Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van terv arra, hogy lehet...

Van terv arra, hogy lehet kint szülni, szülés után hazajönni mindezt egyedül autó nélkül? Vagy vegyek autót?

Figyelt kérdés
az apja aki elhagyott, külföldi. a gyámügy akkora huzavonát csinál, de mindenből, hogy nagyban egyszerűsítene mindent, ha kint szülnék. csak hogy vitelezzem ki? kezdve attól, hogy vegyek ott ki lakást, várjam meg a szülés napjait, be a kórházba, utána vissza a lakásra, napok múlva szállítható egy baba kb 10 órás úton? vonatot el se képzeljek gondolom.. vagy fizessek egy ismerősnek aki kijön értem? vagy hallottam hogy pl kagylótartásban a gyerek nem lehetne max 1 óránál tovább, tehát hogy lehet kibiztosítani egy kocsiban? vagy szóval elképzelhetetlen minden?
2013. nov. 27. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
ez nagyon NAGYON hosszú út neki!
2013. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szerintem észre sem venné, hogy otthon van ágyban, vagy kocsiban, HA lehet egyáltalán fekve szállítani. egy újszülött még látni is alig lát. meg ugye hasban is folyamatosan ring a gyaloglástól. ha el kell látni megállnék/nánk. vagy repülő? azzal kb 45 perc-1 óra út. habár ott meg 2 órás várakozás előtte..
2013. nov. 27. 16:18
 3/8 A kérdező kommentje:
meg kivinni a reptérre,meg pestről megint 2 óra haza..ó ez a bürokrácia
2013. nov. 27. 16:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább a repülő, ha felengedik. Szerezz be egy hordozókendőt és abban. De 10 napos, kéthetes kora előtt biztos, hogy nem hoznám haza, na meg egyedül sem semmiképp.
2013. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utaztatnád a néhány napos újszülöttet vonaton, repülőn, ahol több ezer, mindenféle nációjú ember köpködi a bacilusait??? Egy ilyen picinek nagyon érzékeny még az immunrendszere, még a legelemibb oltásait sem kapta meg!

Elég extrém ötlet, én nem javasolnám, hogy ilyesmiben gondolkodj...

(Zárójelben, azt sem tudhatod, hogy TE milyen állapotban leszel a szülés után. Az első szülésem után hetekig alig bírtam járni, volt, hogy térden másztam ki a mosdóig, ugyanis a gátsebem miatt kicsit "csálén" ültem az első 1-2 napban, ettől viszont totál bedurrant az egész derekam. De akár egy váratlan császármetszés is keresztülhúzhatja a terveidet.)

Egyébként van kint egészségbiztosításod?

2013. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

persze, van kint mindenem,(TB, munkaügyi reg; kismama könyv) kint éltünk, kint dolgoztam, míg vége nem lett.

csak én nem akarok ott lenni szülés után totál egyedül egy lakásban. nem bírnám sokáig. de lehet még addig se. egyedül, ápolás,minden segítség nélkül, ezért akarok haza jönni.

2013. nov. 27. 19:40
 7/8 anonim ***** válasza:

elméletileg addig nem hagyhatod el az országot amíg a babának nincsenek papírjai. most autóval, határ "nélkül" ez feltételezem nem akkora dolog, de repülőre biztos nem engedik fel útlevél/személyi nélkül.

annak meg min. 10 nap az intézése. barátnőmék kisfia majd 1 hónapos volt mire kész lett a picinek az útlevele és haza tudtak repülni.

mondjuk az se mindegy melyik országról van szó.


valóban 1-2 óránál tovább nem ajánlott a kagylóülés, máshogy meg nem szállítható, illetve van olyan mózes ami autóba beköthető, de az meg nem biztonságos mert oldalt, teljesen vízszintesben fekszik a baba.

biztos egyszerűbb kint megszülni? mi baja a gyámügynek? még terhes vagy, mi a gondjuk már most? az apasági?

2013. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, az apasági bonyolult, de most jelzett az ex, hogy hiányzom, szóval szülés után ott lesz mellettem, jó lesz, mert ez megint leegyszerűsít akkor sokmindent.
2013. nov. 28. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!