Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell beleszólni abba...

Miért kell beleszólni abba hogy ki mikor és hová szül? Ez nem magánügy lenne?

Figyelt kérdés
Valaki mindig ítélkezik ha korán szülsz azért ha későn azért. Mintha ez a döntés az egészu világra tartozna. Pedig csak is két ember az anya és az apa dolga senki másé. Vagy nem így van? Akkor meg miért alkotnak véleményt más életéről. Talán annyira unalmas és egysíkú a sajátjuk?
2013. okt. 15. 12:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Igen, azért. Országos viszonylatban szokás mások életébe belemászni és ítélkezni. Nézd meg a műsorokat, akármi is legyen a fő téma, tuti megjelenik a magánéletük is a képernyőn, mint ha bármi köze lenne a teljesítményhez, vagy ahhoz amit épp csinálnak. Ez valami vírus, amit nem tudnak leküzdeni az emberek, muszáj mások dolgával foglalkozniuk és abban semmi poén nincs, ha pozitívat mondanak. Az nem ad kellő feszültséget, ha dícsérnek... szidni, azt igen! Az színt visz a szürke, szánalmas életekbe! A jó hír nem hír! A híradó már szinte krimi, 16-os karikáznám minimum. Minél rosszabbat és minél cifrábbat tudnak mondani egymásra, annál jobban érzik magukat,mert addig sem kell belátniuk, milyen üres és szánalmas a _saját_ életük!
2013. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az ember okosabbnak érzi magát attól, ha másoknak megmondhatja a frakót, pláne névtelenül és arctalanul. Ettől megerősítve érzi magát a saját döntésében/sorsában. És mivel szüksége van erre a megerősítésre, nyilván bizonytalan - ez húzódik meg a dolog mélyén...
2013. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Nem kell ide kiírni a GYK-ra ilyen kérdést, és nincs mibe belekötni. Aki ide beír, vállalnia kell a kompromittációt is vele együtt. Magánügyet igaz név nélkül is itt "kiteregetnek", aztán megsértődnek ha valakinek más a véleménye a dologról.

Könyebb anoním módon ítélkezni mások felett, mint szemtől szembe.

2013. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Addig a magnügy mig a saját hülyesége miatt nem rinyál állandóan. Amikor húszadszor mondja el, hogy nem veszik fel sehova mert gyereke van közbe meg 8 általánosra megszülte a gyereket úgy hogy életébe nem dolgozótt. Akkor is más hibás soha nem önmaga.
2013. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

Engem egész addig nem érdekel, amíg nem tőlem kéreget.

Van egy csaj a házban, aki elég rendesen dohányzik. Minden hónap végén hozzám jön pelenkát kérni. A múltkor a városban találkoztunk, akkor pénzt kért, hogy ki tudja váltani a gyereknek a gyógyszert. Persze, sosem adja vissza .

Na neki tényleg nem kellett volna egy gyerek sem, nemhogy kettő

2013. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki feltesz egy kérdést, amire választ vár, és segítséget, amire csak úgy lehet válaszolni, ha ismerik a hozzászólók a családi hátteret, akkor vállalnia kell azt is, hogy esetleg nem mindenki lesz vele azonos véleményen. És ilyenkor derülnek ki dolgok, amiket a kérdező valamilyen oknál fogva nem ért, de mások kívülállóként igen. Pl aki otthon lakik, nem dolgozik, igenis, hogy ne szüljön gyereket mert azt nem ő fogja nevelni, hanem anyuci meg apuci. Oké, ő szülte, ő az anyja, de ennyitől még az a gyerek éhen hal. Ha viszont fáj az igazság, akkor nem kell tanácsot kérni és kérdést kiírni.
2013. okt. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokan, nagyon sokan azért írják ki a kérdésüket, hogy megerősítést nyerjenek: ez a szuper, ahogy te csinálod. Ez teljesen rendben is van, mindannyiunknak szükségünk van néha megerősítésre. Csak akkor nem szabad kiakadni, ha az emberrel nem mindenki ért egyet, és ezt nem lehet azzal alintézni, hogy aki nem ért velem egyet az mind hülye. Mert könnyedén megeshet, hogy nekik (is) van igazuk.
2013. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nézd, az ember olyan, hogy véleményt alkot a dolgokról. Még te is, ebben biztos vagyok. Az már persze más dolog, hogy ha nem kérdezik, akkor nem osztom meg a véleményemet (főleg, ha mást esetleg bántana), ha pedig kérdezik, akkor megpróbálom kulturáltan előadni. De sajnos gyakori, hogy valaki közvélemény-kutatást tart egy témáról, és ha olyan véleményt hall, ami esetleg nem egyezik az övével, akkor meg van sértődve, és duzzog, hogy mindenki "beleszól" az életébe. Pedig egyszerű, nem kell megkérdezni, és senki nem fog beleszólni.
2013. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó! Volt nekem is ilyenben részem,dohányzó,két gyerekes,állandóan kéregető (egyszer olyan szöveggel jött,hogy ki kellene váltania a gyógyszerét,pénze csak másnap lesz,és ha nem váltja ki,akkor pár hónap múlva meghal- semmilyen ilyen betegsége nincs Neki,csak le van százalékolva valamire-- nem adtam Neki,és még él :-) ),panaszkodó anyuka- nekem sincs sok,eleinte adtam,utána elhajtottam. Az ilyennek nem segítség ha adnak Neki,mert soha nem tanul belőle! Nővéremmel folyton kifogjuk az ilyeneket.


Kérdező,ez így van! Mindenkinek minden baj,ami nem a sajátja!! Én azt szoktam mostanában mondani- mióta újabb pletyit hallottam magunkról :-)- hogy örülök,hogy legalább másnak nincs gondja,amivel foglalkozhatna :-D


Igen,annyira tudom sajnálni az ilyen uncsi életű embereket... Az enyém tele van jobbnál jobb dolgokkal,izgalmakkal,olykor aggodalmakkal, és nem is érdekel más ember! Másról még soha nem pletykáltam :-) lehet hogy én vagyok csak ilyen naiv,de tényleg soha nem pletyiztem még ki mást!

20 évesen szültem az elsőt,26 évesen a 4. gyereket. Nagy ívben teszek rá,ki mit gondol! Nincs nagy iskolám,csak egy érettségim van,amivel semmit nem kezdhetek,de nem bántam meg,mert ha többre vágytam volna,nem lennének a gyerekek,a Páromat sem ismertem volna meg! Agyam nincs hogy tanuljak valami szakmát,szóval marad ha lesz gyári meló,amihez nem kell végzettség,vagy közmunka- feltéve ha a jelenlegi papírjaimat végre kézhez kapom a munkahelyemről-ami csődeljárás alatt van.- aki ismer,ezeket tudja rólam,és gondol amit akar. Aki nem ismer,az meg még inkább gondoljon amit akar :-) Nekem jó így,ártani ezzel senkinek nem ártok,amit megkapok immáron gyes-családi címszóval,azt leadózza a Párom havi szinten,én ezt tudom,a többiek meg nyeljék le keresztbe :-P :-)

2013. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
6-osnak szólt,Ő volt az "utolsó" amikor írni kezdtem
2013. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!