Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő után "ideális" a...

Mennyi idő után "ideális" a babavállalás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy felnőtt emberek vagytok, önálló keresettel, saját lakással, megismerkedtek valakivel, akivel minden OK, jól kijöttök, akkor mennyi időt tartotok ideálisnak ahhoz, hogy hozzákezdjetek a babaprojekthez?
2009. okt. 28. 15:50
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Mindig kitalál valamit, hogy előbb legyen nagyobb lakás, meg előbb hadd fizesse ki a tartozásait, de egyik ügyébe sem tesz lépést. Ő amolyan anyuci pici fia, akinek eddig minden az ölébe hullt. Szerintem megijedt a felelősségtől, viszont nekem ez így nem jó.
2009. nov. 3. 11:17
 22/44 anonim ***** válasza:
Mi 6 hónap ismeretség után döntöttük el h.gyereket akarunk,2 hónap mulva sikerült is.
2009. nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy Nektek sikerült! Úgy látszik, nekem nincs ekkora szerencsém.
2009. nov. 3. 11:26
 24/44 anonim ***** válasza:
68%
nem értem miért keseredtél el emiatt. mindketten fiatalok vagytok. jobb lenne, ha ráerőltetnéd az akaratod? meg kell érteni azt is, hogy a másik még nem akarja. ez azért elég komoly döntés lenne... nem biztos, hogy elég pár hónap a másik megismeréséhez, hogy eldöntsem, vele akarom leélni az életem és gyereket vállalni. viszont, ha te ebben már biztos vagy, akkor igazán tudsz várni pár évet. mi az több évtizedhez képest?
2009. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Ő azt állította, hogy velem akarja leélni az életét, és tőlem akar gyereket. Ezek után kicsit furcsa, hogy mindenféle okokra hivatkozva kitér ezek elől a dolgok elől.
2009. nov. 3. 11:43
 26/44 anonim ***** válasza:
legjobb ebben az esetben is, mint sokszor máskor, leülni megbeszélni a dolgokat. nehogy az legyen, hogy félreértitek egymást és az szomorú lenne, ha szakítanátok, közben mindketten szeretitek a másikat. én elsőre azt mondanám, de nem biztos, hogy így van: megijedt a felelősségtől, mert azért komoly felelősséggel jár egy kisbaba, és még egyszer át kell gondolnia. nem azt, hogy veled, meg legyen-e, egyszerűen csak azt, hogy most legyen-e. szerintem szeret, ne ijedj meg! és kérdezz rá! :)
2009. nov. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Próbáltunk beszélni, de én attól tartok, hogy azért tiltakozik ennyire, mert nem biztos a saját érzéseiben. Most is csak azt hajtogatta, hogy ráérünk még, hova sietnénk.
2009. nov. 3. 12:02
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Látod ezért nem szabad pár hónap után belevágni a babavállalásba mert még alig ismered a másikat. Akkor is így van, ha éjjel-nappal együtt vagytok. Azért kell a kb. 2 év előtte, mert sok olyan tulajdonság, meg egyéb dolog van, ami csak bizonyos szituációkban jön elő. Például jól megvagy valakivel amíg dolgoztok mindketten. Aztán egyszer csak munkanélküli leszel ő meg közli, hogy akkor old meg magad, ő nem segít. Nem egy ilyet láttam már és ez például nem egy olyan probléma, ami keveseket érint.


DE, bíztatásként tudom írni, hogy mikor bennem először felmerült, hogy babát szeretnék akkor az én párom is korainak tartotta. Abban maradtunk, hogy majd szól ha ő is felkészült a szülői feladatokra. Alig fél év telt el és akkor már ő is akarta. Átgondolta, átszámolta és úgy döntött, hogy vágjunk bele. Szóval könnyen lehet, hogy meggondolja magát, de semmiképpen ne erőltesd! Gondolom neked sem életcél, hogy huszonévesen egyedülálló anya légy.

2009. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
48%

Sajnalom.. De nem vagy lekesve semmirol. En a paromat 34 evesen ismertem meg tehat benne voltam a korban. megismerkedesunkre 3 honappal ra lettem terhes a picurkankkal. fel evre ra koltoztunk ossze az en hazamba majd8 honapra ra vettuk kozos telkunket ahova epitkezunk. Boldogok vagyunk egyutt es imadja a lanyunkat.

3 hos kislany anyukaja

2009. nov. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én párom se repepsett az örömtől mikor megtudta, hogy terehs vagyok, akkor voltunk 4 hónapja együtt. Ő főiskolára járt nappali tagozaton én dolgoztam. Úgy is volt, hogy nem tartom meg. Aztán gondolkoztam sokat rajta és mivel 18 évesen volt már abortuszom féltem soha nem lehet gyerekem, meg úgy éreztem, hogy a pici baba akar engem. Szóval mondtam nem érdekelsz én felnevelem egyedül. De aztán utánna meg tepert utánam ezerrel és együtt maradtunk. Már másfél éves a kisfiúnk és most várjuk a hugicát:)
2009. nov. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!