Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen anyagi feltételekhez...

Ti milyen anyagi feltételekhez kötnétek a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés

Mostanában sok kèrdès volt arról, szabadna-e minimálbèreseknek, szegènyebb embereknek gyereket vállalnia, merthát krumplin meg turis ruhán is meglehet èlni, a gyerek meg vèletlemül sem lesz lelkisèrült, ha mindig kimarad a táborokból ès szètalázzák a többiek...



Ha lehetne törvènyes korlátozása a dolognak, ti milyen feltèteleket szabnátok?


2013. aug. 18. 20:07
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pénzhez kötném a gyerekszülést, hanem mentálisan egészséges anyáknak adatnám meg ezt a kiváltságot, hogy gyereke lehessen. Én is ismerek olyanokat, akik azért szültek többet, hogy a következő 3 évre is legyen bevétele. Viszont a gyerek egészséges fejlődéséhez való feltételeket nem adja meg (és nem azért mert nem tudja). Amikor valaki cigizik, kólázik, kocsival jár a wc-re is, aztán siránkozik, hogy a gyerek fejlesztésére, gyógyszerére nincs pénz és emiatt nem is hordja, mert gondolom buli egy tartós beteg gyerek, tovább jár a pénz. Nem kell nincstelennek lenni ahhoz, hogy egy gyerek ne kapja meg azt amire szüksége van. Én erősen hagynám a gyámhatóság beleszólását. És nem kizárólag a szegények életébe. Mi is szegények voltunk, de én mindent megkaptam, bár anyukámék nélkülöztek. Vannak szegénységben élők, ahol igeni megkap a gyerek mindent, mert anyuka tűzön vízen küzd érte. És van, ahol a gyerekorvosnak-óvodának-iskolának már fel kellene hívni a gyámügyet, hogy itt gondok lehetnek, mert egy idő után úgyis észrevehetőek a dolgok.
2014. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
58%
Párom 85000Ft-ot keres, én 95000Ft-ot nettóban. Álljunk le a próbálkozással??? (van saját lakás, saját kocsi, és normális, felsőfokú végzettségünk van-egyetem, főiskola)
2014. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
44%

IQ es eq kotnem

Aki 100 alatt teljesit ne szuljon.

Kotelezo felkeszitot vezetnek be mindket szulonek.

Een kivul kotelezo parkapcsolati problemen megoldo tanfolyamhoz kotnem.

Alkohol kabitoszer nem stabiel kapcsolat hazassagon kivuli veletlen gyerekcsinalast tiltanam.PL ha a ferj feremegy es ott is gyerek lesz.

Melyszegenyegnek pedig egy gyerek utan kotelezo fog gatlast ajanlanek.

Nyomorra ne szaporodjon senki.

Elvennem a segelyeket csaladit mindent hogy ne nojjon tovabb a megelhetesi szulok szama.

Bar eznehez lenne.

2015. jan. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
13%

milyenek az emberek...

még megmondanák másnak hogy szülhet e vagy nem..



én inkább a lombikot törölném el.

2015. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
55%
Aztán miért törölnéd el a lombikot?
2015. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

És aki konkrét nagy összegű jövedelem mellett is el van szegényedve? Làttàl màr ilyet? Én igen. Luxushàz, szép új autó, csak épp fűteni nemnlehetett, meg tankolni mert nem volt rà pénz.

Vagy aki havi 130-ból simàn kihoz mindent? Mert az elindìtottàk az életben, csak fenn kell magàt tartani?


Butasàg a kérdés...

2015. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

Annyi szomoru dolgot lattam

Amikor a szuleszetrol azonnal viszik a babat neveloszulokhoz.

Kerdem en nem jobb lenne ha meg sem szuletett volna.

Koteleznem a zuros embereket a fog gatlasra

2015. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

45 mert szerintem nem véletlenül vagyunk, nem véletlenül találkozott nő, féri, nem véletlenül az a sperma és petesejt, és az a hónap és az a baba


mesterségesen beavatkozni a folyamatba, én nem vagyok mellette

pláne hogy szenved a lombik bébi(magzat) láttam neten, csak épp nem írják mellé, hogy az

2015. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Beethoven csupa fogyatékos gyerekek mellett született egy csóró családba...

nem etikus olyanon gondolkodni, hogy akinek nincs pénze ne szüljön

2015. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
0%
sajat lakas, hitelmentesség, biztos munkahely legalább az egyik szülőnek és legalább havi 300.000 forintos fizetés de jobb esetben havi 500.000-hez kötném a gyerekvállalást.
2015. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!