Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiús anyukák, ti nem...

Kisfiús anyukák, ti nem "fétek", hogy majd rossz anyósok lesztek?

Figyelt kérdés
Ha csak ebből az oldalból indulok ki, akkor naponta több kérdés van, hogy ki mennyire nem bírja a férje anyját. Persze sokszor ez jogos, de sokszor nem feltétlenül. Én arra szoktam gondolni, hogy ezek az anyósok annak idején lehet ugyanígy voltak a saját anyósukkal és megfogadták, hogy ők majd másmilyenek lesznek, de aztán mégsem így alakult. Szóval, tudom ez még korai, de ti nem tartotok ettől? Nekem mondjuk kimondottan jó a viszonyom anyósommal, de pl. nagymamám annak idején megfogadta, hogy ő majd nem lesz olyan, mint a saját anyja, most mégis mindenbe beleköt, amit a menye csinál.
2013. szept. 19. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Attól még nem fogok szeretni egy ostoba nőt, csak mert a fiam őt választotta, és illemből sem fogok vele találkozgatni, ha nem akarok. Ha pedig kérdez, bizony megmondom majd róla a véleményem, de direkt cseszegetni nem fogom, mint itt sokan.
2013. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem egyelőre minden energiámat az köti le, hogy ne legyen rossz anya, így nincs erőm még ezen is aggódni. :) Saját rémképem az, hogy a fiam fekszik a pszichológus kanapéján, és úgy kezdi: „Az anyám…”.


Abban lehet reménykedni, hogy ha az ember anyaként jól helyt tud állni, akkor a fia majd egy hozzá hasonló személyiségű nőt választ, így nem lesznek nagy konfliktusok.

2013. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Van már gyermeked? Az én kapcsolatom 13 évig idilli volt az anyósommal. Aztán megszületett a Lányom és ez átcsapott az ellenkezőjébe. Ez 3 éve volt, azóta hol jobb, hol rosszabb - most éppen rosszabb, de olyan már soha nem lesz, mint régen. Tudom, kettőnkön múlott a dolog, nem csak őt okolom!

Egyelőre nem foglalkoztat, hogy milyen anyós leszek. Valószínűleg borzalmas:o)))) Mindig mondom a Fiamnak és a Lányomnak is, hogy még nem született meg és nem is fog soha az, aki nekik tökéletes lesz majd szerintem. Sajnos eléggé ragaszkodom a saját gondolataimhoz, elveimhez, biztos nehéz lesz majd nem beleszólni. De próbálok az anyósom példájából most okulni és olyan dolgokba nem beleszólni, amivel annyira megbánthatom majd a menyemet, mint amennyire ő beletiport a lelkembe.

Ja és az természetes, hogy más generáció, más szokások, más vélemények...tehát egyértelmű a súrlódás.

2013. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocs, helyesen: „…ne legyek rossz anya…
2013. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, sok helyről hallom azt is, hogy az idillikus anyós-meny kapcsolat megváltozik a kicsi születésével. Nekem talán szerencsém volt, de az én anyósom olyan típus, aki sosem szólt bele semmibe, maximum elmeséli ő hogyan csinálta a 3 gyerekével, de sosem próbálja ránk erőltetni az akaratát. Meg nem az a féltékeny típus. Mondjuk elég messze is lakunk. Jó mondjuk most, hogy belegondolok a másik oldal, meg a lányos apukák. Remélem, ha lesz lányunk, a férjem sosem fog úgy viszonyulni a fiúihoz, mint az én apám, ha már csak szóba jött a pasizás. Velük sem feltétlenül egyszerű. :) Én mondjuk úgy gondolom a gyerek boldogsága a legfontosabb és ennek fényében igyekszem majd elfogadni a választottját. (Aztán persze, majd meglátjuk mi lesz, ha oda jutunk.) Csak nekem sokszor olyan rossz olvasni, hogy sok meny hogy beszél az anyósáról sokszor ok nélkül. (Ugyanakkor elhiszem, hogy van, akivel nem lehet jóban lenni.)
2013. szept. 19. 12:49
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
én tuti az leszek, már most megőrülök a gondolattól, hogy a pici fiam majd mást fog szeretni :D
2013. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De,tartok tőle bár nem szeretnék.

Szerintem attól el fogom mondani majd a véleményem a választottjáról,ha rossz,ha jó és remélem leszünk majd olyan viszonyba,hogy adni is fog a véleményemre.

Ok nélkül nem fogom bántani,cukkolni a választottját,de nem hiszem,hogy jó szemmel nézném,ha hülyének akarná nézni a fiam,vagy kihasználná...

De ugyanakkor bele sem szeretnék szólni az életébe.

2013. szept. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Tudatosan készülök ennek ellenkezőjére. Nem engedem magamnak, hogy úgy érezzem, "ő az enyém", mert nem az. Egy ideig én gondozom, ápolom, fejlesztem, de ő egy egyéniség, saját élettel, vágyakkal és később tervekkel és saját ízléssel, akármiről is legyen szó. Elfogadom, akit választ, akárki legyen is az, nem nekem választja társnak, hanem saját magának. Én a férjemmel tervezem a későbbi életem, és nem úgy, hogy a gyermekeimnek kell engem elégedetté és boldoggá tenniük. Azt tehetnek a saját életükkel, amit szeretnének, az lesz a foglalkozásuk, amit ők választanak és azzal élnek, akivel akarnak. Remélem, hogy jó kapcsolatunk lesz, megosztják velem, amit fontosnak ítélnek és boldognak láthatom majd őket mindig. De nem akarok belefolyni a felnőtt életükbe, nem az én életem.
2013. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kaphatom a lepontozást!!Én annyira imádom a fiaimat hogy nem született az a földre szállt angyal aki jó lenne nekem!

Viccet félretéve, bennem olyan erős a birtoklási ösztön,hogy nagyon vissza kellesz majd fognom magam, nehogy hétfejű sárkány legyen belőlem.De legalább beismerem.............

2013. szept. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2 fiam van és egy lányom. Szerintem a retteget anyos kategóriába fogok tartozni, igaz nem nagyon érdekel. Viszont a vejemnek rosszabb lesz mindenképp mint a menyemimnek. Ez van. De legalább őszinte vagyok.
2013. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!