Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén! Mennyi édességet...

Őszintén! Mennyi édességet kap egy nap a gyermeketek? Mennyi idős a kicsi?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 23:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a kérdést úgy kellett kiírni, hogy 3 év vagy az feletti gyerekek.

Nekem lányom most 3 éves de már tudja hol az édesség, tudja mit akar... 2 évesen még szinte semmit nem evett meg se csoki nem kellett neki stb... de ünnep napokkor mindig egy rakattal kapott és így meg is ismerte.

fontos még, hogy a gyümölcslevek(föleg a 100%sak) több cukrot tartalmaznak mint a fanta vagy kólva. maga a gyümölcsöknek is van nem is kevés cukortartalma.


Szóval lányom

reggelire eszik néha édes pelyheket és cukorral kapja a teáját.

délelött oviban van ide az uzsira csak akkor van édes dolog, ha a valakinek szülinapja van, vagy sütnek az oviban sütit, viszont ekkor sok nyers dolgot eszik.

délben szinte semmit. néha gyümölcslevet vagy szörpöt ihat ebéd után.

délután van puding, joghurt(ezt ritkán eszi meg), süti, keksz, ropi, csoki, gyümölcslé, szörp, alma és gyümölcsök.

vacsorára semmi édesség, de apukája vacsi után szokott neki 1 kocka csokit néha adni. itt szokot néha édeset kapni inni.

2013. szept. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%
Szegény gyerekek, majd ha felkerülnek iskolába, ők lesznek akik a zsebpénzükön csak édességet vesznek. Azért 1 kocka elég brutál egy 3 évesnek, szerencsétlen. Vagy sokan tudnak kamuzni, szerintem kevesen voltak őszinték. 1 kocka? Na, meg az a legjobb, hogy 2 szál ropi, na az már nagyon durva!
2013. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 12-es!


Elmagyaraznad mi a "brutal" a két szál ropin? Mert igenis annyit kapnak! Es tényleg 1 kocka csokit adok nekik, ha rendesen megeszik a foetkezeseknel az ételt! 1-es válaszoló vagyok! Nem akartam magyarázkodni, de ha már így lehurrogtatok meg lepontoztatok.. Rossz evo gyerekeim vannak, akiket sajnos csak ily módon tudok rávenni az evesre, h cserébe igerek egy csokit /1 kis kocka- 1 nap- 1-szer!/ "nah egyél meg egy falatot es kapsz cukorkat /1 db mamba olvados cukorka!/, nah meg egyet!, nah meg egy utolsót es megyünk is a hutohoz!" es minden eves fel óráig tart!!! Am nem tudom mi a probléma a joghurttal, kremturoval, vagy a túró rudival egy két évesnek??? Istenem, micsoda egy egészségtelen, kover malacok lesznek a gyerekeim, hogy lehetek ilyen kegyetlen anya???!!!!


Komolyan mondom, ha engem hazudtolsz így meg latatlanban, nagyon kíváncsi lennék te mit csinálsz otthon, amikor nem csak kiadod magad valakinek, aki egy pedáns szulore akar hasonlítani!

2013. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

Komolyan itt most azért vannak lepontozgatva az anyukák, mert nem tömik csokival a gyereket???Te jó ég!!!

Egyébként meg kedves 12-es..ha kap édességet, ha nem a kisgyerek, egyszerűen elkerülhetetlen később a zsebpénzből vásárolt édesség..most ne azért ugass le, mert most még próbálom kordában tartani..és nem akarom hogy kirohadjanak a gyerekeim fogai a cukortól..

Igazán primitív, beszűkölt és egyszerű ember lehetsz.

s e g g f e j !!!!!!!!!!!!!

2013. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Napi két nyalóka egy csoki esetleg abból is kettő. Én nem díjazom de a nagybácsik meg a nagyszülők imádják és ezt bizony ki is mutatják.
2013. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

én teljesen őszinte leszek.Nekem a lányom nagyon édes szájú.

Mivel oviba jár,3 éves.Így délután éhesen jön haza akkor eszik még.Utána pedig kap egy nagy gyümölcs tálat.Imádja a gyümölcsöt.Ez után jöhet az édesség.Mikor mit adok neki,mikor mi van itthon.Mostanában nagyon rákapott a nyalókára meg a gumi cukorra szóval azt szokott kapni általában.

2013. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 14-es! Igazán kedves ember vagy, válaszod megnyilvánulása is mutatja, hogy hazudsz, mint a vízfolyás!!:)) DDD..

A te gyereked foga hamarabb kirohad majd, mint bárki másé.

2013. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Úristen!Nem akartam én itt vitát nyitni!

Az én lányom is nagyon édesszájú.Nálunk 2 éves koráig nem kapott a rudin és a tejszeleten,joghurton kívül más édességet.De amikor elkezdett közösségbe járni,ott minden nap vittek a gyerekek valami nasit a csoportba.Így rászokott ő is.És sajnos nálunk is megy a "zsarolás"az édességgel,mert másképp nem nagyon eszik,csak ha tudja,hogy ebéd vagy vacsi után kap valami kis nasit.(általában pár szem gumicukrot)

2013. szept. 14. 22:05
 19/20 anonim ***** válasza:
53%

Elég elkeserítő, hogy még azoknak kell elszégyellni magukat, akik nem tömik édességgel a gyereket.

Az én kisfiam másfél éves, szinte soha nem eszik édességet, 1 éves kora előtt nem is kapott. Utána néha kapott csokit, túró rudit, de tényleg csak alkalmanként. Nem is tartunk itthon édességet, mi sem esszük.

Nem kell őt sajnálni, mert sokszor a túró rudit is úgy diktálta bele a nagymama. Szerencsére nem édes szájú, és nem is akarom trenírozni rá, hogy az legyen. Amúgy nagyon jó étvágyú gyerek, sokat és sokfélét megeszik. De neki sokkal finomabb egy banán, vagy akár a paradicsom, mint a csoki. Én pedig nem tuszkolom neki erőszakkal a csokit, cukrot, örülök neki, hogy nincs ebből probléma.

Lehet lepontozni.

2013. szept. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

7 és 4 éves fiaim vannak, a kicsi tejallergiás.

Joghurtot, pudingot kb. heti 3-4x esznek (a kicsi növényi tejből készültet kap), Túró Rudit/Gesztenye Marcit is kb. 3x. Kekszet, gabonapelyhet napi szinten esznek, utóbbit néha reggelire, előbbit uzsonnára gyümölccsel. Cukorka, gumicukor, csoki stb. kb. heti 1x van, de nem rendszeres.

Cukrozott üdítőt, szörpöt én nem nagyon adok nekik, ha velem vannak, csak vizet isznak (én is azt iszom), de a párom és a nagyszülők szerint "kegyetlenség" üdítő nélkül felnőnie egy gyereknek... :)

1,5-2 éves korukig nem kaptak édességet, valamint nem cukroztam az ételeiket és mindketten mindenevők voltak, sosem volt gond az evéssel náluk, úgyhogy örülök, hogy legalább annyival kevesebb cukrot esznek életükben. Ezt sokan nem értik, pedig tök logikus. Most már én is veszek nekik gumicukrot stb., de szerintem semmi keresnivalója egy 2 éven aluli gyerek szájában a mesterségesen cukrozott ételeknek. Nem marad le semmiről, ha csak később találkozik pl. a Túró Rudival.

A nagy nagyon rossz evő, eszméletlen keveset eszik, a kicsi sokszor többet eszik, mint ő, így nem tudom egyértelműen kijelenteni, hogy a cukormentesség bármilyen hatással is lenne az édességfogyasztásukra.

2013. szept. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!