Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az a szülő igényelhet...

Csak az a szülő igényelhet óvodáztatási támogatást, akinek 8 általánosa van?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát remélem, hogy nem megint azokat támogatjuk, akik 14 évesen 4 elemivel már többgyerekes anyák...
2013. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Kinek állapítható meg az óvodáztatási támogatás?


Annak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermeknek a szülője részére, aki


a három-, illetve négyéves gyermekét beíratta az óvodába,

továbbá gondoskodik gyermeke rendszeres óvodába járatásáról, és akinek

a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultsága fennáll.

A pénzbeli támogatás folyósításának további feltétele, hogy a gyermek felett a szülői felügyeleti jogot gyakorló szülő, illetve ha mindkét szülő gyakorolja a szülői felügyeleti jogot, mindkét szülő a gyámhatósági eljárásban önkéntes nyilatkozatot tegyen arról, hogy gyermekének hároméves koráig legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen.


Az óvodáztatási támogatást ugyanazon gyermek után csak az egyik szülő igényelheti.

Az óvodáztatási támogatásra való jogosultságot akkor lehet megállapítani, ha a szülő a gyermekét annak az évnek az utolsó napjáig beíratta az óvodába, amelyben a gyermek a negyedik életévét betöltötte.



Tehat igen, csak az....

2013. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem csak az.

akinek a szülője gyermekvédelmi kedvezményben részesül!!

ez az én esetemben azt jelentette hogy egyedülálló voltam,munkanélküli,és mivel tartósan beteg a gyerekem és gyest kapok,a munkanélküli nekem nem járt,és igy az egy főre eső jövedelmem nem érte el a 36 ezret(azt hiszem ennyi a határ)-szoval igényeltem és megkaptam a gyermekvédelmi támogatást,igy az ovodáztatási támogatás is járt.ez ingyenes étkezést jelentett.


Megjegyzem 26 évesen szültem és főiskolát végeztem tehát nem az iskolai végzettségétől függ,és nem is attol hogy hány évesen szült valaki!

2013. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el megegyszer, amit beirtam elotted... Ott van, hogy TOVABBI FELTETELE....
2013. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyebkent az ovodaztatasi tamogatas nem ingyenes etkezest jelent, hanem keszpenzben torteno tamogatast. AMit te kapsz, az a rendszeres gyermekvedelmi kedvezmeny. Ha a jovedelmed alacsony es MELLETTE alacsony a vegzettseged, akkor kaphatsz PLUSZBAN keszpenzben ovodaztatasi tamogatast. E azt nem kapsz.
2013. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos igen, ezzel csak az alacsony iskolai végzettségűeket,többnyire kisebbséghez tartozó családokat támogatják. Újabb segély nekik. A legtöbb segély is,csak akkor igényelhető,ha kisebbségi vagy, esetlegesen aláírsz egy nyilatkozatot,h a roma kisebbséghez tartozol.....
2013. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonkeppen nem rossz ez, arra lenne valo, hogy a gyerek, aki egyebkent ekallodna, mert nem nevelik, legalabb napkozben olyan kornyezetben legyen, ahol biztositva van a fejlodese. Persze ez a tamogatas rosszul esik azoknak, akik nem kapnak - ez is ertheto.
2013. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2013. okt. 15. 13:43
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Én már abszolút kisebbséginek érzem magam a normális munkahelyemmel és a normális fizetésemmel, amire azért tudok szert tenni, mert a szüleim is normálisan dolgoztak és normálisan járattak iskolába, szóval ha ezen múlik, simán aláírom, hogy kisebbségi vagyok.
2013. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Ez hulyeseg, az hogy kisebbsegi vagy e vagy sem, az senkit nem erdekel a segelynel...
2013. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!