Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák! Ti hogy tartjátok...

Kismamák! Ti hogy tartjátok karban magatokat?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok véleménye érdekelne, akiknek voltak súlyproblémái és ezen sporttal vagy étrend változtatással tudtak segíteni. Tanácsokat várnék. 90 kg vagyok, 1 éve szültem, de még szoptatok. A szoptatástól nem fogytam és nem is híztam. Még 1 évig szeretnék szoptatni, de megelégeltem a súlyfeleslegemet. Már kétszer lefogytam 10 kg-t, de mindig visszaszedtem. Kellene mozogni is, tudom, de nehéz megoldani, mert a férjem külföldön van, egyedül vagyok a babával mindig. Tudtok valamit javasolni? Leírnátok, hogy ti mit tesztek a formában maradásért?
2009. nov. 24. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
én terhesség alatt 30 kg-t híztam. mindennap minimum sétálunk 2 órát, és semmi felesleges kalóriát nem eszem (pl.csoki). és rostban gazdag ételeket eszem. nem tornáztam semmit és eszek mindent, csak csokit, cukrot nem. szoptatok én is, 5 hós a babám és leadtam 17 kg-ot
2009. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

MIvel a kérdés az hoyg én hogyan voltam/vagyok a testemmel, ezért válaszolok,de valószínűleg ez nálad nem fog beválni,hiszen szoptatsz.

25 kilót híztam terhesen, tehát bőven szedtem fel magamra. Meg is látszott rajtam nagyon,hogy nem csak várandós vagyok hanem felesleges kilók is bőven vannak rajtam.Azért 50 kg után 75 kg-os nagy pocakosnak lenni....

Aztán a szüléssel is csak 6 ment le.

De a sors úgy adta,hogy csak 3 hónapig tudtam szoptatni (szoptatás alatt mellesleg egy dekát nem fogytam,sőt!). Amikr már nem szoptattam, annyira elfoglalttá váltam pont a baba miatt (többet volt már ébren,stb..kezdtem a háztartásvezetést is 100% visszavenni),hogy elfelejtettem enni. Volt olyan hogy 2 nap alatt 2 kiflit ettem meg. Aztán hamar ráállt erre a gyomrom, és már nem voltam éhes akkor sem ha egész nap nem ettem semmit,csak ittam (vizet).

Így, most fél éves a babám (tehát 3 hó telt el), és már csak 2 kg van rajtam,de ez már csak mozgással jön le, ezt egyértelmúen látom is és érezem is.


Hát ez az én történetem. Igazából amíg szoptatsz nem tudom mit tehetsz,mert az étkezésre figyelned kell. Így jelenleg neked a mozgás az ami valamennyi segítséget nyújthat, persze ha van rá időd és energiád. Csak arra figyelj, hoyg ha mozogsz, akkor éhesebb leszel a ledolgozott kalóriák miatt. Nehéz meghúzni a határt,hoyg eleget egyél ahoz hoyg a tej ne menjen el,de ne egyél annyit hoyg visszarakódjon a mit nagy fáradtsággal leadsz.


Kitartást és sok sokert kívánok!

2009. nov. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 35 kg-ot híztam terhesen, és senkinek nem kívánom azt, ahogy utána rövid idő alatt lefogytam: a férjem megcsalt, ami kiderült. Balhé volt, válás lett a vége. :(
2009. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!