Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első babámat várom. érdemes...

Első babámat várom. érdemes mellszívót venni? (kézire gondolok)

Figyelt kérdés

Még nem tudom lesz-e tejem és azt sem,hogy kézzel fejni vagy mellszívóval,ha már lesz tej?

Tehát arra lennék kíváncsi,hogy ha nem veszek mellszívót,kézzel is ugyanúgy lehet boldogulni fejést illetően?



2013. nov. 25. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem "életmentő" volt. Előre viszont nem lehet sajnos tudni, hogy mennyi tejed lesz, szükséged lesz-e rá. (Én 2 kézit használtam el 14 hónap alatt.
2013. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem vettem, gondoltam majd akkor, amikor kiderül, hogy túl sok tejem van, és szükség van rá. Ez szülés után egy héttel következett be, bedurrantak a ciciim, el is küldtem a férjemet, hogy vegyen. Megvette, és egyszer sikerült vele tejet kicsikarnom a mellemből. Annyira idegen érzés nekem, hogy egyszerűen nem indul be a tejleadóreflex. Küzdöttem vele egy ideig, aztán feladtam. Kézzel jobban ment a fejés, bár arra sem volt túl sokszor szükség. Szerintem előre megvenni felesleges, ha kell, akkor meg lehet venni szülés után is.
2013. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kíváncsicska ***** válasza:
Én kézzel többet tudtam lefejni.Viszont mikor bedurrant a mellem kellett a kézi, mert kézzel nem bírtam.De inkább a 2 kezem volt a nyerő.
2013. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hasznos volt a kézi mellszívó. Aznap este, amikor hazajöttünk a kórházból, belövellt a tej. Borzasztóan csomós lett a mellem, feszült, alig tudtam kimasszírozni, nagyon fájt. Ha akkor nem kapunk kölcsön S.O.S.-ben egy mellszívót, nem tudom, hogy vészelem át az éjszakát. Kézzel alig pár cseppet tudtam csak kifejni.

Szóval nekem akkor nagyon jól jött, és a későbbiekben is remekül hasznosítottam.

Második babánál biztosan veszek, hogy ne kelljen kölcsönkérni, mert ez mondjuk késő este vagy az éjszaka közepén nem feltétlenül megoldható. Én sosem tudtam kézzel fejni (bár lehet, hogy a technikám nem volt jó, nem tudom, na meg a kezem is hamar elfáradt).

2013. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, lehet kézzel is boldogulni, első gyereknél is kellett már a kórházban fejnem, ott kézzel csináltam, de otthon már mellszívóval. Második gyerkőcnél már vittem a kórházba a kézi mellszívót.

A kézi és a mellszívós fejést is meg kell tanulni, nem megy olyan egyszerűen, ahogy elképzeli az ember. (Nekem nagyon satnya, befelé forduló mellbimbóim vannak, az egyikre a kórházi időszakban rá sem tudtam tenni a babámat, ezért kézzel fejtem, de így is annyira megtelt, hogy szó szerint belilult és megduzzadt, hogy már nem tudtam kézzel fejni. Aztán mellszívóval hiába próbáltam úgy sem jött. Szerencsére rögtön aznap kijött a védőnő ahogy hazajöttünk a kórházból, ő leült velem és mondta, hogy nem szabad egyből feladni. Percek teltek el, mire végre kicsordult a tej. Aztán annyi tejem lett, hogy 15 hónapon át egymásnak adták a kilincset a tejtestvérek szülei, volt, hogy egyszerre hárman hordták.

2013. nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd félre az árát, de lehetséges, hogy nem lesz szükséged rá. Ez majd út közben kiderül.

Nekem kézi Avent van, esküszöm, gyűlölöm. Kis mennyiségeket, és nagy küzdelem árán tudtam csak fejni vele. Egyszerűen nem jött ki vele a tej. Kézzel 3-szor annyit sikerült, és legalább nem fájt a végén a mellem.

2013. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! Látom megoszlanak a tapasztalatok,úgyhogy még át kell gondolnom hogyan csináljam ,amúgy én is Aventesre gondoltam pedig.Elbizonytalanodtam.
2013. nov. 26. 12:44
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok.

Én is Avent kézivel fejtem, nekem nagyon bevált, én meg voltam vele elégedve.

2013. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 porcukormókus ***** válasza:
En is Avent kezi mellszivot vettem, es nagyon jol jott, mar a korhazban is hasznaltam. Az elejen en is odzkodtam tole, de en attol megjobban, hogy magamnak fejjem le az anyatejet. Nekem nagy segitseg volt!
2013. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma voltunk ey bababoltba és ott nagyon ajánlotta az eladó a Pesztonka elekttromos mellszívót,amihez van egy orrszívó rész is,árban kb annyi mint az avent kézi. 15.000 körül van.valaki tud róla véleményt?
2013. nov. 26. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!