Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért utálják olyan sokan a...

Miért utálják olyan sokan a védőnőket?

Figyelt kérdés

Feltűnt itt az oldalon is, és sok olyan emberrel kapcsolatban is, akivel szóba került ez a téma, hogy rengetegen a hátuk közepére kívánják a védőnőt.


Nem igazán értem, hogy miért? Hiszen jön, segít, mindent megbeszél, mindent elmagyaráz, és mindenben segítséget nyújt. Azért van, hogy az anyuka értesült legyen a gyermek gondozásával, hozzátáplálásával, altatásával, nevelésével kapcsolatosan, hogy segítse az anyuka terhességét, felkészítse a szülésre. Szerintem remek szakma, és most, hogy gyerekeim vannak, és látom, hogy mit csinálnak, bánom, hogy eszembe sem jutott annó, hogy védőnő is lehetnék.

Sokan mégis utálják, és a hátuk közepére kívánják a látogatásaikat. De miért? Vagy vannak ennyire rossz védőnők is? (Hozzáteszem az enyém szuper, bármikor lehet rá számítani.)


2013. dec. 13. 10:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%
Mert trendi lett,pont mint anyóst szidni.
2013. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
1-es ez nagyon jó!!!!! :D Csak kacagok!! :D
2013. dec. 13. 10:43
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én spec. szeretem a mienket... De biztosan vannak rossz védőnők, ahogy rossz orvos, rossz könyvelő, stb. Szóval minden lehetséges. És látom itt az oldalon, hogy sokszor akkora baromságot mond a védőnő, hogy csak na....
2013. dec. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

mert sokan azt hiszik, hogy attól hogy szültek 1-2 gyereket, már mindent tudnak és mindenki más hülye... A legjobb, amikor jót mond a védőnő, ő meg alapból elutasítja, csak mert nincs gyereke a védőnőnek..


Ettől függetlenül biztos, hogy vannak rossz védőnők, akik nem rugalmasak és nem haladnak a korral. Én 3 védővel voltam eddig kapcsolatban, mindegyik rendes, akkor ad tanácsot ha kérem, nem zaklat. De biztos hogy nem mind ilyen, nem érdemes nagyon általánosítani.

2013. dec. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
Mert egy többgyermekes Anyukának semmi szüksége a védőnő tanácsaira. És igen, néha hülyeségeket is mond. És zavar az állandó látogatásaival. A múltkor pl. vendégek voltak nálam, ezért be sem engedtem. Kávét nem fogad el, de a borravalót azt elvárja a semmiért.
2013. dec. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én az előző védőnőnket le is mondtam,annyira irritáló volt.40-es nő,gyerektelen.És mindent másképp mondott,mint a gyerekorvos és amit a józan ész diktál.

Cseszegetett,hogy sokat eszik a 2 hetes anyatejes lányom,aztán leceszett mert minek viszem sétálni minden nap (nem,nem volt 40 fok vagy -20),miért külön szobában altatom,felesleges a bébiőr,aztán amikor 3 hónappal szülés után már sikerült visszafogynom úgy hogy rengeteg tejem volt,akkor azért cseszett le,akkor mondtam,hogy többet nem kell jöjjön.

Bár addigis váratlan időpontban jött mindig,sosem szólt előre.

Aztán költöztünk,itt aranyos kedves védőnő van,igaz már másfél éves a lányunk,de azért időnként kijön,őt szeretem,nem kritzál,finoman tanácsol.

2013. dec. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez lenne a dolga...én csak a sajátomról tudok nyilatkozni alig pár hete ismerem...

Ezzel kezdte a találkozást hogy le kellett volna fogynom a gyerekvállalás előtt mert ez rengeteg betegség okozója lehet, oké igaza van de nem magamtól örömömben vagyok olyan amilyen, belekötött a lakásban mindenbe, szerinte túl kicsi (76nm 3 szoba) fessünk újra mindent, cseréljünk ki a fürdőben mindent stb...dobjuk ki a tv az káros, megkérdeztem van e valami étel amit nem ehetek....nézzek utána a netán volt a válasz. Tegnap voltam nála megkérdezte mennyi hetes vagyok, visszakérdeztem hogy UH vagy a havi alapján mert a kettő nem egyezik és nem tudta, mit írjon be engem kérdezett, én honnan tudjam mit tanult :)

125 pulzusra már jajgatott pedig csak tőle volt....megkérdeztem mennyire normális hogy már fáj a derekam mire kaptam 15 perc kioktatást a sulyomról, és közölte rosszabb lesz tűrjem ha ilyen felelőtlen voltam, kérdeztem mitől nyilallgathat az alhasam nem jelent e ez nagy bajt, és azt mondta nem tudja mitől lehet, esetleg kérdezzem meg az orvost....

Többet tudok meg itt a gyakorin mint tőle, az alap tanulmányaim alapján jobban tudom hol tartok a fejlődésben....hogy bízzam rá a gyerekem fejlődésének figyelését, és hogy bízzak a tanácsaiban? Nem a korával van bajom hanem a válaszaival, nem segít ...pedig teljesen pozitívan álltam hozzá...

2013. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen jön, segít, mindent megbeszél, mindent elmagyaráz, és mindenben segítséget nyújt."


Ha jön, ha segít, ha mindent megbeszél, ha magyaráz....


Nálunk van négy védőnő, ebből három nagyon lelkiismeretes, mi pont kifogtuk a nemtörődöm fajtát. Kedves, de szerintem már baromira unja a szakmáját. Elérhetetlen, mindent csak majd... A szomszéd gyerek két éves státuszát sem csinálta meg, mert majd jön, majd hívja az anyukát, majd ad időpontot. Februárban betölti a gyerek a három évet.


Szerencséd van, hogy ilyen jó fej és lelkiismeretes a védőnőd, én is örültem volna, ha van egy szakember, aki tényleg segít, amikor gond van.

2013. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%
Én szerettem eddig a védőnőnket, vagyis az első fél évig. Nagyon segítőkész volt, hozzáteszem elég problémásak voltunk, nem ment a szoptatás, nem akart enni a lányom... Bármikor szóltam neki egyből a segítségemre volt. Nagyon is hálás vagyok neki ezért. De kislányom fél éves kora óta egyszer találkoztam vele. 13,5 hós most a kislányom. És úgy jártunk hogy az egy éves oltásról sem kaptunk tájékoztatást se tőle se az orvostol se a patikustól. Szóval nem szólt senki hogy hűtőbe kellett volna tárolni, és úgy lett beadva a kislányomnak, hogy egy napig szabahőmérsékleten volt. :-( Úgyhogy én nagyot csalódtam mindenkiben, ennél azért lelkiismeretesebbnek gondoltam. A doki is csak annyit mondott töbszörös emberi mulasztás történt, az injekció valószínű nem lesz hatásos, hát köszönöm szépen.
2013. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó!


Az oltás dobozán is rajta van a tárolás. Te nem nézed meg? A gyerekedért elsősorban te vagy a felelős. Szar ügy hogy benézted, de elsősorban a te hibád. Vagy neked amúgy a gyógyszertárban mindenről el szokták mondani hogy tárold?

2013. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!