Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen juttatásokat kaphat...

Milyen juttatásokat kaphat egy újszülött 2014-ben?

Figyelt kérdés

A segítségetekre lenne szükségem, hogy mik azok a kedvezmények és juttatások amelyeket igénybe lehet venni, ezeknek mik a feltételei. A magzat jelenleg 6 hetes, a párommal közös háztartásban élünk de nem vagyunk házasok, ez nem tudom hol lehet esetleg kizáró ok.

Olvastam családi adókedvezményről (bár ezt 90 napon túli terhesség esetén lehet csak igényelni? Akkor ez 6 hetes magzat esetén bukta vagy lehet később igényelni?), családi pótlékról (ezt passzolom mikor és ki jogosult), kelengyepénzről (nem tudom mikor és mekkora összeg), a többiről meg még fogalmam sincs. Nem szeretnék semmiről lecsúszni, ha valaki röviden címszavakban ezeket összefoglalná nekem akkor megköszönném.



2014. jan. 6. 11:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"GYED. Az az anyuka munkaviszonya után jár"

Nem teljesen igaz fél év után az apa is mehet gyed-re csak ha anya munkanélküli apa gyed-en abból nem lehet megélni.

2014. jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell fizetni az apaságiért.
2014. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat. A párom is dolgozik (lassan már 2 éve folyamatos munkaviszonyban), viszont határozott idejű szerződése van ha jól tudom. Az apaságinak mindenképp utánajárok.

Még egy kérdés: idén a gyerek születése után jár gondolom az apaszabi (5 nap), de ebben az évben jár a gyermekek után járó pótszabadság is (2nap) ?

2014. jan. 6. 12:29
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a pótszabadság is jár (2 nap). Családi kedvezményt csak akkor tudod te igényelni a 91. naptól, ha házastársak vagyok. Ha nem, akkor csak az anya veheti igénybe. Ha megszületik a baba, akkor már igényelheted te is. (Persze ebben az esetben az anyának le kell mondania róla.)
2014. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Az apasági nyilatkozathoz,kell egy igazolás a terhesgondozásról, ezután,paroddal be kell menni az okmányirodába,ott ki kell kerni egy igazolást arról,hogy a párod nem házas,utána kell a kerendelt gyámügyi előadóhoz benyújtani az apasági kérelmet. Ha megszületett a pici,akkor az előre kitöltött nyomtatványokkal (mindegyik letölthető a magyar államkincstár oldaláról,illetve az oep oldaláról), bemész a mákhoz (ha pesti vagy,ha vidéki akkor a kirendeltséghez),ott leadod a családi pótlék kérelmet,és az egyszeri anyasági támogatási kérelmet. Előbbi 12200ft/hó, utóbbi valamivel kevesebb mint 65000 ft. A tgyást a párod munkahelye intézi,akár tb kifizetőhely,akár nem. Nekem nem az volt,de a munkaügyisúnk azt tancsolta,hogy személyesen intézzük,mert akkor hamarabb meg van. Ez igy is volt a kérelem benyújtás után egy héttel már meg is kaptam a számlámra,de amugy 30 nap az átfutási ideje. Máknál még igényelj startszámlát a picinek (nem tudom,hogy automatikusan mondják e),illetve az oephez be kell menni a tb kártyáját is intezni,de ehhez kell majd az anyakönyvi kivonata,meg az anya személyije (hogy az övé kell e,arra nem emlékszem). A tgyás a bruttó bér 70%a lesz, 168 napig jar,utána pedig gyed van a pici 2 éves koráig,ez a bruttó bér 60%a,azután pedig gyes a gyerek 3 eves koráig. És a jövőre nézve parod a gyerek egyéves kora utan visszamehet teljes munkaidőben is dolgozni,és akkor is jarni fog neki a gyed és majd a gyes is. Az apa szabi 5 nap,ezt akkor veszed ki amikor Te szeretnéd,ha jól emlékszem a gyerek születése utáni 6 honapig lehet (ezt lehet rosszul tudom),és ennek igényléséhez be kell mutatnod a gyereked anyakönyvijét a munkáltatónak,es erre az időre rendes fizu is jár. A kelengyepénz kerületenként, es településenként változik, erre érdemes rákérdezni vagy a védőnőnél vagy az önkormányzatnál,de járj utána,mert ha van is (nem mindenhol adnak),nem jár,csak ha megigényeled. Pl zuglóban 20000 ft, budafokon 40000,de ennek feltételei is vannak, kerdezz utána. Remélem tudtam segíteni. :)
2014. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ, rendkívül hasznosak voltak!
2014. jan. 6. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!