Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem megy ilyen nehezen...

Kathrin01 kérdése:

Csak nekem megy ilyen nehezen két gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van egy három éves kisfiunk és egy 6 hónapos babánk a férjemmel. Amióta megszületett a második babánk, nagyon ki vagyok készülve. A nagyobbik fiammal nagyon sokat törődtem, mondhatni el volt kényeztetve, de ugye amióta megszületett a kicsi kevesebb idő jut rá, de ő ezt nem tudja elfogadni. Nagyon akaratos, hisztis, kényes, és sajnos önállótlan is, még mindig elvárja, hogy etessem, bár szobatiszta, de kézbe kell kivinni, hogy pisiljen a wc-be. ÉS még hasonlók. A kicsi sajnos többszőr volt beteg, már kórházba is feküdtem vele egy hétig. A férjem is tud, ahol segít, de ugye neki dolgozni is kell. Már sokszor a fejemhez vágta, hogy elrontottuk, mert a fejünkre nőttek a gyerekek, és nem kellett volna kettő babát vállalni. Nagyon szomorú vagyok emiatt, de sajnos van benne igazság. Az óvodában is ő illeszkedik be a legnehezebben, már ebéd előtt el kell hoznom, mert nem eszik ott, így nem vállalhatják az ottalvást sem az óvónők. Szóval nem tudom, mit tegyek, ráadásul nagyon szűkösen lakunk egy 28 nm-es lakásban, nem így terveztük, de ha minden igaz, egy két év múlva nagyobb házba költözünk.
2013. szept. 27. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A ferjed hulye es mit akar azzal elerni hogy a te fejedhez ilyeneket vag? Ez az allapot atmeneti es ki kell birnod neked is es sajnos neki is. Majd elmulik! Csak az ido fog segiteni... Eljon majd az az ido mikor kerdezni fogjatok egymastol emlekszel mikor kicsik voltak.....? Es mi van ha less megegy? Vilagvege?
2013. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem könnyű ez senkinek, hidd el. Nekünk 9 éves a nagylányunk, 10 hónapos a kicsi, ráadásul egyedül vagyok velük itthon, a férjem csak hétvégente jár haza. Nagymama besegít időnként, de a dolgok oroszlánrésze az enyém... :D

Sokszor kelek úgy reggel, hogy ájulásig fáradt vagyok... De nem cserélnék senkivel és nagyon boldogok vagyunk, hogy ők ketten megszülettek. A nagyobbik gyereked féltékeny most a kicsire, ezért "ment vissza dedóba", akarja ő is azt, ami a kicsinek jár. És ez természetes is, hiszen ő is kicsike, még csak 3 éves!! Persze hogy nehezen szokik be az oviba, gondolj csak bele, mindennap úgy kell elmennie, hogy te és a kistesó kettesben otthon vagytok, neki meg el kell mennie tőletek... És bocsáss meg, de irtó nagy baromság a férjedtől ilyet mondani... a gyerek CSODA, határtalan öröm, akkor is ha sokszor nagyon nehéz. Ne csak a nehézségeket lássátok, biztos hogy ezerszer több az öröm. Mi is kicsike lakásban lakunk, csak egy szobában van fűtés, sokszor nagyon nehéz, de a két gyerekünk és az egymás iránt érzett szeretetünk, és a hitünk a jó Istenben mindenen átsegít. Nagyon sok pár lenne gyerek nélkül, ha csak akkor vállalnának gyereket, amikor anyagilag megengedhetik maguknak... de a gyereknek SZERETET kell. Ez pedig ugye ingyen van. 28 nm-en tudom, nagyon nehéz, főleg ha segítséged sincs. De annyi boldog pillanatot okoznak egy mosollyal, egy összebújással, ami feledtet minden nehézséget. Örüljetek annak, hogy vannak gyerekeitek, egészségesek vagytok; nézz csak szét magad körül, mennyien vannak egyedül, rettenetes körülmények között... Minden jót!

2013. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is 3 éves a kisfiam és 6 hónapos a kislányom.A kisfiunkkal nagyon nehéz mióta megszületett a kis tesó.Állítólag ez majd elmúlik,már nagyon várom,mert sajnos rengeteget veszekszek vele mostanában,mert olyan hülyeségeket csinál és sajnos ez,a türelmetlenség az én hibám,már hamarabb kapom fel a vizet bizonyos dolgokon,pedig Ő csak egy 3 éves kicsi fiú,aki sokszor nem azért teszi amit tesz,hogy bosszantson,tudom.Persze van,hogy direkt provokál.Az oviban is panaszkodnak rá,ami nagyon rossz érzés.Szerencsére mi most fogunk elköltözni egy kertes házba,ahol nagyobb tér lesz neki és hátha jobban ki tudja magát mozogni napközben és nem kell a nyakamba venni a várost,ha szeretném elvinni játszani,ott lesznek kisgyerekes ismerősök akikkel tud játszani és remélem nekem is jót tesz majd a változás.DE bármennyire is nehéz vele,imádom Őt és a kislányunkat is.Ők az életem értelmei és soha nem csinálnám vissza,nem is gondolnék rá,Ők az életem,még akkor is,ha a fiunk egy kicsit nekünk is a fejünkre nőtt.DE szerintem senki se tökéletes,minden szülő követ el nevelési hibákat.Remélem,hogy a kislányunkkal már okosabbak leszünk és nem esünk bele ugyan azokba a hibákba.
2013. szept. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!