kereső diplomások vagyunk). Ha kapunk támogatást, abból valami extrára költünk, nem a napi kenyérhez kell.


Nekem az a szomorú, hogy a sérült gyermek ellátásához szükséges segédeszközökért kuncsorogni kell, több hónapos elbírálás után idegenek döntenek arról, hogy kaphatunk e egy kerekesszéket az amúgy járóképtelen gyermeknek. Ez a szomorú...

És ha azt látom, hogy nyugaton milyen eszközök járnak ingyen ami itt több százezer vagy millió forint, szomorú vagyok, hogy a miniszter és bandája építi a saját birodalmát, a társadalom perifériájára szorultakkal pedig nem törődnek, mert nem lesz belőle soha teljes értékű dolgozó ember.

Én a sérült gyerek után nem kapok semmit az emelt családin kívül, pedig jóval többe kerül mint egy átlagos gyerek. :(

Igaz, a tankönyveket ingyen kapja, éljen!

2013. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Jah, csak amikor se támogatásra, se munkára nem vagy jogosult olyankor tudnál üvölteni de nem is kicsit...

Ma mondta, vágta a fejemhez az interjún, hogy szerinte a gyes-időm alatt eltelt 4év(tanulással továbbképzéssel telt, nem csak a fenekem vakartam) felülírja a 8évnyi kemény munkámat, és különben is...

És úgy mennék vissza melóba, hogy a kapható fizummal nem kapok támogatást magánbölcsire, állami nincs, és kb így a fizetésem a gyerekeim ovijára és bölijére el is ment... Na ezek után kérdem én hol az igazság. Itt ülök két kisgyerekkel, elment az életemből 4 évem, és max a csoda segíthet, mert ha a 4év sok, és csak elutasítást kapsz, akkor abból lesz 5-6-7, de a gyerek attól még enni kér.

Ellenben lebabáznék egy harmadikkal, ugye azzal kapásból pipálva a suli-ovi kajálás, a sulis évkezdések, lehet még önkormányzati támogatást is ki tudnék sírni, és vakarhatnám a valagam itthon, és jó oké lehet höbörizni, hogy, de bsszameg a jeromos, 25+3*14ezerrel vígan elvagyok, mint a nagylófxxal amit ma a munkáltatók kínálnak.

2013. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves 10es! Hol van ez, én is szívesen odaköltöznék! Itt még egy járdával sem támogatják meg a kisgyerekeseket, a forgalmas főút szélén kell babkocsizni, biciklizni...


Amúgy természetesen a népesség növekedése miatt támogatják csak a 3 gyerekes és feletti családokat. 2 gyerek az nem gyerek :( Nekem is annyi van és nem lesz több (nem csak anyagiak miatt)

2013. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!