Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nagyon bonyolult kérdés....

Egy nagyon bonyolult kérdés. Szerintetek hogy van ez?

Figyelt kérdés
Adott "apuka", aki egyáltalán nem foglalkozik a gyermekével, már a gyerek magzati kora óta. Együtt él egy másik nővel. Ha velem, a gyerek anyjával történik valami, mi lesz a gyerekkel? Apához kerül? És amit a gyerekem tőlem örököl, azt apa és a nője elherdálhatja, ezáltal kisemmizve a gyerekem? Vagy hogy megy ez? Hogy lehet elkerülni azt, hogy ne az ő zsebükbe vándoroljon a gyerekem pénze?
2013. nov. 19. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ettől nem kell tartanod utánad a gyereked örököl, amit a gyámügy felügyel 18 éves koráig... nem adják oda az apának... ha most nem foglalkozik a gyerekkel nem vagyok abban sem biztos hogy ha veled valami történne foglalkozna vele...
2013. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát erős a gyanúm nekem is, csak a nő meg apa is annyira pénzéhesek, hogy el tudom képzelni, hogy "feláldoznák" magukat az pénzért.
2013. nov. 19. 21:48
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de mi lenne, ha írnál egy végrendeletet?

Akkor biztos nem lehetne az övék...

2013. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ha még kiskorú, amikor én meghalok, akkor nem intézhet hivatalos ügyeket.
2013. nov. 19. 21:50
 5/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok... biztos hogy nem fogják megkapni.. ezt onnét tudom, mert a lányom nevére akartam íratni a lakást, és mondták hogy mivel kiskorú azonnal ráteszi a kezét a gyámügy... és ha 18 éves kora előtt rákényszerülnék eladni a lakást nem tehetném meg... szóval ne félj... a gyerek érdekeit nézi a gyámügy... nem engedik elherdálni a pénzt se ingatlant se semmit... de az biztos amit írt az utánam szóló ha végrendeletet írsz akkor se tudnak mit kezdeni...
2013. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
megint én vagyok :) "1" a gyámügy beleegyezése nélkül nem intézhet senki semmit... apa sem! de ugye nem vagy beteg hogy ilyeneken gondolkozol???
2013. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A végrendeletet tuti megírom, meg nem tudom, hogy van-e olyan, hogy ügyvédet kijelölni, aki képviseli a gyerek érdekeit. Csak lényeg, hogy a haszonélvező ne apa legyen.

Bár tudom, ez a probléma eltörpül amellett, hogy kihez fog kötődni a gyerekem, ki fogja szeretni, és kit fog tudni szeretni, mert ez mind nagyon fontos. De ha én esetleg meghalok, akkor lehetőséghez mérten szeretném azt biztosítani neki, hogy ne az utcára kerüljön nincstelenként.

2013. nov. 19. 21:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem, szerencsére semmi gond, csak egyedülálló gyerek vagyok én is, és félek, hogy mi lenne a gyerekkel, ha valami velem történik. És sajnos apára nem lehet számítani.
2013. nov. 19. 21:58
 9/14 anonim ***** válasza:
szerintem haszonélvezeti jogot nem kap csak úgy valaki... mire fel kapna az apa? semmi köze a te lakásodhoz... nem hinném hogy kéne kijelölt ügyvéd... hidd el a gyámügynél jobban senki nem viseli a gyerek érdekeit! :) örülök hogy nincs semmi baj ! :) Amúgy szerintem ha bemennél a gyámügyre ott teljes körű felvilágosítást kapnál mit kell tenned ... mi lesz a gyerekkel... :) de! nem lesz semmi baj!!! szépen felneveled.. és még az unokáidnak kötögeted majd a sapkákat :P :) "1"
2013. nov. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon köszönöm kedves szavaid, jó látni, hogy vannak még jó emberek :). Köszönöm még egyszer :)

2013. nov. 19. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!