Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen anyagi feltételekhez...

Ti milyen anyagi feltételekhez kötnétek a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés

Mostanában sok kèrdès volt arról, szabadna-e minimálbèreseknek, szegènyebb embereknek gyereket vállalnia, merthát krumplin meg turis ruhán is meglehet èlni, a gyerek meg vèletlemül sem lesz lelkisèrült, ha mindig kimarad a táborokból ès szètalázzák a többiek...



Ha lehetne törvènyes korlátozása a dolognak, ti milyen feltèteleket szabnátok?


2013. aug. 18. 20:07
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
83%
100 éven belül kihalna Magyarország
2013. aug. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
91%
Ja, anyuka alapvető joga, hogy szülhessen, akár a semmire is. Az alapvető jogát meg tisztelni kell. A gyerek jogaira ki gondol? Őt ki képviseli? Ki áll ki érte, h márpedig neki meg joga lenne emberhez méltóan élni? Nálunk az iskolában is van 1-2 gyerek, akit nem íratnak be menzára, mert az drága és majd anyuka csomagol neki tízórait. Sose csomagol. A gyerek meg csorgó nyállal nézi a többit, ahogy eszik és végigéhezi a napot. Nem cigányok. Télikabátot, csizmát az osztálytársa adott neki. Ti el se tudjátok képzelni, h egy gyereknek ez milyen megalázó. Soha egy kirándulásra se mehet, nem vehet tinimagazint, mint a többiek, soha nem kaphat egy kis divatos hajcsatot, nincs szülinapi tortája, nincs befizetve az osztálypénze, mert a szüleinek már fizetésnapkor sincs semmi pénzük. 1 db minimálbérre vállalták a gyerekeket, mert van még 2 tesója, anyuka sose dolgozott. De joga az van szülni,hát persze. Ja, és nem látom a gyereken, h úszna boldogságban-szeretetben.
2013. aug. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
70%
Nem korlátoznám,mindenkinek joga van szülni,az már a saját döntése,hogy hányat vállal be milyen bevételre. Nekünk van egy elhatározásunk,hogy amíg nem keresünk min 300ezret ketten,addig 2.at nem vállalunk.Vagy ha kérdezik itt x összeg esetén bevállalják-e,akkor el szoktam mondani a véleményem miért ne vagy miért igen.
2013. aug. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
75%
már bocsánat de akik annyira szegények, azokat pont hogy beíratják menzára mert ingyen kapják a kaját.
2013. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
74%

24. ezt te hol láttad,hogy ingyen beíratják,mert én is azt tapasztaltam,hogy nem,hanem elég kellemetlen a gyereknek,hogy a többi gyerek eszik ő meg éhezik.


Persze lehet,hogy van ilyen lehetőség,de ezek az anyák olyan alul tájékozottak és már bocs,de kissé primitívek is,hogy el nem mennének ennek utána nézni,vagy elintézni,gyerekük érdekében,mert még erre se képesek...

Akiket én ismerek legalábbis.

Hiszen az ingyen étkeztetés sem magától jön,el kell intézni azt is.

2013. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
91%
én azt nem tudom hogy most hogy van.de amikor iskolás voltam mindig volt legalább 3-4oszt társam akik ingyen kajálhattak..
2013. aug. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
65%

Igen az régen volt,most már máshogy van.


Úgy tudom most már ingyen nincs is,csak kedvezményt kapnak.

2013. aug. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
86%

Anyagi feltétel, hogy a gyereknek legyen fedél a feje felett, a havi bevételből lehetséges legyen az egészséges táplálkozást biztosítani, valamint a rezsit fizetni. Mikor olyan műsorokat látok, hogy összedől a ház a fejük felett, 12-en laknak 30 négyzetméteren és egy kis kenyéren kívül nem sokkal több jut a gyerekek számára, akkor kinyílik a bicska a zsebemben.


Nekem személy szerint nagyobb igényeim vannak, de ez természetesen nem jelenti azt, hogy ez feltétel lenne a gyerekvállaláshoz, sőt! Számomra fontos, hogy a gyereknek is, a szülőknek is külön hálója legyen, egy akármilyen autó és egy kis megtakarítás, ha bármi közbejön. Én ezekkel a feltételekkel szeretnék belevágni a családalapításba, de a fentebb leírtakat konkrétan kötelezővé tenném.

2013. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
28-as vagyok. Azt kihagytam, hogy nekem anyagi szempontból borzasztó gyerekkorom volt. Csúfoltak, megaláztak az iskolában, amit talán sosem fogok tudni feldolgozni rendesen. Mikor osztályfőnökünk előadta, hogy neki bizony volt olyan diákja, akinek zoknira sem telt, és a többi gyerek által szemétnek titulált kaját végü lis neki adták, akkor valaki hátulról benyögte, hogy adják oda a szemetet nekem, mert én úgyis csóró vagyok. Bejárós voltam, emiatt is meg voltam bélyegezve, hogy egy kis paraszt vagyok egy senki, egy nulla. Sokszor nem tudtuk fizetni az osztálypénzt, és előfordult, hogy kaja nélkül maradtam. A ruháim mind mind nővérem (9 évvel idősebb) által kinőtt göncei voltak, erre is sokat kaptam, hogy miért nagymamám ruháit hordom. Tessék! Ez történik, ha valaki úgy vállal gyereket, hogy el sem tudja tartani rendesen! Persze előnyei megvannak, fogorvosnak tanulok, 3 nyelven beszélek épp azért, hogy később mindent meg tudjak adni majd a gyermekemnek és én magam is jó módban élhessek. Talán nem ezt az irányt választom, ha kezdetektől mindent a hátsóm alá raknak, de már-már egészségtelen mértékű maximalizmus lett bennem, szociális életem nincsen, mert olyan sokat tanulok, hogy minél jobb lehessek. Suli mellett dolgozom is, nyelvtudásom kamatoztatom és tanítom. Nem keveset. Büszke vagyok arra, amit elértem, de a múlton semmi sem fog változtatni és mindent meg fogok tenni, hogy az én gyerekemnek majd ne így kelljen felnőnie, hisz még az ellenségemnek sem kívánom azt a bizonyos általános iskolát!
2013. aug. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
82%

Valamilyen módon korlátoznám,például egy gyerek után már megnézném a körülményeket hivatal által,mert vannak olyan anyák,akik azért esnek gyakran teherbe,hogy pasit fogjanak maguknak és addig is el legyenek látva és kímélve legyenek.


Aztán a gyerek le lesz magasból tojva,nem egy ilyent ismerek.(magamat is közöttük és én is éheztem,de anyám nem,csak nekem ugye minek,örüljek,hogy vagyok)

2013. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!