Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kizárólagosan az anya köteless...

Kizárólagosan az anya kötelessége a gyermek (ek) nevelése, mert gyedet kap?

Figyelt kérdés

Apuka a tervezett 3. gyermek megszületése óta nemigen segít, azt mondja, hogy én azért kapom a gyedemet, hogy a gyermekekkel foglalkozzam.

Jelenleg sincs munkája, mégcsak munkanélküli ellátásra sem jogosult, viszont a héten mindennap este 6 és 8 között jött haza.

Valóban az anya kötelessége csak a gyermeknevelés? Ha itthon van, a gyereket leülteti laptopozni, ő maga a könyvét olvassa, segíteni nem akar, ha szólok még elküld a fenébe.

Teljesen kifordult magából, régen nem volt ilyen. Elvárnám a segítségét 3 pici gyermek mellett.

Az itthoni férfimunkákhoz nem ért, ahhoz szerelőt kell hívnunk. Nem tudok kilépni a helyzetből több oknál fogva sem, pl. gyermektartást sem fizetne....


2013. szept. 12. 20:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

máshol vagy másnál keresi a boldogságot? ne haragudj, de nekem egyből ez jutott eszembe, munkanélküliként estig nincs otthon? :(

és mielőtt jött a 3. baba, nem mondta hogy nem akarja?

és előtte, amíg csak 2 gyerek volt, addig segített?

2013. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

igen, segített. együtt akartuk a 3. babát is. besokallt szerintem, de ettől még kellene, hogy segítsen.

ha itthagyom félórára, amíg elmegyek vásárolni, addig a két kisebbel (nagy oviban) mindig történik valami baj.

én max gyedet kapok. ő gyest kapna egyébként és egyáltalán nem foglalkozna a gyerekekkel. azt mondta, hogy a nők dolga ez.

2013. szept. 12. 22:25
 13/22 anonim ***** válasza:

De most őszintént.Te a szived mélyén hogy tervezel?Ezt szeretnéd tanitani a gyermekeidnek is?Ez a szituáció a példakép a gyermekek felé?

Bár nem látok bele ténylegesen az életetekbe,de sajnos van ilyesmiben tapasztalatom,munkanélküli pár,tv bekapcsolása gyereknek addig amig ő olvas.Nem hiszem,h változni fog.Eleve ilyet kijelent,hogy ez a nők feladata!Akkor gondolod majd pár hét múlva másképp fogja látni és hirtelen segiteni fog?

Nem hinném,de bár úgy lenne!

Én a helyedben feladnám rá a cipőjét,csomagját meg a kezébe!

2013. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ő hanyagol el engem. Rájött, hogy sok neki a 3 gyerek és máshol keresi a boldogságát. "


Jaj de ismerős..... Az enyém mintaapukából lett trehány, a második gyerek után jött rá, hogy akkor ő még élne.... mondjuk nem munkanélküli volt, de szinte minimálbért keresett, ami neki kellett. A végén én tartottam el a családot, én neveltem a gyerekeket, én végeztem a házimunkát munka után, én csináltam a férfi munkákat is (azért, hogy megmutassam mekkora feminista vagyok, véletlenül sem azért, mert az alattunk lakót naponta áztattuk zuhanyozáskor és már szétrobbant a feje).


A vége válás lett, akkor megkaptam, hogy az én hibám, hogy elkanászodott, mert határozottabbnak kellett volna lennem vele - ja, ha az voltam, akkor mit hisztizek, ráérek másnap is elmosogatni..

2013. szept. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A gyermek ellátása nem jutattás függő, hanem kutya kötelessége minden szülőnek, hiszen ők akarták, ők vágytak a gyermek megszületésére. Nem is értem, hogy jut ilyen az eszébe!
2013. szept. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy ő ilyen apára vágyott-e gyermekként, mint amilyen ő maga... A leírásodból önzőnek és lustának tűnik, aki úgy érzi, csak jogai vannak és elmerült az önsajnálatban, a "rossz gyerek" szerepében. Ha menteni szeretnéd a házasságodat/párkapcsolatodat viszont csak a szeretet tudna újra közelebb hozni titeket egymáshoz és nem a harag. Úgyhogy ha tarthatatlan számodra a helyzet vagy félretéve minden bántást felé teszel egy lépést vagy még keményebb leszel, és az ellenkező irányba. Vagy tovább várod, hátha kívülről valaki (akár haver, akár rokon, akár egy új nő) egy jobbnak tűnő élet ötletével húzza el tőletek.
2013. szept. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy azért nem hagyod el mert nem fizetne gyerektartás ezt nem igazán értem hisz most se ad semmi pénzt simán ott hagyhatnád.
2013. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Jelenleg a nagyanyjától lejmol pénzt. Munkát nem keres.

Megmutattam neki a kérdésemet és a válaszaitokat. Válasza: " ennyi besavanyodott, elbaszott, elkorcsosult anyát, bezzeg régen egyedül nevelték a kölykeiket, hisztéria nélkül".......

2013. szept. 14. 07:14
 19/22 anonim ***** válasza:
Én is válaszoltam 22 évesen. Fiatal vagyok, DOLGOZOK és tanulok. Ez is mutasd meg! (ja és még nem vagyok anya se)
2013. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
És már nem vagyunk régen. Régen a nők elnyomásban voltak, régen nem volt szavazati joguk, nem tanulhattak, ha háború volt, lehet, hogy a katonák mentek ki a frontra, de a nőket erőszakolták meg otthon. Nem ismerem a férjed, de már most utálom.
2013. szept. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!