Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl sokat gépező gyerekek?

Túl sokat gépező gyerekek?

Figyelt kérdés

Mostanában sok kérdésnél olvastam, hogy a szülők, rokonok panaszkodnak, hogy a kisiskolás, kiskamasz gyerek nem tanul,szemtelen, egész nap csak számítógépezik, semmi más nem érdekli.

Ugyanakkor egyre többször olvasok olyan válaszokat is, hogy a szülők büszkélkednek vele, hogy már az óvodás gyerek is napi szinten használják a számítógépet (jajj milyen kis ügyes, a vérében van), 7-8 éves már saját tabletet, okostelefont kap. (Mert KELL az iskolához)


Csak én érzem itt az ellentmondást? Hogy pont a szülők sodorják bele a gyerekeket a függőségbe?

Csak én vagyok egyedül olyan "elvetemült" szülő, hogy tudatosan próbálom egy kicsit távol tartani ezektől a dolgoktól? Hogy úgy gondolom, ráérnek még pár évet ezekkel a dolgokkal (4 és 7 évesek), és nem gondolom, hogy le lesznek maradva bármivel is.

Van még bárki, aki hasonlóan gondolkodik?


2013. nov. 30. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom,ahogy te,ugyan az enyémek még kisebbek ( 1 és 4 évesek),de én is igyekszem őket távol tartani,persze nem mondom,hogy soha nem ülünk oda egy 10 percre sem,de nem annyira jellemző.De azt azért hozzátenném,hogy persze van olyan szülő,aki úgy látja,hogy gyermeke sokat ül a számítógép előtt,de tesz az ellen valamit,hogy ne üljön előtte?Mert egy 8-9 éves nem biztos,hogy felfogja,hogy miért nem jó,ő csak azt látja benne,hogy játék stb. Tehát foglalkozik vele,leül vele társasjátékozni,kiviszi a szabad levegőre?Elmagyarázza,hogy nem jó a sok számítógépezés?Mert én bizony ismerek olyan anyukákat,akik sopánkodnak,a net miatt,de közbe ők is az előtt ülnek egész nap,és nem csinálnak programot a gyereknek,mert most épp hideg van,vagy túl meleg.Vagy dolgozniuk kell.De könyörgöm,azért egy 8 éves,még nem nagyon tud egész hétvégén mit csinálni,és unaloműzés céljából használja a számítógépet.

Szóval én ezt kicsit kétoldalúnak találom.

2013. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a mai kor problémája. Mostanra vált, válik világossá, hogy korunk nagy találmánya nem csak jó lehet. Mert nem csak használni kell, hanem jól kell tudni használni. gyerekeket is meg kell tanítani, a használatára. Nem feltétlenül játszani kell vele.

Írom ezt úgy, hogy amikor sok éve megvettük a számítógépet én is engedtem a fiaimnak, hogy játszanak. Kapóra jött, hiszen a házimunka elvégzését megkönnyítette. Tiszta, koszmentes játék. Aztán észrevettem, hogy bizony a számítógép játékvilága könnyen beszippantja őket. A könnyű nyerés a pályákon való túljutás könnyű örömhöz juttatta őket. Ha meg nem volt egyszerű, túlpörögtek, túlfeszült az idegrendszerük. Szépen lassan leépítettük a gépnél töltött időt. Kis tesójuk, meg már valahogy nem is jut elé. Pedig a kistesó ma már hét éves. Őt már okosabban tereltem. Inkább rajzol, legózik, vagy éppen kint rohangál. Na és ez a normális. A számítógépen pedig max. mesézik vagy éppen a Télapós hangulathoz hallgatunk zenéket. Nem mondom, hogy egyáltalán nem ül a gép előtt, de már csak a neki való dolgokkal foglalkozhat. Nincs pörgős, pörgetős játék sem. paint van, vagy most pl. a betűket tanulmányozza. Szóval ő használja a gépet, nem pedig a játék őt.

2013. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!