Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért "fejlődik vissza"...

Miért "fejlődik vissza" minden anyuka a 0-6 hónapos gyermeke mellett?

Figyelt kérdés

Ezt arra értem, mikor egy 0-6 hőnapos kisbaba mellett "doktornéniznek"? Most mi értelme annak, hogy beszélgetek egy anyukával, aki a 2 hőnapos babáját tartja és ezt modja: " a doktornéni azt mondta"...

3 hónapos a kislányom, de nem doktornénizek mikor mondom, hogy orvoshoz megyünk...

A másik: tápcsi, szopcsi...

De a doktornénis akaszt ki sok anyukánál! Az rendben, mikor már beszél vagy 1-2 éves és úgy...de egy csecsemőnél? Amikor két felnőtt beszélget???


2014. jan. 9. 23:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%
Engem a gügyögés nem zavar, bár én a 9 hónapos kisfiamnak nem gügyögök. Engem attól kerülget a frász, ha valaki olyanokat ír, vagy mond, hogy "2 hetesek vagyunk, jön a fogunk, hisztizünk, fáj a pocakunk..." Na ezen ki tudok akadni.
2014. jan. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
40%

Ha szerinted MINDEN anyuka visszafejlődik, akkor szükségképpen te is. Vannak ilyen anyukák, meg olyanok is, de nem hiszem, hogy ez a világegyetem legnagyobb problémája lenne.

Van igazság abba, amit felvetsz, persze, de ilyen totális általánosításban semmiképp nem lehet gondolkodni másokról.

2014. jan. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
93%

A 20-as válaszoló meg is írta a véleményemet erről:)

Persze, én doktornőnek mondom a gyerekorvost, de nem zavr a doktornénizés. Engem nem a becézgetés zavar, hanem a rosszindulat.

2014. jan. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudjatok anyukák (vagy anyák, ha a kicsinyítőképző ennyi embert zavar) de mintha egy kicsit túl sok szabadidőtök lenne, hogy ilyeneken idegeskedjetek :)


Elhihetitek bennetek is van olyan tulajdonság, ami miatt falra másznak az emberek, csak nem gyűlnek össze, nem teszik fel kérdésként a gyik.hu-n.

Mindamellett ezt a kérdést már vagy 100-szor megvitatták itt, és sose volt semmi értelme. Változást úgyse hoz, minek újra meg újra felvetni?

Szavakon lovagoltok, miközben nem ettől lesz valaki rossz anyuka. Inkább legyen egy gügyögős barátnőm, vagy beszéljen királyi többesben a babáról meg magáról, minthogy katonásan mindent csak a hivatalos formális nevén hívjon.

Utóirat: 20-as válaszoló válaszát már több ugyanilyen kérdésnél is olvashattátok.


Üdv: egy nem anyuka.

2014. jan. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
36%

te aztán tudod, mitől lesz valaki jó anya....

Egyébiránt pedig: pontosan anyákról van szó, az anyák hibáiról..

2014. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom én Dokinőnek hívtam,hívom,kisfiamnak mondom csak,hogy doktornéni Ő mindjárt 3.Én sosem gügyögtem,és nem becézgettem a dolgokat mint pl: főzi,tápi,szopika,mert engem is zavar,ha így beszélnek hozzám.De azért nem problémázom azon ha más anyuka átmegy ilyen gügyögősbe ha nem hozzám beszél nekem aztán mindegy.
2014. jan. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor alig bírtam ki, hogy ne írjak a Baba-Mama fórumba, amikor egy anyuka írta, 3 hónapos a gyereke, iszonyatos szorulásuk van. Szívem szerint megírtam volna, hogy a babát orvoshoz vigye, magának meg vegyen hashajtót a gyógyszertárba.


Hasonló. Én attól kaptam idegbajt, amikor 1 7-8 hónapos kigyerek ült előttünk, a védőnőnél. Anyuka levetkőztetette pelenkára, és ott ült a baba a pelenkázón. Ez oké, de ami idegesített, az a nyakában lógó aranylánc volt, ami férfiméret, vastagságra is, és olyan hosszú volt, hogy a tenyérnyi medál a baba pelusát verdeste. Minden baba felöltöztetve, mert hideg volt, csak ez az egy szegényke pelusban, hogy lássák mások, hogy van aranyláncuk...

2014. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!