Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik volt nehezebb,1. baba...

Melyik volt nehezebb,1. baba utána a 2. vagy 2. után a 3? Miért?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok válasza érdekelne, ahol nincs nagy korkülönbség a gyerekek között.(tehát pl nem telt el 8-10 év mire megszületett mindhárom)
2013. dec. 6. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 3kicsink van, 27 és 20hó van köztük.

Voltak dolgok amik mindkét szituban nehezebbek voltak, valamik meg könnyebbek.

De azért a 3.után úgy egyátalán az életünk sokkal bonyolultabb lett. Eleve, ha megyünk valahova- mi ketten szülők- 3fele nehezebben szakadunk, mint kétfele. Így már nem az van, hogy egy felnőtt-egy gyerek... DE persze azért megoldahtó minden.

De szülés után nekem a 2. után volt a legrosszabb. VAlahogy elszállt a magabiztosságom, valamiért hibáztattam magam mindenért... majdnem depis lettem. Pedig egy nagyon optimista ember vagyok, de totálisan kikészültem lelkileg- amit lényegében a mai napig nem tudom, hogy miért történt. A hormonok?? A 3. után nem volt ilyen- bár hozzáteszem hónapokig nem akartam a 3. babát, és már úgy voltam vele, hogy a kicsi 2lesz elmegyek dolgozni vissza, de mikor még kb 11hónapos volt, akkor szóbahoztam a férjemnek, hogy mi legyen 2-nél álljunk meg, vagy legyen 3. baba, mert eredetileg 3-at szerettünk volna. Mert ha lesz, akkor most legyen, mert én ha visszamegyek dolgozni, akkor már mégegyszer nem akarok elmenni gyedre. A kicsi 1éves szülinapján tudtuk meg, hogy lesz 3. baba, ugyhogy nagyon akart jönni. Nem is bántam egyébként, mert valahogy mégis azt érzem, hogy így kerek az életünk. :))

Összességében egyszerűbb 2gyerekkel, mind hárommal. Három fele kell velük rohangálni- nekünk jövöre lesz az, hogy isklás-ovodás-bölcsödések lesznek... kemény lesz. Utána évben már 2ovis- 1iskolás- az már megint kicsit egyszerűbb- de akkor majd lesz más.

Persze nem panaszkodásból írom, de nem áll meg ott az élet, hogy világrajött a kisbaba, tényelg úgy van, fel is kell őket nevelni.

Sok pluszt adnak- nálunk nagy az összetartás, de már a középsőm dackorszakát már nehezebben tűröm- szóval észreveszem magamon, hogy a türelmem egyre végesebb! :)

1gyerekkel még az ember ellavíroz, 2-vel már nem annyira, 3-nál meg már tényleg nagyon ott kell lenni! Én így tapasztaltam.

2013. dec. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi!Nálunk most 3 a nagy és 1 a kicsi,fiúk,és nagyon gondolkozunk a 3. babán:)

Én is azért szeretném mostanában,mert utána visszamegyek dolgozni,ha meg most megyek vissza,akkor később megint eljönni az már olyan "macera".És mivel 2 fiú van adnánk egy esélyt a kislánynak,bár ha fiú lenne akkor se szomorkodnánk:)

Én nagyon élvezek amúgy itthon lenni velük,és lehet hülyén hangzik,de nagyon vágyom még egy picire:)

2013. dec. 6. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Én is így éreztem rögtön a 2. megszületése után, hogy még biztos, hogy fogok szülni. Utána jött 2hónap mélyrepülés, amikor azt mondtam, hogy soha az életben még egy gyereket nem szülök, mert ez a lelkiállapot nagyon rossz... aztán helyrebillentem lelkileg és a kicsi 1éves korára már kismama voltam.

VAlahol a lelkem mélyén nekem is hiányzott újra egy baba, aztán a 3. után már érdekes, nem hiányzik. Már nem ég a vágy bennem, hogy pocakosodjak, meg szüljek(mindhárom szülésem fantasztikus volt), meg babázzak. MÁr arra törekszek, hogy a gyerekeket szépen fel tudjuk nevelni! :))

Változik az ember...

Én is most cselekednék a helyedben, ha már visszamennék dolgozni, mégegyszer én sem jönnék el... mi is azért csináltuk így.

2fiu után a 3. nálunk szintén fiu lett!! Én nem bánom- sőt- a 3-at már fiunak szerettük volna!! :))

Sok sikert és jó egészséget kivánok!!!

2013. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi:))

Persze mi se bánnánk ha fiú lenne,de azért csak motoszkál a kislány gondolata:)

Amúgy úgy érzem pont így vagyok mint Te,hogy a 3. után meg tudnék nyugodni.akkor már a felnevlésükön lenne a hangsúly és mehetnék vissza dolgozni.Meg nekem úgy "bejött" a kis korkülönbség,annyit bohóckodnak már most együtt a srácok,jó hogy együtt nőnek fel:)

Köszi a válaszod,megerősítettél az érzéseimben:)

2013. dec. 7. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!