Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogy tudtatok...

Anyukák, ti hogy tudtatok megbékélni a testetekkel szülés után?

Figyelt kérdés
Azt hiszem,hogy depressziós vagyok,de nem tudom,hogy túlreagálom-e?! 55 kg-val kezdtem a terhességet,egy deka felesleg nem volt rajtam. Világos rózsaszín,pici kis mellbimbóim voltak,75B-s mellméretem. Durván 30 kg-t híztam a 9 hónap alatt,szétrepedt a bőröm (csípőmön,melleimen,combokon),a melleim 90C-sre nőttek. Eltelt 1 év,a súlyom a régi,mégsem úgy nézek ki,mint anno. Lötyög a fenekem,a hasam olyan,mint 20 hetes terhesen,úszógumim van és lógnak a melleim,amiken két barna,nagyobb mellbimbó virít :((( nem tudom,hogy tudnék túllépni ezen?! Nektek hogy sikerült? Ahányszor jó alakú lányokat mutatnak a tv-ben,elsírom magam. Nincs önbizalmam sem a szexben,sem amúgy. A párom nem érzékelteti velem,hogy tetszene neki a testem (gondolom nem is tetszik neki :( ) érzem rajta,amikor együtt vagyunk (pl.nem nyúl a melleimhez,nem fogja a csípőm,mint régen). Komolyan azon gondolkodom,hogy felkeresek egy pszichológust :( teljesen össze vagyok törve. Ne haragudjatok a picsogásért,tudom,soha nagyobb gondom ne legyen...
2013. okt. 30. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Keress is fel szakembert. Ezt vagy elfogadod, vagy változtatsz rajta. Tornázz sokat, kérd ki esetleg egy edző véleményét.
2013. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Az alakon még változtathat is a torna, de a cicin pl. nem, és a csíkok is maradnak. És ezt nem dögségből írom. Nehogy már a tévében látott cicák miatt depressziózz, kihordtál és világra hoztál egy (?) gyereket, nem megérte?!
2013. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Soha nem törődtem azzal, hogy milyen a testem. Igaz, nem híztam sokat a terhességeim alatt. De tudomásul vettem, hogy a terhesség-szülés megváltoztatott. Felesleges ezen parázni. Főleg, hogy nem maradt rajtad a fölös kiló.
2013. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kezdj el tornázni, járj le kondierembe, újra jól fogsz kinézni, és nem otthon keseregsz majd.
2013. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Könnyen megbékéltem vele, mert akkor vállaltunk gyereket, amikor már érett voltam rá és a férjem is. Arra is, hogy az esetleges maradandó változásokat elfogadjuk mindketten.
2013. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem doki kell, hanem edzés, sok folyadék, megválogatni mit eszel.

Pár hét alatt már látnál javulást és visszajönne az önbecsülésed még akkor is, ha nem az eredeti testedet kapnád vissza

2013. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A csíkok nem is zavarnának,csak a plöttyedt melleim és a többi. Hiába tornázok már több hónapja,ennél keményebben nem megy az edzés,mert asztmás vagyok. Plusz a hátam a terhesség óta úgy fáj bizonyos pozíciókban,mintha becsípődött volna egy ideg. Nem tudom,mit tehetnék még,nem tudok megbékélni a helyzettel. Még csak 1 gyerek van,nagyon szeretnénk még egyet,de nem merek belevágni. Tudom,önzőség,imádok anya lenni és mindennél jobban szeretem a fiamat,de a testem miatt nem vagyok önmagam,tényleg nulla önbizalmam van jelenleg.
2013. okt. 30. 20:20
 8/15 anonim ***** válasza:

ÉN 53,5 kilóval kezdtem,75 kiló voltam 1 héttel a szülés előtt

Nekem szerencsére nemrepedt a bőröm sehol,de a cicimnél látok halvány fényes csíkokat

Leginkább az zavar hogy a hasamon és a csípőmön lévő párnácskák nem akarnak eltűnni.

A combomat a biciklizéssel formázom nagy sikerrel,de mivel még szoptatok így nagy diétára,napi szintű 2 órás edzésre nem adom a fejem.

Szivesen eljárnék 1x-1x edzőterembe,de falun lakunk.itt kb 30 percre van a legközelebbi

Sajnos én is rejtegetem magam.még alakformáló bugyit is vettem amikor esküvőre mentünk..pedig ellenük voltam

Ha a párommal megyünk vhova mindig próbálok olyan ruhát felvenni ami elrejti az alakom. Színes öltözetű voltam..mostmeg a fekete,barna,bézs színeket veszek.szinte akaratlanul is

Az amikor tökéletes alakú csajok környezetében vagyunk...mondanom sem kell.visszahúzódom.Pedig nem ilyen voltam...

Az a célom hogy ha nem szopizik már akkor eljárni tornázni..vagy itthon csinálni...de visdza szeretném szerezni az önbizalmam

Beszélj a férjeddel hogy ő most hogy lát téged..nekem ez segített valamennyire

Azt mondta..ne is gondolkozzak ilyesmin,hisz nemrég szültem,és csaik szoptatok"

Javaslom a dokit neked

2013. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok...dehogy önzőség...ők a kincseink, de ha tetszik hanem csak vendégek a háznál:) felnőnek és kirepülnek, nekünk meg maradnak a "nyomok":)

nem mindegy mit mozogsz...esetleg egy gyógytornász? a hátfájás nem normális...nem tudom mennyi idős vagy persze

2013. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sehogy, egyszerűen fel nem foghatom, hogy miért ilyen rohadt szerencsétlen genetikával "áldott" meg a sors :(

A gyerekek előtt sosem volt súlyproblémám, mondhatni tökéletes alakom volt, kemény cicikkel, pici bimbóval, feszes bőrrel, kerek, de abszolút formás idomokkal, így minden ujjamra 10 pasit találhattam volna.

16-18 kilót híztam a terhességeim alatt, ami persze részben az én hibám, hiszen akár élhettem volna salátán és vízen is :) A 20. héttől kezdtem csak hízni mindkét esetben, de csíkom az 1-nél csak a 41. héten lett, vagyis ha időben érkezik, akkor megúsztam volna :( A 2-nál már a 30. héten megjelent pár, de szerencsére csak a köldököm alatt van hosszában 5-5 halvány, vékony csík (már 4 éves a kicsi).

A derekamon a háj már örökre ott ragadt, az sajnos ledolgozhatatlan.

Ugyanígy a mellem sem lesz már sosem a régi, pedig 75B-ről C-re nőtt, ami önmagában jól hangzik, csak sajnos megereszkedett egy kicsit, megpuhult, na meg a mellbimbóm sem a régi :(

Mondjuk én az elmúlt 1 évben híztam 6 kilót, ami valószínűleg a Mirena spirálnak "köszönhető", így most még ezzel is küszködöm, hogy most már úgy nézek ki, mint egy telihányt felmosóvödör.

Meg persze ilyenkor annyira jóindulatúak tudnak lenni az emberek, simán beszólnak, hogy megasszonyosodtam stb.


Szóval a lényeg, hogy szerintem azokat a nőket viselik meg a legjobban ezek a változások, akiknél ugye a kiindulópont az átlagosnál jobb volt. Hiszen egy csomó nőnek már a gyerekek előtt is lóg a melle, nagy a mellbimbója, csíkosak, narancsbőrösek vagy éppen csak súlyproblémái vannak, vagyis egyáltalán nem lesz szembetűnő változás rajtuk a gyerekek után sem.


El nem tudom képzelni, hogy lehet feldolgozni és elfogadni ezeket a változásokat...

2013. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!