Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért utálják olyan sokan a...

Miért utálják olyan sokan a védőnőket?

Figyelt kérdés

Feltűnt itt az oldalon is, és sok olyan emberrel kapcsolatban is, akivel szóba került ez a téma, hogy rengetegen a hátuk közepére kívánják a védőnőt.


Nem igazán értem, hogy miért? Hiszen jön, segít, mindent megbeszél, mindent elmagyaráz, és mindenben segítséget nyújt. Azért van, hogy az anyuka értesült legyen a gyermek gondozásával, hozzátáplálásával, altatásával, nevelésével kapcsolatosan, hogy segítse az anyuka terhességét, felkészítse a szülésre. Szerintem remek szakma, és most, hogy gyerekeim vannak, és látom, hogy mit csinálnak, bánom, hogy eszembe sem jutott annó, hogy védőnő is lehetnék.

Sokan mégis utálják, és a hátuk közepére kívánják a látogatásaikat. De miért? Vagy vannak ennyire rossz védőnők is? (Hozzáteszem az enyém szuper, bármikor lehet rá számítani.)


2013. dec. 13. 10:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%
10-es. Nem vagyok kíváncsi a kioktatásodra, szar ügy. És igenis kellet volna erről tájékoztatniuk doktornő is azt mondta. És igen tisztába vagyok vele hogy én is hibáztam, nem kell itt neked okoskodni.
2013. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden szakmában vannak rossz szakemberek. Pont itt ne lennének? Sokan írják, hogy váratlanul beállít hozzájuk, és ezt nem szeretik. Mi havonta megyünk tanácsadásra, ahol jelen van a védőnő és a gyerekorvos, és bármit meg lehet beszélni velük. Összedolgoznak, és mindig kedvesek. Ha hívom a védőnőt, és nem tudja felvenni, mindig visszahív, biztosan szerencsénk is van, de ez egy kis település. szerintem az is fontos, hogy hogyan állunk hozzájuk, mert akárhogy is nézzük, felelősségteljes munka az övék, hiszen, ha komoly baj van egy gyerekkel, akkor őket is előveszik!
2013. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%

De mégis válaszolsz rá :))

Nyugi. Inkább foglalkozz a babáddal.

2013. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Drágaságom ne aggódjál miattam, teljesen nyugodt vagyok. :-)
2013. dec. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert jön, bejelentetlenül, nem magyaráz, nem segít, nem mondott el semmit a szüléssel kapcsolatban, közölte, hogy anyukák már olyan tájékozottak. Mindent a netről és a könyvekből tudok. A súlyommal szekált, miközben az ő lánya nem terhesen is kövérebb, mint én a 9. hónapban voltam. Gyakorlatilag az adminisztráción kívül semmit értelme nem volt odajárkálni, kelengyelista szülés előtt 4 nappal jutott eszébe, hogy az is kell, szerencsére nekem már volt, de felőle aztán csinálhattam volna, amit akarok...le sem sz.rt.
2013. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok rossz védönö van. Egyik ismerösmre állandóan ráküldte a gyámügyet csak mert örökbefogadott baba. Állandóan nézi a jeleket bántalmazzák-e stb. Ezt ki is jelentete azért nézi meg alaposan. Hozzátezsem angy szeretetben nevelik a kislányt akire 10 évet vártak. Mindnenük meg van nagyon jó körülményke között élnek. Na azóta át is jelentkezett másik védönöhoz. Már agyámügyesek kértek elnézést hogy nekik muzsáj kijönni ha bejelentés érkezik és hiába mondják a védönönek hogy itt nincs semmi gond kb havonta kiküldeti öket. A másik amit multkor mondott itt egy 6 hónapos gyerek anyukájának hogy jó lenne ha abbahagyná a szoptatást mert a tápszerben több a vitamin de csak egy bizonyosat ajánl. Azt adja csak. Mint tudjuk ö épp ugy pénzt vagy ajándékot kap érte mint az orvosok a gyógyszerügynököktöl. Az anyukának meg rengeteg teje van még igy 6 hónap után is, temrészetesen nem hagyja abba a szoptatást. Na ha neked ilyne védönöd lenne gondolom te sem szeretnéd. Egyébként én is tudok nagyon rendes védönöket két osztálytársam is az lett és tényleg nagyon jók de sajnos ez nem mindnekire igaz.
2013. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk nem jön, nem segít, nem mond el semmit. Persze a kényszervigyor mindenkin ott van. Státusz alkalmával szépen kitölti a papírt, nem vizsgál, alig kérdez, ha pedig válaszolok akkor megmondja hogy mit kellene válaszolni. Semmit sem tud a másfél éves g yerekemről. Babát várok, mentem a kiskönyvért, megkaptam hogy mit keresek ott, még csak 7 hetes vagyok. Ja ez nem is a mi védőnőnk volt, a miénket eddig kb 3-szor láttam amióta szültem. A terhességgel kapcsolatban semmit sem mondanak, csak odamegyek, elkérik a papírokat, leírnak 2 adatot (néha hibásan) és mehetek a fenébe. Én nem szeretem az itteni védőnőket, amikor megyek akkor senki sincs előttem a sorban, várni kell. Aztán bejön egy ismerősük, ő bemehet, beszélgetnek, én kint dekkolok a gyerekkel. Szerintem gáz.
2013. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha jön, segít, tanácsot ad az jó. Ellenben ha hívatlanul beállít, kioktat, utasítgat, beledumál olyanba is amihez nincs köze, és még hülyeségeket beszél, az idegesítő. És az idegesítő kontárokat nem szoktuk szeretni. Én amúgy csípem a miénket.
2013. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
67%
Nos volt egy tündéri védőnőnk,de aztán elköltöztünk ideiglenesen,és kaptunk egy másikat,tehát a 6.héttől a 3. hónapig egy hülyének néző nő volt a védődőnk.Úgy gondolta 21 évesen nem tudok semmit a babákról,sosem szólt előre csak betoppant,mikor alig volt tejem,mondogatta,hogy nem kell tápszer próbálkozzak(2 hétig küszködtem azzal a módszerrel amit javasolt,nem lett több tejem),ezen kívül számos praktikát kipróbáltunk,egyre kevesebb lett végül már egy cseppet sem tudtam fejni akkor is kardoskodott,hogy már pedig fejjem le ne adjak tápszert nem lesz baja a gyereknek attól,ha éhes kicsit,majd lesz tejem,és amit lefejtem tegyem a hűtőbe,ezt hajtogatta fél órán keresztül.Nagyon utáltam,zavaró volt,hogy csak úgy felbukkant,természetesen a legrosszabbkor pl lebukott a babám,éppen nyűgösebb volt és még a karomban is sírt,rendesen úgy kezelt a nő,mint egy 10 éves gyereket és rendszeresen azzal nyaggatott szedjek fogamzásgátló tablettát,hogy megelőzzünk még egy "balesetet".Na én ezért nem csípem a védőnőt,szerencsére 3 hónap után vissza tudtunk költözni és visszakaptam a tündéri védőnőt.
2013. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ja ennek lassan 3 éve,azóta a kedvenc védőnőmnek is lett babája,és a jelenlegit akkor látom csak ha viszem a fiam státuszvizsgálatra
2013. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!