Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen anyagi feltételekhez...

Ti milyen anyagi feltételekhez kötnétek a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés

Mostanában sok kèrdès volt arról, szabadna-e minimálbèreseknek, szegènyebb embereknek gyereket vállalnia, merthát krumplin meg turis ruhán is meglehet èlni, a gyerek meg vèletlemül sem lesz lelkisèrült, ha mindig kimarad a táborokból ès szètalázzák a többiek...



Ha lehetne törvènyes korlátozása a dolognak, ti milyen feltèteleket szabnátok?


2013. aug. 18. 20:07
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
85%

Nálam akkor nyílik ki a bicska,amikor valaki előadja, h neki az álma a nagy család és csak a szeretet a fontos úgyis, nem a pénz. Hát a lófaxt. A legönzőbb ember az ilyen, mert neki van egy álma és azt tűzön-vízen keresztülviszi. A gyerekeit meg szeretettel akarja jóllakatni.

Leszaarja, hogy a gyereknek nem az lesz legfőbb gondja, h milyen öltözködési stílusra váltson szeptembertől, mint itt a legtöbb tininek, hanem az, hogy vajon az anyja meg fogja-e tudni venni az írószereket, tornacuccot iskolakezdésre, és ha nem, akkor mekkora lecseszést fog kapni az oszitól.

És gőze nincs mit fog írni a Nyári élményeim fogalmazásba, mivel neki a nyár annyi volt, h az anyja remegve várta családi pótlékot, még kérdést is írt ki a gyk-re. Nem volt tábor, családi nyaralás.


Akárki akármit mond, ha a szülők pénz nélkül vállalnak gyereket, az a gyerek terhelt lesz és ez az egész életére ki fog hatni. Nem normális dolog az, hogy egy gyereknek a napi pénzgondokkal kelljen szembesülnie és aggódnia. Nem az ő dolga, hanem a szüleié.

2013. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
80%

Akik itt azt írják, hogy milyen szörnyű gyerekkoruk volt, mert szegények voltak, ők azt állítják, hogy jobb lett volna meg sem születni? Mert nem hiszem. Mi is szegénységben nőttünk fel, de most egzisztenciám van, és jól élek felnőttként. Nem gondolom, hogy nem kellett volna megszületnem.


Amúgy kíváncsi lennék, hogy a gyakorlatban hogyan képzelnétek el ezt a szabályozást. Lefogatnátok a terhes anyát és kikapartatnátok erőszakból, mert nem keresnek 150 ezer ft-ot és nem mehet majd a gyerek táborba? Vagy a tied, bár táborba mehetne, de fagyit már nem fogtok tudni neki venni, akkor viszünk és kikaparunk?

Természetesen egyetértek azzal, hogy létminimum alá felelőtlenség gyereket vállalni, de sokan azért elég hajmeresztő összegeket és feltételeket szabnátok a gyerekvállaláshoz.


Nekünk 8 hónapos a babánk, nincs hitelmentes saját lakásunk, de mindketten nulláról indultunk, ha erre várnánk, akkor soha a bdös életben nem lehetne gyerekünk, mert lehet, hogy 50 évesek leszünk, mire kifizetjük a lakást. Én 150-et hozok haza, a férjem 200-at, és mindent meg tudunk venni, fizetjük a lakást, a gyereknek mindene megvan, most elromlott a mosógép és tudunk venni egy újat. Itt meg milliós megtakarításokat meg hitelmentes lakást meg min. 300ezres fizetéseket soroltok fel ALAPfeltételként? Akkor a ti meghatározásaitokban mi sem lennénk "jogosultak" a gyerekvállalásra? Pedig nincsesek anyagi gondjaink. Befizetünk mindent és mindig marad 100 körül, amiből azért szépen meg lehet élni! És pl. mosható pelenkát használunk, főzök a gyereknek és nem babakajákat veszek, és el tudtunk így menni még nyaralni is a Balatonra, félre tudunk tenni a jövőre vagy váratlan kiadásokra. Ledöbbentem, amikor ezeket az összegeket olvastam tőletek!

2013. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
63%

Pedig hidd,én ezt a gyerekkort kihagytam volna.


Mondjuk én hiszek a túlvilágban.

2013. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
64%
De az egyszer biztos,hogy az egyes válaszadók által meghatározott összegek nem kicsit túlzóak voltak.
2013. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
60%
mert sokan baromságokat beszélnek
2013. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
84%

Én,ha beleszólhatnék az állam ügyeibe (sajnos nem lehet..) biztos,hogy a GYES-t és az CSALÁDI PÓTLÉKOT csak olyan szülőnek adnék,aki életében minimum egy évet dolgozott!! Sokan csak azért szülnek évente,hogy kihasználják a gyerekek után járó juttatásokat,aztán 3.-án felveszik utánuk a pénzt najd 5.-én egy Ft.-juk nem marad mert elköltik a gyerekek pénzét!Sokszor láttam ilyet sajnos,hogy olyankor van Coca Cola,chips,alkohol de a gyereknek a legolcsóbb Tescos pelenkát veszik meg,meg a Tescos párizsit!!! És két számmal nagyobb cipő és ruha van rajta!!! Na én erre az esetre is kitalálnám azt,hogy a helyi önkormányzatok valamelyik alkalmazottja vegye fel a gyerekek után járó pénzt és vásárolkon be nekik,ami szükséges! Az ilyen szülők kezébe nem adnék pénzt az biztos!!!!!!

Engem ez a dolog bosszant a legjobban!! Alanyi jogon jár a GYES mindenkinek,de aki az első babáját várja még 8 hónaposan is kénytelen dolgozni,hogy kapjon szülés után havi 50 ezer forintot!! Marhára nem igazságos ez a rendszer!!!!

Mi szerencsére nem vagyunk ilyenek,mert az utolsó pénzemet is a lányomra költöm ha kell,de a többi haszonleső eltartott emberektől hányingerem van!!!!!

2013. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
78%

@Olyat sajnos nem olvastam, hogy a gyereket stabil értékrenddel és olyan szociális, pszichés eszköztárral szeretné valaki ellátni, hogy felnőve könnyedén vegye az akadályokat. @


Talán mert nem ez volt kérdés, hanem az, hogy milyen ANYAGI feltételekhez kötnénk...?

2013. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:

Èn nagyon sokszor azt mondom, hogy talán nem kellett volna megszületnem, ugyanis hárman vagyunk testvèrek, ès a minimálbèr erre böven kevès. Napi szinten stresszben èltem már 10 èvesen, amikor fel tudtam fogni, hogy mit jelent pènzböl megèlni.


Állandó feszültsès volt itthon emiatt, amit termèszetesen rajtunk vezettem le, sokszor nem is mertem szólni, hogy tèlem lyukas a cipöm ès beázik, nehogy kapjak èrte. Az islolában rengeteg hátrány èrt, sokan csúfoltak ès megaláztak, mèg odàig is eljutottam, hogy öngyilkosságot kîsèreltem meg a kilàtástalanság miatt.


Most itt tartok, hogy a belemet kidolgozom egy diplomáèrt, hiszen egyrèszt a tandíjat fizetem, másrèszt a rezsibe is be kell szállnom. Szóval megint ott tartok, hogy szórakozni nem telik, ahogy gyerekkoromban luxusnak számított egy gömb fagyi. A stressz megmaradt.


Szóval èn azt mondom, nem èlt igazi szegènysègben az, aki szerint jobb èlbi ès szenvedni, mint nem lètezni. Vannak olyan dolgok, amiket a jobb feelnött èlet sem old meg, èn pl, sosem leszek már egèszsèges az alultàpláltságom miatt.

2013. aug. 19. 15:53
 39/53 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem lehet megfelelő összeget megállapítani.


Nagyban függ a szülők igényeitől(pl. mindkét szülő dohányzik kb. +40.000Ft), hozzáállásától és értékrendjétől.

Van olyan ismerősöm aki GYED mellett elment takarítani házakhoz (amíg elvégezte a munkáját addig a fia elvolt a hordozóban). Sokan másodállást vállalnak vagy feketén dolgoznak.


Kedves kérdező, kitartás,lediplomázol és sok időd meg némi pénzed is felszabadul. Légy arra büszke, hogy el tudod tartani magad (még ha nehezen is) és még a tandíjat is kifizeted. Ha jól körülnézel a környezetedben nem sok ilyen nagyszerű embert találsz. A múlton nem változtathatsz, de a jövőd rajtad is múlik.

2014. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehez kerdes. Alapfeltetel szerintem, hogy legyen fedel a fejuk felett. Meg hogy ne ehezzenek. Ehhez kb. osszesen 200 ezer ft-ot tartok megfelelonek ha nincsenek extra igenyek, mint ahogy az egyik kedves valaszolo irta. Hogy ne legyen gond honap vegen kivaltani a gyogyszert ha beteg a gyerek. Meg igen ne 20an legyenek egy szobaban. Kb. ezeket tartom alapnak. Ezen felul meg mindenki sajat maga erzi, hogy mikor jo az idozites.
2014. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!