Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen rossz élményetek volt...

Milyen rossz élményetek volt az egészségüggyel kapcsolatban, a terhesség alatt vagy a szülésnél?

Figyelt kérdés

A kisfiam koraszülött lett 32. hétre született placenta leválás miatt.

Hazafele tartottunk és gondoltam beszaladok a boltba.Amikor kiszálltam az autóból éreztem valami melegséget, azt hittem bepisiltem majd amikor magam alá néztem hatalmas vértócsát láttam.Nagyon megijedtünk, mondtam páromnak ne vigyen a kórházig, csak a szomszéd városba lévő misszióba, nehogy a nagy sietségben idegeskedésben karambolozzunk és még nagyobb baj legyen.

Először én nem is mentem be, csak a párom a recepcióra hogy kint vagyok a kocsiban, ez a szitu megnéznek-e itt vagy menyünk kórházba.A hölgy mondta hogy azonnal menyek be, szól a doktor úrnak, nem is kell a betegfelvétellel bajlódnunk.Erre amikor bementem, bekopogtam a rendelőbe mondtam hogy ki vagyok, közölte az asszisztens hölgy hogy jól van várjak a soromra.Mondanom sem kell hogy bepipultam.Majd 20 perc után behívott a doktor úr, és olyan 10 perc vizsgálat után megalapította hogy ő nem tudja mi a bajom hív egy mentőt.A mentő még félóra volt mire értem jött, majd a lehető leglassabb útvonalon bevittek a kórházba.A párom 10 perccel előbb ért be, mint én a szirénázó mentővel.

Én ez idő alatt végig véreztem, majd az altatás előtti utolsó emlékem az hogy ráordított a nővérkére a doki, hogy hagyjon engem a papírok aláírásával mert meghalunk mind a ketten.

Szerencsére azt leszámítva hogy soha többé nem lehet még egy gyermekem, jól vagyunk mind a ketten.


Bocsánat hogy ilyen hosszú lett, de eddig azt hittem hogy ilyen csak velem történt, de ma olvastam itt egy hasonló történetet, ezért érdekelne hogy milyen rossz élményeitek voltak.


2011. febr. 2. 20:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%

Az én sztorim azért nem ennyire szomorú, de én akkor és ott nagyon dühös lettem:


Szinte már egymást érik a fájások, doki pont bent van, én meg nyöszörgök, mert hát ugye fáj, erre rám néz a doki és megszólal:

- Gondolom élvezte, amikor összehozták(a gyereket). Akkor élvezze ezt is!

Azzal sarkon fordult és kiment. Ja, és hiába kértem EDA-t, b*sz*tt adni...

2011. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Uhhh, de kemény! Szégyen... Bocs, az OFF-ért!
2011. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Anyukám mesélte, hogy bevitték úgy a műtőbe, hogy kiveszik a vakbelét - vagy valami ilyesmi -, mivel összekeverték egy másik beteggel...


Azt mondta az orvos, hogy meg kell műteni - mert 42 éves volt -, nem adtak rá esélyt, hogy életben maradok, mert elfojt a magzatvíz 3/4-része... Persze anyukám jól elkülde őket a mamájukba... : D

2011. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Első: kedves, csoda hogy nem vágtad szájon!! :S

Utolsó: még jó hogy itt vagy :S


Tényleg tiszta szégyen az egészségügyünk


mellesleg én is otthon születtem, mert hiába hívtak anyuék mentőt, ők úgyvoltak vele a szülés sokáig tart még megiszna egy kávét a kocsmában, hát én meg kicsit siettem

2011. febr. 2. 20:42
 5/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdez: ez nagyon durva...

én a 12 hetes uh. mentem, sztk-s dokihoz jártam, aki nagyon jó, de a fő uh. a kórházba küldött, mert ott profi a gép.

doki uh. majd egyszercsak a nővérnek:

írja: genetika javasolt, tarkóredő vastag

én egyből, micsoda, az mit jelent, elkezdtem könnyezni, a doki arra sem méltatott, hogy válaszoljon, vagy mondjon valamit, csak annyit menjen a dokijához.

Kár hogy párom nem volt ott...megkapta volna a magáét. Zokogva jöttem ki, azt sem tudtam mi ez, összeomlottam.

Ez volt pénteken, beszéltem a dokival, és elmentem egy komoly helyre persze fizetős volt, ott egyből emberszámba vettek, és válaszoltak minden kérdésemre, és a nyakiredő vastag volt, de szerencsére minden rendbe lett, már 8 hónapja itt van velem a fiam.


Sajnos ma Magyarországon az egészségügyben a pénz beszél...és ettől hánynom kell. Miért nem lehet emberszámba venni, azt is aki mondjuk nem biztos hogy meg tud fizetni havonta X ezret a nőgyógyásznak? Nekem ez volt a negatív tapasztalatom.

2011. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Bizony bizony a pénz beszél, ez a szomorú főleg hogy mire föl kérnek plusz pénzt a dokik mikor ezért kapják a fizetésük., persze nem a maszekra gondolok.
2011. febr. 2. 20:46
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
Az első császárom után pár órával felkeltettek, és elzavartak zuhanyozni. Hiába mondtam, hogy ez nekem nem fog menni, azt mondták, ha mielőbb ki akarok kerülni az intenzívről, és látni akarom a babámat, akkor szedjem össze magam. Valahogy felálltam, és elmentem a zuhanyzóba ami a szobában volt, majd ott összeestem, elájultam. A nővér mindezt 3 lépésről végignézte anélkül hogy megmoccant volna, locsolt rám egy kis vizet és közölte: ne hisztériázzak, fejezzem be a műsort. Persze nem tudtam felállni, visszavittek az ágyamba. Műszakváltáskor hallottam ahogy előadta, hogy megint van egy "hisztisük".
2011. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%

Nekem csak szégyenérzetem van.


Mentőt hívtunk, mert azt hittem, hogy a 34. héten a magzatvizem folyik. Mentős kérdése: van orvosa? Mondom: nincs. Láttam, hogy teljesen ledöbbent.


És ez megismétlődött a kórházban az ügyeletes orvosnál, a szülészeten, majd mikor kiderült, hogy senkim nincs, leszarták a fejemet, egy kedves szavuk nem volt.


De még a védőnő is ki van akadva, hogy nincs orvosom.


Én szégyeljem ezért magamat?????

Mostmár szégyenlem, mert ezt az érzést keltették bennem.

2011. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Bocs az Off-ért, de muszály leírjam. Keszthelyen mindenki nagyon kedves volt velem, pedig egyszer sem volt fogadott orvosom, s akikkel egy terembe kerültem ott is csak jót mondtak a kórház szülészetéről. A dokiktól a nővéreken át, mindenki aranyos, s még csak nem is a legmodernebb kórház. Pedig két császárom volt.
2011. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ne szégyelld magad!Elmondom neked hogy velem egy szobában volt egy hölgy, aki 150.000-et fizetett ki a fogadott orvosának.Na annyit látta az orvost mint én, a szülés után 1 órával bejött hozzá és megkérdezte hogy van.Egyáltalán nem kapott több figyelmet, vagy bármint mint én aki egy petákot nem fizettem.
2011. febr. 2. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!