Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt minden anyuka ennyire jó...

Itt minden anyuka ennyire jó es tudatos szülő lenne?

Figyelt kérdés

Szinte ezen az oldalon bármikor, bármit olvasok mindenki példás anyának mmondja magát! ezalatt azt értem, h senki nem bántja /üti meg a gyereket/, nem orditozik vele, nem hanyagolja el egyáltalán /inkább olvas egy kicsit, addig a gyerek hadd csináljon, amit akar, nézzen tv-t, játszon stb../, tehát mindenki mindig 100%-osan a gyerekre koncentrál! Emellett, csak es kizárólag egeszsegeset ehet a gyerek, ne legyen benne szinezek es társai, mindent a megfelelő időben adnak neki enni, nehogy allergiás legyen stb..!


Ám a valóságban en nem ezt tapasztalom meg csak megközelítőleg sem!!! En jó anyának tartom magam az ismeroseimhez képest, de ha ide jövök olvasgatni, akkor igencsak rosszul érzem magam!


En valóban nem bantom a gyerekeimet, mégcsak nem is csapok egy kicsit sem a kezukre, nem is ismerik a dádá szót, de bizony, ha nagyon mérges vagyok, mert már otodjere mondom, h ne tepd a testvered haját, akkor raorditok! Nem szép dolog tudom, nem is azt mondom, h egyfolytában, csak egy példát hoztam fel! Vagy például igenis megbuntetem úgy, h a sarokba kell ülnie addig, amíg abba nem hagyja a hisztit es tudok vele normálisan beszélni! Az étel kérdésben pedig pl.: nem tomom őket edesseggel, de mindennap kapnak mondjuk fő etkezesek után egy-egy kocka csokit, vagy olvados cukorkat, mivel ezzel veszem rá őket, h egyenek rendesen! Akkor en most szándékosan artok nekik es rossz anya lennék emiatt? Szerintem mindenben ván kozeput, de en itt az oldalon vagy csak a nagyon jót látom, míg az életben az ellenkezőjét! Akkor ez most hogy van?


2013. szept. 13. 22:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Amúgy ha objektíven nézitek ezt a kérdést, ugyanolyan fikázás megy itt is, mint azoknál a kérdéseknél, amikről beszéltek.

Lehet nekem esni, mert nem adok édességet a gyerekemnek. Nagy ritkán kap valami csokit, sütit, de olyan nagyon nincs oda érte, én meg nem erőltetem, hanem örülök neki, hogy nincs cirkusz az édességért.

Lehet nekem esni, mert soha nem ütöttem meg a gyerekem, és nem is fogom. Egyszerűen az ilyesmit nem tartom megoldásnak semmilyen problémára.

Lehet nekem esni, mert a férjem végez házimunkát.

Lehet nekem esni, mert használtam légzésfigyelőt, sőt, az olyan kérdéseknél, ahol azt írják, hogy minek az, leírom, hogy azért, hogy adott esetben megmentse a baba életét. Ismerettségi körömben előfordult bölcsőhalál, az az anyuka is úgy gondolta, hogy minek az a légzésfigyelő, hát gondolom nem kell részleteznem, hogy most már tudja, hogy minek az...

Ennek ellenére nem tartom magam tökéletesnek, megvannak a magam hibái. Csak ahol a kérdező elvileg segítséget kér, ott elmondom, hogy én hogy oldottam meg az adott problémát, próbálok tanácsot adni, akkor nyilván nem azt részletezem, hogy mit csináltam rosszul, mert azzal nem segítek. Ezért persze rendszeresen megkapom, hogy tökéletesnek képzelem magam és szuperanya vagyok.

Na jöhetnek a kövek :)

2013. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
En többnyire arra akartam rávilágítani, h azok a kérdések, amiket olvasok a hozzászólók szinte mindannyian "tokeletesek", mintha csak úgy cselekednenek, ahogyan elvileg az a nagy konyvben megvan írva! Nem vitát akarok szitani, mert nem kenyerem es nem elvezkedek a viszalykodasokon! Valóban egy kicsit eltertunk a kérdés konkrét lenyegetol, de itt meg mindig az piszkal engem, h némely kérdés valaszoloinal nincs kozeput, csak a kiemelkedően jó! De itt van példának az egyik kérdés, amire lepontoztak stb.., pedig nem hiszem, h annyira rossz lennék, holott ha kilepek a lakásból akkor nem azt látom, amit itt olvasok! Ez a lényege a kerdesemnek! De, hogy ne csak a levegőbe beszéljek mindjárt linkelem a peldazott kérdést!
2013. szept. 14. 21:53
 23/28 A kérdező kommentje:
2013. szept. 14. 21:56
 24/28 anonim ***** válasza:
Mi volt a baj azzal a kérdéssel? Tényleg vannak szülők, akik ritkán adnak édességet, miért olyan nagy baj az? Senki nem írt oda semmi durvát.
2013. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én sem értem mi a problémád a linkelt kérdéssel. Nekem csak annyi a problémám vele, hogy vicces és elkeserítő, hogy azok az anyukák vannak elküldve a fenébe, akik nem tömik édességgel a gyereket. Miért baj ez neked?

Miért nem lehet elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák? És ez nem azt jelenti, hogy bárki is tökéletes, csak az ember igyekszik arra törekedni. Az én kisfiam pl nem szokott rá az édességre, mert nem is nagyon tartunk itthon, tehát nem követeli ki. Alkalmanként kap, akkor megeszi, de nem tartja olyan nagy számnak. Úgy érzem, hogy ezt jól csináltam, hogy nem engedtem rászoktatni az egészségtelen ételekre. Ez baj neked? Úgy érzem, hogy aki ilyenek miatt fikázza a másik anyukát, abból az irigység beszél, mert ő esetleg elcseszett valamit azzal, hogy rászoktatta a gyereket az édességre. És még egyszer mondom, nem azért mondom ezt, mert tökéletesnek gondolom magam, csak ezt pont jól csináltam.

2013. szept. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
35%
Nos akkor én az oldalon lévő "tökéletes anyukák" körébe nem tartozom bele.Ugyanis ütöttem már rá a kezére,fenekére,mert szükség volt rá,volt 2szer,olyan nagy hisztije,hogy már fulladozott és lezuhanyoztam langyos vízzel amitől észhez tért rögtön.És kiabáltam már vele jó párszor,eleve olyan a fiam,hogy ha olyan a kedve meg se hallja a szép szót,csak ha felemelem a hangom.Nem tömöm édességgel de nem vonom meg tőle,nem koncentrálok 100%osan rá,mivel vagy egy férjem is, dolgozom,suliba járok,ott a háztartás is,ugye a saját igényeim is,igyekszem arany középutat tartani,egyenlően feleség,anya,barátnő nő is lenni.Nem csináltam problémát a hozzátáplálásból sem,nem maradtam itthon vele 3évig,ha lesz 2. vele sem tervezem és nem vagyok a gyerekkel 24 órában,nem alszom vele,sosem kötném magamra.tehát itt sok anyuka szemébe rossz vagyok,de engem nem izgat,én jól érzem magam,a fiam kiegyensúlyozott boldog kisgyerek,párommal nagyon nagyon jó a kapcsolatunk,nekünk így jó.Szerintem ne foglalkozz velük még ha igaz is lelkileg biztosan nem egészségesek,mert nincs olyan ember akinek ne lenne szüksége a gyerekkel való foglalkozáson kívül másra.lehet valaki türelmesebb valaki kevésbé,én pl nem vagyok a türelem mintapéldánya,de nem emésztem magam,senki sem tökéletes.
2013. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Jó volt olvasni ezeket a válaszokat! Bár a linkelt édességes kérdés még tényleg a "finomabbak" közül való, azon én nem is húztam fel még a szemöldököm sem...

Az is a napokban volt, ahol vki a háztartással, takarítással kapcsolatban kérdezett. Na ott voltak bicskanyitogató hozzászólások.

Időnként én borzasztóan elúszok, mert elegem van mindenből, mikor a két meglévő felváltva vagy egyszerre visít, várom a 3.-kat, sz@rul vagyok épp emiatt, és kb. felkelni sem volna kedvem. Ilyenkor át tudok menni sárkányba, és lehet, hogy nem várom ki a 3 figyelmeztetést, hanem ha 2x kéne szólni, már kiabáláson kapom magam. Általában az apjuk is ilyenkor talál be puffogva, hogy mi ez az káosz "már megint", miért vannak megvadulva a kölkök, hol a vacsora, stb... (És akkor vagy nekiáll főzni vagy katasztrófát elhárítani vagy inkább fog egy sört és átmegy a szomszéd srácokhoz. Akkor most elváljak vagy sem? :D )

Vannak ilyen napok. Meg olyanok is, amikor elő tudok venni régóta halogatott elintéznivalókat, a gyerekek szót fogadnak, kérés nélkül teszik a dolgukat, és nem érzem úgy, mint ha még direkt meg is akarnák nehezíteni a dolgomat. Tudom, hogy nem így van, de attól még szoktam ezt érezni.

Nálam az van, hogy elég széles skálán mozgok a "potenciális gyerekgyilkos és rusnya házisárkány" és a "csinos, jókedvű, szuperanyu" között. Ha lenne egy takarítónő vagy egy bébiszitter néha (mert a nagyszülők meg a rokonok a föld alatt vagy az ország másik végén), biztos ritkábban lennék sárkány, vagy pont nem, a jó ég tudja...

Az is érdekes egyébként, amikor hallom a szomszédokat vagy az utcáról szűrődik be a "gyereknevelés", esetleg boltban vagyunk. Errefelé az alapján csak csúnya gonosz anyukák élnek, akik lelki nyomorékokat szabadítanak a világra... A játszótéren meg megy a nagy színjáték, ritkán megyünk, mert nem mindig tudok ezen mosolyogni, és nem is érzem jól magam a közegben. Pedig tanulságos, ahogy ott előadják magukat az anyukák.

Bocs, ha eltértem, de hirtelen ezek eszembe jutottak. Azt pedig a való életben is tapasztalom, nem csak gyereknevelés terén, hogy bizonyos emberek amikor "segíteni akarnak", akkor azt bizony úgy adják elő, hogy halálra fényezik magukat, és te bizony érezd úgy, hogy bár ő most elárulja neked a nagy titkokat, úgyse fogsz a nyomába se érni. Az ilyenek elég gyakran megfordulnak itt a válaszadók között is.

2013. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Köszi a lepontozást......
2013. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!