Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért "fejlődik vissza"...

Miért "fejlődik vissza" minden anyuka a 0-6 hónapos gyermeke mellett?

Figyelt kérdés

Ezt arra értem, mikor egy 0-6 hőnapos kisbaba mellett "doktornéniznek"? Most mi értelme annak, hogy beszélgetek egy anyukával, aki a 2 hőnapos babáját tartja és ezt modja: " a doktornéni azt mondta"...

3 hónapos a kislányom, de nem doktornénizek mikor mondom, hogy orvoshoz megyünk...

A másik: tápcsi, szopcsi...

De a doktornénis akaszt ki sok anyukánál! Az rendben, mikor már beszél vagy 1-2 éves és úgy...de egy csecsemőnél? Amikor két felnőtt beszélget???


2014. jan. 9. 23:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Én múltkor megkérdeztem egy ismerös anyukát, amikor a fencit emlegette, hogy az mi. "HÁT A S.GGE, EZT SE TUDOD?"

Nálunk fenék, meg popsi néven fut az emlegetett testrész, így nem tudtam.

2014. jan. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
Engem a pocaklako szotol räz ki a hideg.
2014. jan. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
82%

Én írtam a kantis farit, a másik amin fennakadtam (bár az nem gyerektéma), hogy egyes műszaki termékeknél ott volt, hogy a garija lejárt. Én meg néztem, hogy melyik része lehet a gari... Úgy napokkal később esett le, hogy az a garancia...


De sokszor használják a szülők a többesszámot, pl. már bilibe pisilünk, ma banánpürét hamikáztunk, tegnap nehezen kakiltunk.

Nem én hallottam hanem valaki írta, hogy neki az volt a legjobb, amikor ismerős apuka a tinilányáról mondta, hogy "már menstruálunk".

2014. jan. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

éppen a doktornénitől nem ver a víz.

hozzánk első alkalommal úgy jelentkezett be a kaputelefonon a doktornő, hogy: doktornéni vagyok...

engem inkább a tejci zavar! jah és persze a királyi többes, bármely tevékenységnél pisi, kaki, kaja stb.

2014. jan. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

éppen a doktornénitől nem ver a víz.

hozzánk első alkalommal úgy jelentkezett be a kaputelefonon a doktornő, hogy: doktornéni vagyok...

engem inkább a tejci,tápcsi,szopcsi zavar!

jah és persze a királyi többes, bármely tevékenységnél pisi, kaki, kaja stb.

2014. jan. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk nemes egyszerűséggel Éva néni a doktornő tekintve, hogy már nekem is ő volt a doktornőm. Azonban afelett nem lehet elsiklani, hogy ha két felnőtt beszélget, Te el sem tudod képzelni, hogy a gyerek mennyit megfigyel, megért és megjegyez abból, amit te egy másik anyukával beszélsz. Adott esetben ez okozhat kellemetlen helyzeteket. Persze a doktornőnél ez annyira nem feltétlen jellemző, de az élet más területén érdemes odafigyelni. Nem véletlen, hogy így, hogy sokan doktornéniznek, rendőrbácsiznak stb...
2014. jan. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Alap helyzetben elsiklok az ilyen, és hasonló kifelyezéseken, de pár hete itt, a Gy.K- n azt hittem dobok egy hátast... Az egyik várandós anyuka írta a másiknak a hozzászólása végére, hogy "további boldog pocaklakósodást" Na ez kiverte a biztosítékot...
2014. jan. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
35%

engem a doktornénitől nem ver ki a víz, én ugyan nem doktornénizek, de csak azért, mert doktor bácsink van! ;) De mivel rokon, Tamásnak hívják, ítthon csak Té bácsi a neve.

Mi Té bácsihoz szoktunk menni, ha valaki beteg.


Egyik imserősöm volt ilyen, hogy a gyerek kajcsizott, kajcsi ütán büfcsizett, aztán meg legtöbbször be is kaksizott.... ESténként tejcsit szopcsizott.

És mindezt többes számban.

:)

De érdekes, biztos hogy észrevették magukat, ja- mert apuka is ugyanígy beszélt!!, mert egy idő után már eltűntek ezek a szavak. Mostmár teljesen normálisan felnőttesen beszélnek mindketten.

Egyébként nem érdekel annyira, hogy pl szóvátettem volna nekik. Az ő dolguk, úgy beszélnek a gyerekükkel, ahogy akarnak. Régi jó barátaink, ugyhogy egyébként sem vesztem volna össze velük ilyenen. Még meg sem említettem volna nekik. :)

Engem ami ezeknél a kifejezéseknél jobban "idegesít" - bár ez nem is jó szó, csak inkább ugy Huuu- kiráz a hideg, amikor egy anyuka tolja a kicsijét a babakocsiba, és viszonylag hangosan nyávog, hogy Helllló kicsikém!!! Hát jaj de huncut vagy, de szép vagy, látod ott a villamos. stb stb. De ezt olyan igazi nyávogós sipítozós hangon, és nem tudod nem hallani, mikor a közelükben mész.

EGyszer sétáltam tesómmal- már várandós voltam, és elment mellettünk egy anyuka így hangosan nyávogva. Na akkor mondtam tesómnak, ha én is ilyen leszek lőjj le!! :))

2014. jan. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%
A 0-6 kor szerintem még nem vészes. Amikor a 1,5-2 évesnek mondja anyuka, a homokozóban, hogy hol a brümmmbrümmm?? (autó) Mindezt énekelve. Az rendben van, hogy tologatják én hangot ad ki, de miért nem lehet autónak nevezni? Engem ezektől vert ki a víz.
2014. jan. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező!

tudod mi az a dajkanyelv? ez a magyar nyelvnek egy ága. általános iskolai tananyag! ezek szerint te hiányoztál onnan, ha mégsem,akkor nagy tájékozatlanságra vall,hogy nem tudsz róla!

a másik: idegesít a "doktornéni" szó,de neked "tapis telefon"-od van??? itt a valódi paradoxon,kedves kérdező! néhány sorral lejjebb már meg is hazudtolod onmagad! illetve te még sosem mondtad,hogy mozi, cigi, kaja... stb? ez is mind egy becéző formája a szavaknak.

szóval le kellene állni a kukacoskodásról,rosszmájúságról, pláne ha mi magunk is elkovetjük ugyan ezeket a hibákat!

a kérdésed tipikus esete a : "Másik szemében a szálkát,magaméban a gerendát sem!"- nek!

2014. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!