Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogy tudtatok...

Anyukák, ti hogy tudtatok megbékélni a testetekkel szülés után?

Figyelt kérdés
Azt hiszem,hogy depressziós vagyok,de nem tudom,hogy túlreagálom-e?! 55 kg-val kezdtem a terhességet,egy deka felesleg nem volt rajtam. Világos rózsaszín,pici kis mellbimbóim voltak,75B-s mellméretem. Durván 30 kg-t híztam a 9 hónap alatt,szétrepedt a bőröm (csípőmön,melleimen,combokon),a melleim 90C-sre nőttek. Eltelt 1 év,a súlyom a régi,mégsem úgy nézek ki,mint anno. Lötyög a fenekem,a hasam olyan,mint 20 hetes terhesen,úszógumim van és lógnak a melleim,amiken két barna,nagyobb mellbimbó virít :((( nem tudom,hogy tudnék túllépni ezen?! Nektek hogy sikerült? Ahányszor jó alakú lányokat mutatnak a tv-ben,elsírom magam. Nincs önbizalmam sem a szexben,sem amúgy. A párom nem érzékelteti velem,hogy tetszene neki a testem (gondolom nem is tetszik neki :( ) érzem rajta,amikor együtt vagyunk (pl.nem nyúl a melleimhez,nem fogja a csípőm,mint régen). Komolyan azon gondolkodom,hogy felkeresek egy pszichológust :( teljesen össze vagyok törve. Ne haragudjatok a picsogásért,tudom,soha nagyobb gondom ne legyen...
2013. okt. 30. 19:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52kg val kezdtem az első babát 65kgval mentem szülni, 54kgval kezdtem a masodikat 66kgval mentem szülni! Most vagyok 49kg császár heg a hasamon plusz egy vakbel műtét helye, nagyon sok tejem volt hatalmas melleim a szülés után a 75a-s mellmeretbol! Csikos ugyan nem vagyok de semmi mellem csak bőr ami lóg! Borzalmasan érzem magam emiatt, csak sötétben és melltartoban vagyok hajlandó össze bújni a párommal, ha meg akarja fogni elhuzom magam akaratlanul is! Megemlitettem neki mi lenne ha műtéti beavatkozással rendbe szedetnem de hallani sem akar róla, igy viszont én érzem rosszul magam még egy bikinit sem merek felvenni!
2013. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A melleid szerintem helre fognak állni. ekem a 2. szülésem után lógósodtak meg nagyon, és 2 hónappal ezelőtt még csak fürdéshez és szexhez vettem le a melltartót, még alváshoz is hordtam. Aztán kb 1 hónapja azt vettem észre, hogy visszaállt. Megint kemény, feszes, kerek (na nem annyira, mint serdülőként persze), és azóta úgy tudok ennek örülni. Hason, fenéken fogsz még javítani, amiatt ne izgulj, a csíkok meg valamennyit halványodnak majd az évek során valamennyit, de legalább mindig emlékeztetnek majd arra a csodálatos időszakra, amikor a gyermekedet a testedben hordtad. :)

Ha depressziós vagy emiatt, akkor keress fel pszichológust, de szerintem pároddal is beszélhetnél erről, és ha van benne egy kis jóérzés, akkor temérdek önbizalmat ad majd.

2013. okt. 31. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

1. Terhesség-30 kiló plusszal zártam. 1 év után csak a cicimen maradtak nyomok.

2. Babámmal 24 kilót híztam- a kilók lementek (kőkemény munkával), az alakom is visszanyertem ismét, de a köldökom körül maradt 1-2 csíkom...

Mindig próbálom a lehetőségemhez képest kihozni magamból a legjobbat. Összessegeben úgy érzem eddig szerencsém volt.

Én már azon viccelődöm,vajon a 3. baba mit hagy maga után? :) Ezek után úgy gondoltam,most a fenekem a soron következő...

Sajnos azert, úgy veszem észre a hasamat sem kíméli...

Amint lehet ismét nekiallok, hogy kihozzam magamból a legjobbat. Próbálom a jó oldaláról megközelíteni, hisz látni kell, azt is amit megúsztunk... Erre kell alapozni at a magabiztos nőt, akibe beleszeretett a párja, akitől mi nők a megerősítést várjuk, pedig magunkban kell újra ratalálni a nőre.......

Csúnyán szólva, el kell tudni adni magad! Lehet, csak azért nem nyúl a cicidhez, mert érzi rajtad, hogy frusztrál.

Nálunk is ez volt a helyzet az első baba után. Amikor iszogatas után egymásnak estünk, akkor döbbentem rá,hogy a lelkem változása valszeg tobbet ártott,mint a testeme. Ahhoz, hogy alkohol nélkül is oldott legyek, elkezdtem foglalkozni magammal minden nap kicsivel többet és napról napra jobban éreztem magam a bőrömben.

2. Baba után már túl jól csináltam... :) - 15 hónap lesz a két kicsi között :D fel a fejjel!!!

2013. okt. 31. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

En a szerencsesek koze tartozom,nekem is ugymond tokeletes alakom volt szules elott,ami nem sokat valtozott.A borom visszanyerte feszesseget mindenhol,csak a cicim maradt puha.

A lotyogo feneken es uszogumin nyilvan segit a torna,hacsak nem a borod nyult meg olyan mertekben,hogy nem kepes visszanyerni a rugalmassagat.A nagy hasat rosszabb esetben okozhatja a hasizmok szetvalasa,jobb esetben ott is segit a torna.

Kezdj el edzeni ha eddig nem tetted,es meglatod milyen eredmenyeket sikerul elerni.

Igazat adok a 10-esnek,nyilvan sokkal nehezebn elfogadni egy drasztikus valtozast a testeddel kapcsolatban ha eredetileg jo alalod volt,mintha elotte sem lettel volna megelegedve a testeddel.

Ha ennyire frusztral a dolog,es hosszabb ido elteltevel sem segit a torna,valamint nem tudod es nem is akarod elfogadni a valtozast en a helyedben plasztikai sebeszhez fordulnek (ha nem terveztek mar masik babat).Vannak kimondottan szules utani helyreallito "csomagok",akar reszletfizetesssel is.A masodik baba utan en mindenkeppen szeretnem megmuttetni pl a cicimet.

A gyerekvallasra valo erettseget egyaltalan nem tartom egyenlonek az onmagaddal szemben tamasztott elvarasokrol valo lemondassal.

Persze lehet,hogy nem is olyan rossz a helyzet mint amilyennek latod.Beszelgess errol a paroddal,biztos segit majd helyreallitani az onbizalmadat.Ha megis ugy latja a dolgokat mint te,akkor pedig remelhetoleg tamogatni fog a valtoztatasban.Nyugodtan szobahozhatod a plasztikai sebeszt is masodlagos megoldaskent olyan teruletekre,ahol a torna esetleg nem segit.

2013. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Egyetértek az utolsó hozzászóló meglátásával is. Nekem is lóg a levegőben a plasztika, ha olyan változás lesz a testemen, amit önerővel nem lehet helyrehozni. Ezt már akkor megbeszéltem a párommal, amikor a vágyott gyerekek számáról beszéltünk. Ha nem szeretnénk több babát, és lesz olyan, amit nem tudok magam helyrehozni, akkor orvos... Én most a 3. babánkat várom, de mivel hamar jött, lehet elgyengülök pár év múlva és újra babázni vágyom. Amikor 5 hónapos volt a kisfiam (2. baba), vékonyabb voltam, mint mikor a párom megismert u.olyan alakkal (tipp-topp), jó lett volna még egy pár évet úgy eltölteni, de a sors máshogy gondolta. Most ismét bálnának érzem magam... és várom most mi változik. De! Persze a babámat jobban! :) És a párom is aranyos, bízik bennem, hisz már 2x helyreálltam. Bízz magadban! És állíts "A", "B" és "C" alternatívát fel magadnak és ha már látod a kiutat az alagút végén, hidd el könnyebb lesz végigmenni az úton! Kitartás!
2013. okt. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!