Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha "nagy"...

Miért baj az, ha "nagy" korkülönbség lesz a gyerekek között? Mit válaszoljak, ha ezzel bántanak?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom, 3-5 év lesz a gyerekek között. Ezt az én szüleim és férjem szülei is hatalmas hibának tekintik mert az a normális, ha már eljöttem a munkából akkor gyereket szülök és nem variálgatok.


A legtöbb ismerősöm kis korkülönbséggel vállalta a gyerekeket és nagyon nehéz nekik, a kicsivel már egyáltalán nem élvezik a babázós időszakot. Én nem ezt szeretném és nem hiszem, hogy ezzel ártanék magunknak vagy a gyerekeknek.


Mit tudok válaszolni, ha megint előhozzák a témát?


2012. jún. 8. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekek nem parancsszóra születnek egyrészt, másrészt meg senkinek semmi köze hozzá, ebbe aztán már igazán ne szóljon bele senki, ki te mikor szülsz, vagy nem szülsz

a férjem és húga között 14 év van:)

2012. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy ez a te dolgod.Mindennek meg van az előnye és a hátránya.Te úgy érzed hogy neked így könnyebb lesz.
2012. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kapják be. Ezen úgy fel tudom húzni magamat.

1. semmi közük hozzá, még ha rokonok is

2. majd ti tudjátok, hogy mikor következhet

3. a másodikból fakad, hogy éppen ezért nincs nagy korkülönbség, hanem pont jó van



Ááá, bocs hogy nyers voltam.

2012. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én soha nem akartam kis korkülönbséget, mert egyrészt én nem akartam egyben "letudni" a gyerekeket, mert tudtam, hogy nem akarok két kicsi után rohangászni, vagyis egyik kezem itt, másik fejem ott. :)

Mert a kis és nagy korkülönbség is lehet éppúgy jó, ez nem a kortól függ, hanem a szülői neveléstől és hozzáállástól, valamit a gyerekek személyiségétől.


Ha kérdezik, mondd meg, hogy nem családi kényszerből akarsz második gyereket, hanem önálló akaratodból. S pont. Férjeddel jussatok közös döntésre, de hogy más mit mond...kit érdekel? Nem nekik kell nevelniük a ti gyerekeiteket, márpedig te (legfőképp te), aki otthon vagy velük látod mit akarsz, neked kell igazán döntened.

2012. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Bátyám 3 évvel idősebb, öcsém 4 évvel fiatalabb nálam, tehát öcsém 7 évvel fiatalabb bátyámnál. Én nem tartottam ezt problémának soha.
2012. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

azt hogy ez a ti magánügyetek, és ti így látjátok jónak (és senkinek semmi köze hozzá)

de ha van kedved belemenni a beszélgetésbe, akkor ezt is elmondhatod amit írtál, hogy te ezen okok miatt nem szeretnél kis korkülönbséget, mert az is nagyon fontos, hogy az anyuka is jól érezze magát, ne egy idegroncs legyen

2012. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Én pl gyesen vagyok, mivel nem dolgoztam előtte. Még egy gyereket nem fogok gyesre bevállalni, csak ha megkapom a gyedet. Ami azt jelenti, hogy minimum 4 és fél év lesz köztük.

Engem is idegesített, mikor terhes voltam, és a nagynéném (neki 2 év van a gyerekei között) megkérdezte, hogy ha nem lesz utána 1-2 éven belül második, akkor ez az egy minek?...

2012. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 krisztivan ***** válasza:
77%

Én el sem tudom képzelni a "kis"korkülönbséget.Szeretném ha a "nagy"már 4-5 éves lenne,mire jön a tesó:-))

Azért mert :-szeretném a kicsinek is megadni azt a figyelmet ami a nagynak "járt"

-Nem tudom,hogyan lehet kétfelé szakadni(egyik pici,másik kicsi)

-nem tartom magam alkalmasnak,hogy egyszerre szinte ugyanazt megadjam két gyereknek

2012. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

3-5 év egyáltalán nem nagy korkülönbség. Öcsém 9 évvel fiatalabb nálam, húgom 18 évvel. :) Na, ez a nagy korkülönbség! De ez sem gáz szerintem.


Semmi közük hozzá a nagyszülőknek! ( Esetleg, ha nagyon nem akarsz veszekedni, mondjátok, hogy próbálkoztok, de nem jön össze.)


Nálunk egyébként pont az ellenkezője van, mi kb 2 évet szeretnénk a kicsik között, nekem meg azt mondják, hogy nem fogok bírni két kicsivel. De majd ÉN tudom, hogy mit bírok, mit nem, mások véleménye pont nem érdekel. :)

2012. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én 17 és 12 évvel vagyok fiatalabb két tesómnál, de nem bánom :) Ehhez képest 3-5 év semmi :D
2012. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!