Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért utálják olyan sokan a...

Miért utálják olyan sokan a védőnőket?

Figyelt kérdés

Feltűnt itt az oldalon is, és sok olyan emberrel kapcsolatban is, akivel szóba került ez a téma, hogy rengetegen a hátuk közepére kívánják a védőnőt.


Nem igazán értem, hogy miért? Hiszen jön, segít, mindent megbeszél, mindent elmagyaráz, és mindenben segítséget nyújt. Azért van, hogy az anyuka értesült legyen a gyermek gondozásával, hozzátáplálásával, altatásával, nevelésével kapcsolatosan, hogy segítse az anyuka terhességét, felkészítse a szülésre. Szerintem remek szakma, és most, hogy gyerekeim vannak, és látom, hogy mit csinálnak, bánom, hogy eszembe sem jutott annó, hogy védőnő is lehetnék.

Sokan mégis utálják, és a hátuk közepére kívánják a látogatásaikat. De miért? Vagy vannak ennyire rossz védőnők is? (Hozzáteszem az enyém szuper, bármikor lehet rá számítani.)


2013. dec. 13. 10:34
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Hűűű, milyen cifra helyzeteket meséltetek!! Hát bizony én is utálnám, ha hasonlókkal hozott volna össze a sors... Sajnálom, hogy ilyenek is vannak, azt pedig még inkább, hogy nem adatik meg mindenkinek olyan védőnő, aki segíti az életét.


Köszönöm mindenkinek a választ, megy máris mindenkihez a zöld kéz!!!

2013. dec. 13. 22:15
 22/22 zabmester ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, de nekem az a véleményem, hogy sokan manapság azért viseltetnek eleve ellenszenvvel a védőnő felé, mert az emberek nem igazán kedvelik, ha valaki betör a privát szférájukba. Márpedig a védőnőnek ez a munkája: időről időre el kell járnia a kisbabás családokhoz. Ezzel még normál keretek között nem is lenne gond, bár sokan ezt is nehezen viselik, főleg, ha minden őket érintő információhoz hozzá tudnak jutni más forrásból, de leginkább az a zavaró, hogy sok védőnő bejelentés nélkül állít be az emberhez, sokszor a legalkalmatlanabb időpontban. A másik zavaró tényező az lehet, hogy sok a kimondottan erőszakos védőnő, akik a tanácsokat, ajánlásokat szinte kőbe vésett törvényként adják elő, ebbe belekeverve az egyéni meggyőződésüket is. Gondolok itt például arra, hogy volt szerencsém olyan védőnőhöz, aki meg volt róla győződve, hogy a mikróban melegítés a legnagyobb gaztett, amit az ember elkövethet a gyereke ellen. Lehet neki ez a véleménye, de ez nem egy tudományosan bizonyított tény, csak egy feltételezés, amit én, mint szülő, vagy elhiszek, vagy nem, de azt nem jól viselem, ha emiatt valaki bűntudatot akar bennem kelteni. Ezen kívül még amiatt sem kedveltem a mi védőnőnket, mert betegesen félt a kutyáktól, így minden látogatása egy külön procedúrát jelentett amiatt, hogy a kutyát be kellett zárni a konyhába (teszem hozzá, olyan kutyáról van szó, amelyik a légynek sem árt, igazából tojt arra, hogy ott van-e a védőnő, vagy sem), na ezt viszont az amúgy nyugis kutya már nem igazán kedvelte, kaparta az ajtót, meg nyüszögött folyamatosan, de a védőnő ragaszkodott hozzá. Hát na neee... A saját otthonomban miért nekem kell egy idegenhez alkalmazkodnom? Aki fél a kutyáktól, szerintem ne ilyen szakmát válasszon, hiszen sokan tartanak otthon állatot. Épp így postásnak se menjen az, aki retteg a kutyáktól, meg más, ehhez hasonló munkára se adja a fejét, ahol emberek otthonába kell eljárnia.
2013. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!