Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Béranyasággal kapcsolatos...

Béranyasággal kapcsolatos kérdés mindenkihez? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

A következő kérdésekre adott válaszokra lennék kíváncsi!

Jelen esetekben csakis arra gondolok, amikor is a béranya NEM a saját pete sejtjét adományozza ! hanem mind a petesejt és a spermium is a leendő szülőké!!! és csakis kizárólag azért vannak ilyen helyzetben mert a nő nem képes kihordani, - pl. nincs méhe! - a babát! nem szépészeti okokból!!!

1. Lennél-e béranya ilyen szituban?

2. Mennyiért vállalnád, illetve mit kérnél cserébe- ha nem anyagi!?

3. Elítéled-e ha más vállalja ezt !?


Kérlek csak a kérdésekre válaszoljatok! Előre is köszönöm!



2013. okt. 4. 09:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem lennék

Semennyiért nem vállalnám

Természetesen nem ítélem el, sőt minden tiszteletem, aki vállalja!

2013. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem lennék. Érzelmileg nem bírnám.

2. Pontos összeget nem tudnék mondani, de ha a saját esetemet veszem, nem olcsó a terhességem. Folyamatos terhes vitamin, magnézium, jód (orvos adja), vaskészítmény, diabétesz esetén mérő, tesztcsík, diéta. Ez mind pénz. Emellett ott a magánorvos. A leendő szülők szeretnének részt venni a terhességben, a magándokinál láthatják uh-n. Esetleges 4D uh, genetikai szűrés (a legtöbb helyen fizetős a kombinált teszt). Kiesés a munkából. A dokihoz való járkálás, benzin stb.

Jelenleg 24 hetes várandós vagyok, sosem számszerűsítem ezeket, mert "magunknak" várom a babát. De ha valaki azért vállalja a béranyaságot, hogy hasznot húzzon belőle, nyilván a felsorolt dolgokra sem telik neki.

3. Nem. Valahol csodálom a lelki erejét, hogy 9 hónapig szinte egy másik emberkéért él, akit a végén max. magához ölelhet, de nem lesz az anyukája.

2013. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
te is nézed a lifenetworkot? :)
2013. okt. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem nézem a lifenetwork-öt .. külföldön vagyok jelenleg.. Angliában. és itt teljesen természetes a mindenféle béranyaság.... engem kicsit meglepett hogy itt nem TABU téma! igaz itt engedélyezett, nálunk nem! de kíváncsi voltam hogy hogy állnak hozzá az itteni anyukák, nők ehhez a kérdéskörhöz! Szándékosan olyan szituációt kérdeztem, amikor is ténylegesen nem saját donor sejtet "ad" a béranya, hanem "csak" kihordja! hogy, vajon a "nem saját" gyereknél - hizen ez lényegesen más szituáció!- vajon hogy vélekednek az emberek! Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. okt. 4. 12:28
 15/21 anonim ***** válasza:

" De ha valaki azért vállalja a béranyaságot, hogy hasznot húzzon belőle, nyilván a felsorolt dolgokra sem telik neki. "


Ilyen esetben ez egyértelműen a fizető fél költsége lesz, mi a rákért fizetné a béranya? Ha nem kérték volna fel, fel sem merültek volna ezek a költségek, minden vállalkozás így működik.

2013. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

" De ha valaki azért vállalja a béranyaságot, hogy hasznot húzzon belőle, nyilván a felsorolt dolgokra sem telik neki. "


Ilyen esetben ez egyértelműen a fizető fél költsége lesz, mi a rákért fizetné a béranya? Ha nem kérték volna fel, fel sem merültek volna ezek a költségek, minden vállalkozás így működik.


Igen, ez alap esetben így van. Ha jól tudom, ezeket egyébként szerződésben rögzítik, a kismama ruha vásárlástól kezdve mindent a szülők fizetnek.

Ezt egyébként arra írtam, hogy sokan azt írták, ingyen vállalnák, ha tehetnék. Már a terhességnek is vannak előre nem látható költségei. Számomra itt megdől az ingyenesség, mert még ha a rokoné is az a baba, miért én álljam a vitaminokat és egyéb költségeket...

Régebben már feszegette ezt a kérdést valamelyik csatorna műsora, ahol a név és arc nélkül nyilatkozók mindegyike csakis pénzért (milliós összegért) vállalta volna. Ha nagyon sok ideje van az embernek, keresgélhet a neten, biztos talál hirdetést, aki vállalná...

2013. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
a briteknel első béranyaság alkalmával kb 15E dollárt fizetnek, minden további béranyaság magasabb összegű,akár 50E dollárt is elérheti.
2013. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
nem véletlenül fontot akartál írni?
2013. okt. 4. 14:50
 19/21 anonim ***** válasza:
hát most vagy arra emlékszem rosszul,h. britek, vagy elírtam és font. de akkor nem britek,hanem amerikaiak lehetnek,mert dollárra emlékszem. bocsi.
2013. okt. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
63%

1. elképzelhető

2. milliós nagyságrend lenne, abszolút üzleti alapon mennék bele

3. nem ítélem el

2013. okt. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!