Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki kulfoldon elt, szult de megis haza koltozott Magyarorszagra?

Figyelt kérdés

Parommal mar hosszu ideje elunk Angliaban kisfiunk is mar itt szuletett, de valahogy a napokban megis azon jar az agyam hogy szivesen elnek ujra otthon. Sok minden hianyzik.

Volt akik hasonlokepp ereztek, es haza koltoztek? Mi miatt dontott vegul ugy hogy ujra otthon? Gyerek hogy fogadta?

Koszonom a valaszokat.


2014. jan. 5. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Testvérem és sógornőm így döntöttek, szintén Angliából mentek vissza. Elsősorban a színvonalas magyar oktatási rendszer, illetve a gyerekbarát környezet miatt. Egy nagyvárosban éltek, Londonhoz közel, de alig volt játszótér, az is csak jó messze, és hát az angol oktatás egy vicc a magyarhoz képest.
2014. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A gyerek még kicsit volt, őt így nem érintette.
2014. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bocsi az off-ért,de leírnád első,hogy miért látod rossznak az angol oktatást?miben jobb a magyar?
2014. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de most nem érek rá ezzel foglalkozni. Nagyon hosszú lenne kifejteni.
2014. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokszor gondolkozom én is ezen, mert nekünk is nagyon sok minden hiányzik, ami Mo-n alap egy kisvárosban is (műv.ház mindenféle gyerek és felnőtt programokkal, játszótér, játszóház, családi napközi, menza, járda, biciklis út, stb), de pont a magyar oktatási rendszer és a híres "színvonala" nem hiányzik. Azt én nem tartom színvonalnak, hogy teszem azt egy ált. iskola angol kémia könyv 50 oldal, egy magyar 200, akkor a magyar az 4-szer jobb, a diákok 4-szer többet tudnak (nem hinném, de ha így lenne is minek?? Mo-n mindenki kémia doktor lesz??). És ez így van minden tantárggyal. Óriási elméleti tudást akarnak a tanárok bemagoltatni, teljesen felesleges tudásanyag, másnapig emlékeznek rá diákok (esetleg), az életben totálisan használhtatlan. A PISA felmérés azt hiszem elmond mindent a magyar oktatásról. De azt is tudom milyen sok angol iskola, bully, stb. Én minden esetre angol-német-francia nyelvterületen inkább kint maradnék, mert a gyereknek plusz 1 világnyelv anyanyelvi szintű tudása nagyon sokat segíthet felnőtt korában munkaügyben.
2014. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En. A munka miatt koltoztunk ki,csak a kislanyunk idokozben szolt,hogy jonni akar. Itt szuletett meg,es ket eves koraban koltoztunk haza. O orult inkabb,hogy hazajovunk,bar nem tudta,hogy hova haza. O sosem szerette azt a nagy Londoni forgatagot. Reszben azert koltoztunk haza,mert azt akartuk,hogy a kislanyunk itthon,magyarorszagon nevelkedjen,es tokeletesitse a magyar nyelvet,hiszen Angliaba mindenki angolul beszelt hozza,csak mi nem, de sokszor nm ertette a magyar nyelvet,igy mi is inkabb angolul beszeltunk hozza. Jobban tud angolul,mint magyarul,de rajta vagyunk az ugyon. Es reszben azert is jottunk haza,mert hianyzott a csalad. Ferjem huganak ikrei szulettek,az occsenek egy kisfia szuletett. Evek ota nem lattuk a szuleinket,es mar mi is kevesbe birtuk azt a nagy Londoni nyuzsgest.

Most 38 hetes terhes vagyok,de ha megszuletik a kisfiam,akkor ot is szeretnenk majd kivinni egy kicsit Angliaba,mert valamilyn szinten mgis csak az eletunk reszeve valt:)

38 hkm

2014. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Hat meg nem tudjuk hogy mi lesz, mert sokszor ugy erzem szivesen haza mennek, de sokszor ha bele gondolok a jovot illetoen akkor viszont nem koltoznek vissza.

2014. jan. 5. 18:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi így tettünk. Szerencsére sem a munkánkat sem anyagilag nem befolyásol, hogy hol élünk. A fenti válaszadók szinte mind kifejtették az okokat, mi is ezekért döntöttünk így. Nagyon jól érzem magam itthon, itt van a család, barátok, teljesen kinyíltam, eddig börtönben éreztem magam. A gyereknek is sokkal jobb az itteni oviban, plusz vannak barátai az ovin kívül is.
2014. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nagyon koszonom a válaszod! Mar mi is azon vagyunk hogy haza! A fiam miatt is meg magunk miatt is! En is ugy vagyok mint te voltál! Egyszerűen börtönben érzem magam! A napom nagy részét itthon a négy fal között elem! Barátokat tekintve semmi társaság! Szeretnek kisfiamnak is társaságot, barátokat! Szeretnem játszótérre vinni, itt a közelünkben meg az sincs!

Megkerdezhetem hogy hol éltetek? Melyik országban?

Hat ha az anyagi oldalát nézzük akkor nekunk is mindegy hogy hol élünk!

2014. jan. 16. 15:21
 10/10 anonim válasza:
Ha istent ismersz és jót akarsz a magadnak, a párodnak és legfőképp' a gyermekednek, akkor ha honvágyad is van, eszedbe sem jut visszaköltözni abba lepretelepre. Ha van Magyarországon rokonod sem elég indok, meg lehet látogatni egymást. Ha rám hallgatsz, sosem költözol vissza oda.
2014. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!