Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha apuka többet dolgozik,...

Ha apuka többet dolgozik, akkor neki semmit sem kell csinálnia otthon?

Figyelt kérdés

Anyuka is dolgozik, csak ő 8 órában, apuka meg 10-12-ben + fusizik.

Végül is logikus, hogy aki többet van otthon, az csinálja az otthoni teendőket, csak ez így nagyon-nagyon egyoldalú mindkét félnek.

Az apa rengeteget dolgozik, így teljesen jogos, hogy ő hazaérve pihenni szeretne, de ugye az anya is dolgozik, mellette ő hordja a gyerekeket oviba/suliba, ő intézi a hivatalos ügyeket, ő hordja orvoshoz a gyerekeket, na meg ott a főzés, mosás, takarítás stb és persze ő is szeretne otthon lazítani.

Szerintetek egy ilyen helyzetben mi lenne az a megoldás, ami mindenkinek jó lenne? Amiben apukának jutna pihenés, anyuka viszont nem érezné háztartási alkalmazottnak magát :)

Köszi!


2013. nov. 24. 09:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ja, amíg itthon voltam a gyerekekkel, neki sem kellett semmit csinálnia, mert tök természetes volt, hogy mindent megcsináltam.

Persze akkor is utáltam sokszor az egészet, de pofám nem lett volna őt ugráltatni munka után, amikor egész nap itthon voltam és bőven volt időm mindenre.

Hétköznap tök kényelmesen megcsináltam minden, főztem, takarítottam, foglalkoztam a gyerekekkel, elintéztem minden ügyet, így a hétvége csak a miénk volt, ahol a pihenés és a kikapcsolódás volt a program, ha nem dolgozott. Éjszaka mindig én keltem a gyerekekhez, hogy ő tudjon pihenni stb.

Na de már 2 éve én is dolgozom és ezek, amiket az előbb felsoroltam, ugyanúgy megmaradtak nekem, csak mellé még ott van a főállású munkám is.

Érthető, amit írok? :)

2013. nov. 24. 09:55
 12/17 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy működik h ha tud segít mindenbe, akár a házimunkába akár a gyerek körül. Mindent megosztunk nincs az h neki jár a pihenés én meg gürizek itthon is. Végképp nem. Ha látom rajta h holt fáradt akkor megmondom h ne csináljon itthon semmit, de akkor is úgy kell rászólni mert benne van a jó szándékú segítség. Meg kell beszélni h mi az amiben tudna segíteni és mi az amikor már ne várd el. Mondjuk nekünk szinte mind magától jött h segítünk a másiknak. Nem az h na én most döglök mert egész nap dolgoztam te meg csináljad mert kevesebbet voltál munkába így húzzad az igát magadba itthon.
2013. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok am nekem is 12 órában dolgozik a férjem.

De egy dolgot nem értek. Lehet hülyének néztek ezért, de akkor is leírom.

Most tegyük fel a férj dolgozik 8 órába hazamegy és letelt neki pihenhet. Na most az anyuka tegyük fel dolgozik ő is 8 órába hazamegy és kezdi a házimunkát, főzést, gyerekek ellátását stb ahogy azt kell. Kérdezem én, miért jár a férjnek munka után csak a pihenés? Egy dolgozó anyukának sosincs az h na letelt és csak pihenek! Mindig készenlétben kell állnia mert a férjet csak nem ugraszthatom mert ő dolgozik. Remélem érted mire gondolok. Nekem ezért furcsa ez. Tekintettel kell lenni a másik iránt és segíteni ha tudom nem pedig csak robotolni.

2013. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 piroska és a farkas ***** válasza:
őszinte leszek: ha anyósodék ott laknak, és előbb kötnének bele abba hogy Te segíséget hívsz takarításhoz egy héten 1x vagy 2x, ahelyett, hogy ők maguk felajánlanák, hogy ezt megteszik, akkor gratulálok nekik. Nem azt mondom, hogy egy nagymama kötelessége, hogy házirobot legyen :), de ha közel van, és az egészsége megengedi, számos formáját találhatja annak, hogy Téged tehermentesítsen heti pár órára. Teljesen megértem amit írsz az együtt töltött idő fontosságáról, szerintem ezért is lenne célszerű, hogy ne azt nézd, ki mit szól, hanem kérj/fizess segtséget ha megteheted. Arról em is beszélve, hogy a teljes állás, és a háztartás+gyerekek - amik önmagukban egy másik teljes állást lazán kitesznek - mellett nyilván neked is szükséged enne arra, hogy kicsit néha töltekezhess, legalább egy-egy jó cikk elolvasása, vagy egy hosszabb fürdés erejéig...:) Hajrá!
2013. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
17%

Az en ferjem csak 8 oraban dolgozott muszakban, megsem vegzett hazimunkat. Orulj hogy birja ezt a nyomast, hajtast es imadkozz, hogy ne menjen ra az egeszsege, mert akkor feleslehesen epiti az alapokat...

Jobb ha ladsitotok es boldogan eltek .

2013. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

Ha telik a takarítónőre-(szerintem akkor telik)-felveszek egyet és tudok lazítani.Ha nem, vagy nem akarom mert mit szólnak hozzá akkor elvégzem a munkát, házimunkát stb és nem sírok...


Igen annak kell mindent csinálnia aki kevesebbet dolgozik.

2013. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűsíteni kell a dolgokon ha ilyen a helyzet. Heti egy takarítónő, kajarendelés, félkész kaja mikor nincs időtök főzni, robotporszívó (egyre olcsóbb), ami nem sürgős házimunka azt lehet ritkábban csinálni(pl. ablakmosás). Anyóséknak semmi közük hozzá, hogy takarít-e nálatok valaki, nem érdemes belerokkanni azért a házimunkába, mert ők megszólnának. Két teljes munkaidő (plusz munkával pláne) és gyerekek mellett, szerintem majdnem képtelenség minden házimunkát is megcsinálni. Ha meg megpróbálja az ember csak szenved ahelyett, hogy élvezné az életet. A 7 éves gyereket lassan be lehet vonni a házimunkába (szemétkivitel pl.).
2013. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!