Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mennétek valahova, családho...

Ha mennétek valahova, családhoz, barátokhoz, de valaki beteg, akkor egyből lemondjátok? Hol a "határ"?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,ha azoknál beteg valaki, akikhez mennétek kisgyerekekkel.Oké,ha valami durva vírus van,vagy láz,akkor nyilván nem megy az ember,de ha az egyik rokon/barát csak náthás,vagy fáj a torka,akkor átmentek,átviszed a gyerekeket?
2013. dec. 20. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha csak tényleg kicsit beteg, akkor átvisszük, de a betegnek olyankor szájmaszk viselése kötelező+ nem puszilgathatja meg ölelgetheti a gyerekeket.
2013. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha fáj a torka, akkor nem. Akkor ugyanis 95%, hogy valamilyen fertőző betegsége van.

Ez egyébként nálunk a fontos: fertőző-e vagy sem. Ha pl bárányhimlős volt, de még lábadozik, akkor megyünk hiszen már nem fertőz.


Ha náthás, meg van fázva de nincs láza, akkor megyünk.

2013. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
làzas,àgyban fekvõhöz nem vinném,hisz nem hiànyzik a vendêg olyankor. nàtha nem szàmít,bàrànyhimlõshöz is àtvittem,de nem kapta el sajnos.
2013. dec. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

Teljesen mindegy, hogy durva vagy nem durva a betegség, minden betegséget vírus vagy baktérium okoz, ami fertőző. Szóval, ha valaki beteg a családban, akkor míg meg nem gyógyul nem is jön hozzánk, de mi sem megyünk.

Kivéve, ha nem elkerülhetetlen, mert mondjuk pár órára rá kell bízni a felügyeletet arra, aki éppen beteg.

De ha elkerülhető, akkor sokkal könnyebb elkerülni a betegséget, vagyis megelőzni, mint kezelni.

Kisfiúnk ősszel kezdte az óvodát, elég, ha onnan hazahozza a betegségeket, nem kell még pluszban olyan helyen is összeszednie, ahová nem muszáj mennie.

2013. dec. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen,én is így vagyok vele...csak olyan rossz,mikor a megszervezett program megy füstbe már sokadjára....:(
2013. dec. 20. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen dolog.

Volt olyan, hogy egy baráti családdal októberben akartunk találkozni és márciusra sikeredett.

2013. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nátha,láz,akármi,ha beteg,nem megyünk beteghez,nem jöhet beteg.

Előfordul,hogy ezért hónapokig csúszik találka,de nem izgat igazán.

(volt már,aki hisztizet,mi az hogy törökgyulladása van,és mi nem megyünk,hisz meg volt beszélve,de nekem fontosabb az egészségünk)

2013. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze,nyilván nem megy az ember.Mondjuk hála Istennek ebből még nekünk nem volt gond,eddig mindig megértették.

Csak jó lett volna kimozdulni mér,de mindegy,majd jövőre:))

2013. dec. 20. 15:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ebben a taknyos időben úgy vagyok, hogy valaki mindig köhög, náthás stb., ennyi erővel tavaszig ki sem mozdulhatnánk. Úgyhogy, ha nincs láz, akkor nem csinálok belőle nagy ügyet. Azt nem mondom, hogy ez a helyes megoldás, de én meg is őrülnék, ha folyamatosan itthon kéne lennem a gyerekkel.
2013. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!