Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok második babát,...

Nem akarok második babát, vajon fog ez változni?

Figyelt kérdés
Világ életemben 2 gyereket szertettem volna, így is volt tervezve mindig. Már van egy lányom akit imádok, ő az életem, de most, hogy lassan jöhetne már a kisteső, rájöttem, hogy egyáltalán nem vágyom mégegy babára...:( Nem is érzem úgy hogy valaha fogok. Volt még valaki így? Megváltozott?
2013. dec. 12. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

A fiam után én vagy 10 évig voltam így, aztán 13 éves volt, mire bevállaltuk mégis a kistesót.

Barátnőm tavaly nyáron mondta, hogy ő bizony még nem vágyik második gyerekre, majd talán jó pár év múlva. Pár hét után meg közölte, hogy a párja meggyőzte és belevágnak, azóta már megszületett a kistesó.

Nálad is bármikor változhat ez. Ha meg mégsem, és egy csemete is boldoggá tesz, akkor az is a te döntésed, te életed, nincs abban sem semmi rossz.

2013. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is így érzem. változhat, de nekem nyomós érveim vannak, szóval nem hiszem, h fog. minden eset más, így az enyém valószínűleg nem passzol a tiéddel, de ezért nem: hiperprolatinémia miatt későn sikerült a baba, lassan 38 vagyok, a babám most 5 hónapos, a másodiknak már borzasztó idős anyukája lennék, anyagilag egy gyermeket tudunk teljes biztonsággal ellátni,márpedig a bab nem hazárdjáték, a férjem másik városban dolgozik, hétvégén jön, néha akkor sem, mióta megszületett, két éjszakánál többet még nem töltött velünk, így szinte egyedülálló anyukaként élem a hétköznapokat (ez a része mondjuk változni fog) és nevelem a kisfiunkat. hát, nekem kb emiatt nem lesz több gyerekem, pedig annó szerettem volna, és a fiamnak biztos jó lenne egy kistesó...
2013. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én 23 vagyok, van egy imádni való 9 hónapos kisfiam, és jelenleg semmiképp nem akarnák másikat. Szerintem ez változhat még.
2013. dec. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

25 vagyok,és van egy 11 hós tündéri kislányom.

Mindig is 2-3 gyereket terveztem.

Viszont jelenleg azt mondom,hogy nem kell még egy gyerek,soha többé!!!!

Nem hiszem hogy változni fog,talán vagy 10 év múlva...talán!

2013. dec. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na hát én meg pont a fordítottja vagyok... Világéletemben 1 max 2 gyereket szerettem volna. Most van egy 3 évesem és egy másfél évesem és belehalok ha nem lehet még egy!! Minden vágyam egy harmadik! Persze a férjem nem ilyen lelkes, de azért puhítható:))


Figyelj, ha a férjed is így gondolja, hogy elég egy akkor nem gond. Akkor van gond, ha ő mindenképp szeretne még egyet te meg nem... Ebből feszültség, viták, gondok adódhatnak.

2013. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30 éves vagyok, a kisfiam most lesz 8 hónapos, amikor megszületett azt mondtam, hogy soha, de tényleg soha nem szeretnék több babát, problémás terhesség, császáros szülés, előtte több hét kórház..., viszont mostanság kezdek már én is "puhulni" ebben a témában, talán úgy 5-6 év múlva bevállaljuk a másodikat, végül is akkor még én sem leszek annyira öreg, na hát majd meglátjuk, de hogy a kérdésedre is válaszoljak, igen, bármikor változhat a véleményed, a lényeg, hogy boldogok legyetek, akár hármasban, akár többen :)
2013. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok 1,5 éves a fiam és nem akarok 2. babát. Nem hinném hogy változik a véleményem, talán ha nyerek a lottón. :)
2013. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3as vagyok, és magyartanár...jééézusom...tehát nem AKARNÉK másikat.
2013. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első félévben én sem akartam egyátalán,utána már felmerült de mindig úgy,hogy majd.Most 2,5 éves a fiunk,és úgy képzeljük,hogy legkésőbb 1 év múlva ilyenkor "összehozzuk".
2013. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!