Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen anyagi feltételekhez...

Ti milyen anyagi feltételekhez kötnétek a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés

Mostanában sok kèrdès volt arról, szabadna-e minimálbèreseknek, szegènyebb embereknek gyereket vállalnia, merthát krumplin meg turis ruhán is meglehet èlni, a gyerek meg vèletlemül sem lesz lelkisèrült, ha mindig kimarad a táborokból ès szètalázzák a többiek...



Ha lehetne törvènyes korlátozása a dolognak, ti milyen feltèteleket szabnátok?


2013. aug. 18. 20:07
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
78%

Én nem voltam táborba, de örülök, hogy anyáék nem vetettek el. Saját szobám se volt, nővéremmel voltam egy szobába, mai napig imádjuk egymást. A szüleim nagyon jó emberek, boldog gyerekkorom volt!


Sőt a barátnőm, aki viszont MINDENT megkapott, nem lett boldogabb, sőt sokkal problémásabb felnőtt lett.


Nem azt mondom, hogy szüljön az ember a semmire, és hogy éljen segélyekből, de rossz mércének tartom azt, hogy alapvető dolognak tartjátok a táborozást :) Ha egy gyerek mindent megkap, akkor nem fogja értékelni azt, amit saját maga szerez meg. Ha csak elböffenti magát valami újért, és megkapja, akkor sem lesz boldogabb. Ezek csak tárgyak... Élményeket százat is szerezhet még, na meg minimálbérből is össze lehet gyűjteni annyit, hogy élményeket adjunk. Nem a kereset a lényeg, hanem a befizetések utáni összeg ami marad.

2013. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
13%

En bevezetnem mindket szulonek legyen munkahelye min 2szobas futott onnalo lakas vagy alberlet min mindket szulo szakmunkas kepzot vegzett sporoltpenz ami eleg babaholmikra akar hasznaltra is.

Ezen kivul a szulok min par eve hazassagban eljenek es eljarjanak kotelezo szuloi elokeszitobe pont mint egy orokbefogadasnal.

Alkoholizmus mas elmegyogy prob kizaro korulmeny lenne.

Utopia szep utopia tiszta boldog gyerekkor jo eselyekkel.

2013. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
85%
És ha az egyik szülő elveszti a munkahelyét, akkor elveszed tőlük a már megszületett gyereket is, amíg nem talál munkát?
2013. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
31%

11. én a 10. válaszoló vagyok,én csak,hogy értsd azért tartom fontosnak a táborozást,mert nekem nem szegény,hanem gazdag anyám volt,aki hetente vette magának az új cuccot a Váczi utcában,de belehalt volna,ha pénzt költ nekem erre és nekem,mindig is társasági emberként,annyira fájta a szívem,hogy nekem nem lesznek olyan élményeim,mint a többieknek.


Úgyhogy remélem megérted,hogy nekem az fontos,hogy megadjam az enyémnek,ami nekem annyira hiányzott.Egyébként ő is különösen társasági ember lett.

2013. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
44%
Én ezt megértem, és örülök neki, ha erre gyűjtenek sokan, és el is viszik a gyerekeket! Csak leírtam, hogy erősnek tartom, hogy ez a mérce.
2013. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy nagyon jó kérdés!

Én is túl szigorú vagyok magamhoz, s ezért nincs még gyerekem 29 évesen.

Hiába ilyen-olyan végzettség, ritka, aki több százezret keres.

Itt Magyarországon divat a saját lakás, amit csak az tud hitel nélkül megvenni, aki mögött segítő szülők állnak.

Pedig mennyivel könnyebb lenne azzal kezdeni az életet....


Érdekes külföldön nem nagyon vesznek lakást az emberek, ott jobban mernek albérletbe szülni....

Én itthon ezt nem merném, mert ki tudja mikor tesznek ki, adják el a lakást stb...

2013. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
91%
Akkor már nem csak a pénz miatt korlátoznék, hanem magát a családot nézném. Hisz lehet, hogy valahol keveset keresnek, de az utolsó falatot is a gyereknek adják. És vannak családok, ahol ugyan habzsi-dözsi van csak épp a gyerekre nem figyel senki. Attól még nem lesz boldog egy gyerek mert mindent megkap.
2013. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
77%

Megnézném, hogy közületek hányan érték el SAJÁT MAGUK ezt a sok javat,amit itt felsoroltok....


Az eszem megáll.

2013. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

11-essel tökéletesen egyet értek, mintha én írtam volna!

A lényeg hogy ne éhezzen a gyerkőc és hogy szeretetben nőjön fel.

2013. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
84%

Csodálkozva olvasom, hogy mindenki az anyagi jólét-szeretet tengely mentén gondolkozik.

Olyat sajnos nem olvastam, hogy a gyereket stabil értékrenddel és olyan szociális, pszichés eszköztárral szeretné valaki ellátni, hogy felnőve könnyedén vegye az akadályokat. Ehhez mind a szeretet, mind az anyagi jólét önmagában kevés.

2013. aug. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!