Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik szeretik a karácsonyi...

Akik szeretik a karácsonyi témákat, ha van kedvetek válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy nálatok mi a karácsonyi "menetrend"?

Vagyis: ki,hova,mikor,mit,mi a menü..... Stb..

Köszönöm


2013. okt. 2. 13:35
 1/10 Wishmay ***** válasza:
49%

Szia :)


Imádom a karácsonyt, így válaszolok, még ha nem is írok valami nagyon okos dolgot :)


Ez lesz a kislányom második karácsonya, így nagy rutinom nincs a dologban.


Szenteste itthon leszünk. Úgy tervezem, hogy aszalt szilvával töltött csirke - vagy pulykamell lesz valami krumplis körettel ( valószínűleg püre ) meg ugye sütök zserbót, vaníliás kiflit, linzert, de lehet, hogy a zserbó helyett egy karácsonyi tortát fogok sütni.


Bejglit és mézeskalácsot minden családtagunk süt, így én azzal nem bajlódok, nagyon pici a konyhám, ki sem tudnám nyújtani rendesen.


25.-én az Apai nagyszülőkhöz megyünk valószínűleg, mert ők csak 15 percre laknak tőlünk. 26.-án az én szüleimhez megyünk, ők elég messze vannak, és 27.-én a nagymamámat látogatjuk meg :)


A karácsonyfát tavaly úgy csináltuk, hogy mikor este elaludt a kislányom, akkor díszítettük fel. Tavaly nem igazán értékelte, most viszont körültekintőbbnek kell lenni, mert ügyelnem kell arra, hogy a kislányom nehogy felborítsa. Valószínűleg a díszeken is változtatni kell, a törékenyeket lecserélni, vagy nagyon a fa tetejére rakni :) De szerintem most is éjszaka fogjuk díszíteni a fát. Anyukámékkal annak idején mindig együtt díszítettük a fát, aztán mikor a kisöcsém megszületett éjjel csináltuk, mikor aludt, és azt mondtuk neki, az angyalka hozta a fát. Én ezt követem most, aztán majd biztosan mi is együtt díszítjük majd 24.-én mikor már nagyobb lesz és tud segíteni. :)


És nálatok, hogyan lesz? Mesélj Te is kedves kérdező, most úgy belelendültem a karácsonyi hangulatba =) Imádom a karácsonyt =)

2013. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy vàlaszoltál!

Én is nagyon szeretem a karácsonyt és az egész decembert! Ez lesz a kisfiam első karàcsonya! :) 8 hónapos lesz akkor.Még nem tudom,hogy lesz pontosan de nagyon várom!!!

2013. okt. 2. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 8 hónapos lesz karácsonykor, és én is nagyon szeretem ezt az ünnepet!:)

Mi szüleimhez fogunk menni pár napra, mint ahogy eddig is (párom szülei nem élnek már), nagy családi banzáj van ilyenkor. Többnyire anyukám főz, én sütikkel járulok hozzá, mézeskalács mindig van, meg amit éppen találok újdonságot a neten.:)


Te mit fogsz venni a kisfiadnak? Én már úgy szeretném most megvenni, de olyan nehéz még most megítélni, hogy 3 hónap múlva mi fogja lekötni.

2013. okt. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekünk 12 éve ugyanaz a menetrend, csak közben jöttek a gyerekek :)


24.-én itthon reggel korán megfőzök, vadas, húsleves, mákosguba és valami süti :)

majd megebédelünk jó korán és átmegyünk apukámhoz mi, testvéremék és a sógorom családja.

ott is megfőzök, húslevest, rántotthúst, köretet a tesómék hozzák, sütit meg tesóm anyósa.

4-5 körül megvacsorázunk, majd a gyerekeket elvisszük pancsolni, addig elkészítjük a fát, mindenki berakja az ajándékokat a fa alá (csak a gyerekek kapnak), mikor végeztek a fürdéssel már a feldíszített fa a sok ajándékkal ott várja őket :)

kibontják, játszanak, közben mi felnőttek beszélgetünk, sütizünk, majd megyünk haza.

itthon már a feldíszített fa vár minket, alatta az ajándékokkal (általában férjem a gyerekkel előre mennek apukámhoz vagy sétálnak egyet míg én feldíszítem, de idén biztos, hogy nem én fogom csinálni mert elegem van már a díszítésből, főzésből... :D)

itthon sokáig játszunk, eszünk, iszunk... :)


másnap a nagyszüleimhez megyünk, elég nagy a családom, úgyhogy az jó kis buli, jó sokan vagyunk és én csak pihenek :D

eddig vacsorára a másik mamámhoz mentünk, de sajnos idén már nincs köztünk, így ez a része lesz a legnehezebb idén nekem :(

26.-a meg anyósoméké, ebédre megyünk és vacsorára is maradunk, egész nap ott vagyunk ilyenkor náluk.

27.-én a nővéremékhez megyünk és anyukámmal is ott találkozunk csak, karácsonykor valamiért nem kíváncsi ránk... :/

ja lemaradt, hogy 23.-án megfőzöm a töltött káposztát, az másnapra az igazi :)

2013. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3as!

Van a fisher price-nak /remélem jól írom/ egy tanulókutyusa,ha megnyomod a fülét,orrát stb.énekel. Szerintem ezt egy 8hós baba nagyon élvezné! Valószínüleg ezt fogom megvenni neki. Ez kb.10.000ft. Mellé majd kap még valamit,amit majd meglátok és megszeretek :)

2013. okt. 2. 15:52
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4es!

Először is részvétem,biztos nehéz lesz az első karácsony,sok erőt hozzá!

Nagyon jól hangzik a menü :) jó kis pörgös karácsonyotok lesz!

2013. okt. 2. 15:55
 7/10 A kérdező kommentje:

...és ha már ilyen jól összejöttünk,nem tudna valaki küldeni nekem egy tuti bevált mézeskalács receptet? :)

Az a karácsonyi torta is érdekelne amit Wishmay említett :)

Igazából bármilyen karácsonyi süti recept jöhet ;)

2013. okt. 2. 15:59
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, én Moha konyhájából szoktam nézni a receptet, díszítésre is jó alaprecept.

Tanulókutyuson gondolkozom én is!:D

2013. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az auchanban akciós a tanulókutyus,nézzètek meg! Olvastam a neten.

Majd èn is jövök a beszâmolóval,mi is nagy karácsonyozósak vagyunk. :)

2013. okt. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3as nagyon egy rugóra jár az agyunk! :)

Kedves 9es köszönjük a tippet és várom a beszámolód :))

2013. okt. 3. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!