Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is a férjem lett...

Szerintetek is a férjem lett depressziós? 3 hetes a babánk.

Figyelt kérdés

Nem terveztük a kislányunkat, de megtartottuk a babát, amikor érkezett. A gyerekszoba kialakítása és a lakásfelújítás a tartalékunk nagy részét felemésztette.

Amikor megszületett a kicsi, párom nagy örömmel ringatta, foglalkozott vele, engem is kb körbeugrált. Pár napja viszont egyre szótlanabb, se velem, se a gyerekkel nem foglalkozik, és nagy nehezen ki tudtam szedni belőle, hogy az anyagiak aggasztják. Hozzáteszem egyáltalán nem élünk rossz körülmények között, nem is értem, mi aggasztja... Lehet, hogy ő lett depressziós?


2013. szept. 15. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Aggódik mert ő lett a családfenntartó, még ha gyed-t kapsz is azért az elég nagy teher. Kell pár hét,hogy feldolgozza, én ezt nem nevezném depressziónak.
2013. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Munkahelyén minden rendben van? Valamennyi időtök marad egymásra a baba mellett? Lehet, hogy most szakadt a nyakába a felelősség érzése. Biztosítsd róla, hogy a babát nem egyedül vállalta, hanem ketten, így amint a szükség úgy kívánja és megoldható, újra munkába állsz, hogy az anyagiak is rendben legyenek. És hát egy baba az elején nem "kerül olyan sokba", ügyesen, spórolósan is lehet vásárolni. Azt meg okosan tetted, hogy rákérdeztél, ez az alapja a nehézségek leküzdésének.
2013. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vállalkozásom van, onnan is csurran-cseppen majd valami. Már beszéltünk erről korábban is, számokkal is alátámasztottam, akkor megnyugodott... Épp ezért nem értem.

A munkahelyén voltak mostanában nehézségei, de csak a szokásos, határidő előtti nyomás, máskor attól nem volt ilyen...

2013. szept. 15. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha valóban az anyagiak nyomasztják, akkor azzal segítesz neki a legtöbbet, ha nem szórod a pénzt.

Nálunk is volt egy ilyen időszak, amikor a párom borúsabban látta az anyagi helyzetünket, mint én és nem értette, hogy miért akarok még ezt+azt venni.

Szépen megbeszéltük, hogy mennyi a bevételünk, mennyi a fix kiadásunk és hogy mennyi marad a változó költségekre, így megnyugodott, hogy nem a vakvilágba költekezek.

2013. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Három hete ki sem mozdultam itthonról, nem igazán tudok így költekezni :)))

Mindenesetre a háztartásfüzet bevezetésén gondolkodtam, akkor az szerinted jó ötlet?

2013. szept. 15. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha anyagi gondjaitok nincsenek, akkor most kezdi feldolgozni, hogy apa lett, ami egy életre szól és óriási felelősséggel jár. Lehet, hogy nem is tudatosodott ez benne. Beszéljetek róla.
2013. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!