Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan szülő itt, aki nem...

Van olyan szülő itt, aki nem "váltotta ki" a gyermekének a babakötvényt? És ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Amúgy én sem.. és érdekelne, mások miért nem.
2014. jan. 3. 21:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
mi is más módon teszünk neki félre.
2014. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kérdező az úgy érti, hogy több millióan kiváltják de az életbe nem fizetne be egy forintot sem,így a gyerek majd kap pár Ft-ot az államtól ha lesz akkor is mikkor 18 éves lesz. Hisz elvileg az állam nyitáskor valamennyit befizetett.
2014. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jaa, értem már.. ténlyeg fáradt vagyok, mert hogy így utánad elolvastam még egyszer, akkor világos lett :)


Hogy miért nem hagyják bent mégis akik nem raknak hozzá? Nem tudom. Szerintem azt hiszik, h akkor "elveszik" az a pénz, és a gyerek nem kapja meg. Sokan nem tudják, hogy elvileg akkor és onnan is felveheti a gyerek az Államkincstártól ezt az összeget.

2014. jan. 3. 23:02
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért aki 18 évig semmit nem fizet annyi kezelési egyéb költséget levonnak, hogy azon kb egy csokit vehet majd a gyerek. Arra azért én nem számítanék 18 év múlva.
2014. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A belinkelt cikk alján van egy másik link, ott kiszámították okos emberek, mennyit kap kézhez 18 év múlva a gyerek, ha nem tesznek a szülők hozzá semmit. Lehet hogy egy csokira lesz elég akkor 75 ezer Ft.. nem tudhatjuk.
2014. jan. 3. 23:17
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen ha addig lesz egyáltalán forint.
2014. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát ja.. de ha nem lesz forint, akkor majd lesz euroban ekkora összeg :)
2014. jan. 3. 23:25
 18/18 anonim válasza:

Aki nem "váltja ki" az megrövidíti gyermekét!

Lényeg összefoglalva.

Megszületett gyermek, kapott 42.500 Ft-ot Letéti számlára.

Szülő nyithat start értékpapír számlát (ekkor "váltja ki" a Te szófordulatoddal), ekkor a letéti számláról áthelyezik a megnyitott Start értékpapír számlára a kapott 42.500 Ft-ot és az addigi kamatokat. Ha a szülő akar tehet rá pénz, ha nem akar, nem tesz rá semennyi. Nincs kötelezettség, csak lehetőség.

DE AKKOR IS JOBBAN JÁR GYERMEKE, HA MEGNYITJA! Mert:

Letétin a kamat a mindenkori előző évi infláció lesz.

A START ÉRTÉKPAPÍR SZÁMLÁN pedig az infláció+3% kamat prémium.

Szóval, Ha nem is teszel rá, akkor is érdemes "kiváltanod" Részletesebben itt találod [link]

2014. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!