Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukak! Ti is tapaszta...

Fiatal anyukak! Ti is tapasztaltatok ezt?

Figyelt kérdés

23 eves vagyok es 31 hetes terhes.Most kezdtem az utolso evemet az egyetemen.A parommal 4 eve vagyunk egyutt,neki van stabil munkaja,en is dolgozom suli mellett (forditok otthonrol,ezt akar a baba mellett is tudom majd csinalni),nem rosszak a korulmenyeink.

Mi terveztuk ezt a babat,nem csak "becsuszott".

Azt vettem eszre,hogy mindenki,akivel beszelgetek,mikor megtudja,hogy hany eves vagyok rogton sajnalkozo arckifejezest olt es elkezd velem olyan hangon beszelni,mint mondjuk egy szornyu baleset aldozataval,aki elvesztette mindket labat es most egy eletre nyomorek lett.A rosszabb eset,hogy lekezelo lesz es ugy viselkedik,mintha mondjuk bunozo lennek vagy lepras,egy hulye kis liba lennek,aki azt sem tudja,hogy ki a gyerek apja...Sot,volt aki ki is fejtette,hogy varhattam volna meg par evet...Tudom,hogy nem kene ezekkel foglalkozni,de azert valahol rosszul esik...Ertem en,hogy mai vilagban inkabb az az altalanos,hogy a nok 30 korul szulnek,de mi igy szerettuk volna...Orulok,hogy fiatalon leszek anyuka es nagyon varom ezt a babat.

Mas is tapasztalt hasonlot?Ti hogy kezeltetek ezt?


2013. okt. 2. 10:02
 1/8 klopusz ***** válasza:
77%

Teljesen igazad van.

Ma már furcsálja mindenki, ha egy nő - a korábban természetesnek tartott - korban szül. Jól mondod, sokan a maximális korig próbálják kitolni a szülés időpontját, aztán meg 35 évesen szül, de többet már nem, mert már "túl késő". Szerintem ez nem normális.

Én ugyan nem fiatalon szültem az első csemetémet, hanem 28 évesen, de csak azért, mert addig nem találkoztam olyan emberrel, akivel szivesen letöltöttem volna az életemet. Ha korábban találkozunk, korábban szültem volna és akkor biztos nem "csak" három csemetém lenne :-)

2013. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem áértem mi értelme van ennek, hogy naponta itt panaszkodtok. Ezt akartátok más meg mást akar. Nem kell velük foglalkozni aztán kész. Nem más boldogságán múlik a család boldogsága.
2013. okt. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem a terhesgondozáson néztek úgy meg, hogy azt se tudtam merre nézzek!!!Hozzáteszem 21 évesen estem teherbe, és 22 évesen szültem..Tervezett baba nekünk is..olyan közepesek a körülményeink..lehetne jobb is, de azért nem rossz.Szerintem simán azt hitték, hogy abortuszra mentem!!De nem! :D Tulajdonképpen nem nagyon érdekelt.

Szerencsére család nagyon várta a picit..én úgy gondolom jól döntöttem hogy nem 30xesen szültem.

Azóta van még 1 pici babánk férjemmel.Most 25 éves vagyok..Amikor valakinek megemlítem hogy 2 gyerekem van el se akarja hinni.. :D

Én mindig arra gondolok, hogy mikor 45 éves leszek, már a gyerekeim kis szerencsével simán megtudnak állni a saját lábukon...míg más aki 30-on túl szült, még mindig szenved a mondhatni kicsi gyerekével...de remélhetőleg én ilyenkor már "pihenhetek", és készülhetek a nagymamaságra! :)

2013. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel!!Én is 23 évesen szültem az elsőt,mert mi is fiatalon szerettük volna a kicsit.Most 27 vagyok,most várjuk a másodikat,és mikor kérdezik ,hogy első baba,és azt mondom nem ,már van otthon egy ovis akkor látom az arcokon a döbbenetet,de csak mosolygok ezen.Hozzáteszem,én max. 24nek nézek ki...nem érdemes velük foglalkozni!...és különben is fel is kell nevelni a gyerekeinket,és én az unokáimat is szeretném látni :) Szóval Sok Boldogságot Nektek!!
2013. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Ez olyan érdekes, hogy itt minden fiatal kismamát mindenki csak bánt. Miért kell ezen ennyire pattogni? Meg ezt se hiszem el, hogy veletek mindenki lekezelő. Engem pl. baromira nem érdekel ki hány évesen vállal gyereket. Akartátok, terveztétek, örültök neki, akkor mi a gond?
2013. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi nem terveztük a babát, és ezt kerekperec meg is mondtam annak, aki kérdezte. Soha nem sajnálkoztak, mondjuk nem is úgy néztem ki, mint akit sajnálni kéne. Kb messziről látszott rajtam/rajtunk, hogy örülünk a babának.

Azért néznek rád így, mert manapság már megszokott, hogy a nők 30+-nál vállalnak babát, amikor már minden megvan. Kocsi, lakás, megtakarítás, néhány külföldi út, stb. Átlagtól eltérő vagy, ezért figyelnek fel rád. Ne foglalkozz velük, nem rosszindulat ez többnyire, csak nehéz megérteni, ha valaki más, mint a többiek.

2013. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj,ez én is tapasztaltam,de ne foglalkozz velük,hozzáértők(pedagógusok,pszichológusokkal beszélgettem),ők mind azt vallják,hogy ha van persze párja az embernek akkor gyereket szülni 20-30 év között a legegészségesebb,persze az,ha mondjuk utolsó 32-34 évesen érkezik az nem probléma,de fizikailag,lelkileg,érzelmileg az az egészséges ha az anyuka 34-35 é alatti.
2013. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*32-34 év alatti
2013. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!