Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Béranyasággal kapcsolatos...

Béranyasággal kapcsolatos kérdés mindenkihez? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

A következő kérdésekre adott válaszokra lennék kíváncsi!

Jelen esetekben csakis arra gondolok, amikor is a béranya NEM a saját pete sejtjét adományozza ! hanem mind a petesejt és a spermium is a leendő szülőké!!! és csakis kizárólag azért vannak ilyen helyzetben mert a nő nem képes kihordani, - pl. nincs méhe! - a babát! nem szépészeti okokból!!!

1. Lennél-e béranya ilyen szituban?

2. Mennyiért vállalnád, illetve mit kérnél cserébe- ha nem anyagi!?

3. Elítéled-e ha más vállalja ezt !?


Kérlek csak a kérdésekre válaszoljatok! Előre is köszönöm!



2013. okt. 4. 09:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem, mert nem tudnék lemondani olyan babáról, akit én hordtam ki. Túl erős a kötődés bennem lelkileg.


2. Ha nagyon extrém helyzet adódna és a testvéremről lenne szó, esetleg megtenném, de nem kérnék érte cserébe semmit sem, akiért ilyen szívességet vállalok, attól anyagi dolgokat nem kérnék. De nehéz lenne lemondani a babáról.


3. Nem, nem ítélem el, ha más ezt tudja vállalni,mert nagy segítség a párnak.

2013. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem lennék, alapesetben. A bennem lévő babát, tuti, hogy magaménak érezném, nem tudom, hogy el tudsz függetleníteni, hogy az ott nem a tiéd. Ez alól egyetlen kivétel fordulhatna elő, ha a testvéremről lenne szó, de még úgy is nagyon nagyon megfontolnám.

2. Testvéremnek ingyen, ha belemennék.

3. El nem ítélném, hiszen már egyszer belegondoltam olyanba, hogy pl. adott egy anya 2 egészséges gyerekkel, de meghal a férj. Egyedül marad, kereset nélkül és ilyen módon tudna pénzhet jutni. Lehet valaki ezt az utat választaná a saját gyerekeirét. Számomra morbid megoldás, de nem vagyunk egyformák. Inkább így, mint ha kiállna az utcasarokra.

2013. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék béranya,nem az számit,hogy kineka petesejtje,hanem hogy bennem növekedett 9 hónapig,én szültem meg.

Nem hiszem,hogy tudnának annyit igérni,hogy vállaljam.Se pénzt,se mást.

Rokonnak se,mert nem tudnám odaadni.


El nem itélem,akadhatnak helyzetek.Pl valakinek van már töb gyereke,rossz anyagi helyzet,és igy a többi gyerekével tudna foglalkozni.Vagy családon belül aki meg tudja tenni.

2013. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Alapesetben nem vállalnám, csak ha olyan valakinek kellene segíteni, akit nagyon szeretek. (Testvér pl.)

2. Ha olyan közeli ember, hogy vállalnám, akkor nem kérnék érte semmit.

3. Egyáltalán nem ítélem el, aki vállalja akár pénzért is ezt, mert azért nagy kellemetlenség, és kockázatos is.

2013. okt. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

1.Ha a testveremekrol lenne szo,akkor igen.Evek ota probalkoznak es nem jon ossze a baba.

2.Ingyen.Semmit nem kernek.

3.Nem, ha ingyen segito szandekbol teszi es nem anyagi haszonlesesbol.

2013. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 zabmester ***** válasza:
100%

1. Most nem vállalnám, mert egy ideje már nagyon rajta vagyok agyilag a második babán, de még pár évig tutira nem lehet. Úgyhogy emiatt nem hiszem, hogy érzelmileg képes lennék más babáját kihordani. De pár éve még elvállaltam volna, akkor nem rázott volna meg a dolog.

2. Nem tudom, mennyiért vállalnám (vállaltam volna). Mert az oké, hogy szép dolog segíteni annak, aki nem tud szülni, viszont egy terhesség azért fizikailag megterhelő, a szülésről nem is beszélve, meg hát ugye terhesen jobban is kéne figyelnem magamra, mint amúgy (értem ezalatt mondjuk a táplálkozást). Úgyhogy azért némi honorárium jól esne.

3. Ebből adódóan nyilván azt sem ítélem el, aki vállalja ezt. Még amúgy azt sem ítélem el, ha valaki szépészeti okokból nem akar szülni, és inkább béranyát keres, ő tudja... Bár akkor azért tényleg nyúljon mélyen a zsebébe :)

2013. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

1. Nem lennék béranya soha.

2. Semennyiért. Legfeljebb ha a másik opció az lenne, hogy éhen halnak a gyerekeim.

3. Nem ítélem el, hanem végtelenül sajnálom, hogy ilyen helyzetbe került. Kihordtam én megszültem két gyereket, pontosan tudom, milyen érzelmi kötelék van az anya és a benne növekvő magzat között, nem hiszem, hogy ezen bármit változtathat a tény, hogy nem a saját sejtjeiből van. Szörnyű lehet a 9 hónap, és az igazán nem egyszerű szülés után valakinek egyszerűen csak odaadni a babát. És akkor a terhességgel járó nyűgökről még nem is beszélve. Sajnálom, ha valaki beteg, de ezt akkor sem tenném meg senki kedvéért.

2013. okt. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Alapesetben nem. Nem volt könnyű terhességem, ráadásul az sem elhanyagolható hogy úton-útfélen magyarázkodnom kéne szülés után, hogy hova lett a baba.

2. Ha valamelyik gyerekem, családtagom beteg lenne és csak drága kezelésekkel lehetne megmenteni, vállalnám. Esetleg ha hajléktalanok lennénk akkor egy lakásért cserébe.

3. Nem ítélem el.

2013. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

1. Nem.

2. Semennyiért. Őszinte leszek: nincs senkivel olyan komoly kapcsolatom, hogy ilyet vállaljak érte, pedig egyáltalán nem tartom magam önző embernek. (Testvéreméknek van már 2 gyerekük, max náluk gondolkodnék el ezen)

3. A legkevésbé sem.

2013. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

1.Nem lennek ra kepes,a testverem kedveert sem tudnek lemondani a babarol,barmennyire szeretem is.

2.Talan akkor vallalnam,ha tenyleg elet halal kerdese lenne,mint ahogy valaki mar leirta.Akkor viszont magas anyagi juttatasert,ami a pszichiatriai kezelesemet is fedezne,mert biztos beleorulnek.

3.Nem itelem el.

2013. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!