Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek elkérhetem a...

Szerintetek elkérhetem a páromtól a családi adókedvezmény felét?

Figyelt kérdés

Egyetemre jártam amikor szültem, így nekem csak a gyes és a családi jár, nem sok. a párom egy összegben kapja vissza a családi adókedvezményt tavasszal. lenne jogom elkérni a felét? vagy nem, mert ő dolgozik?

nem túl rózsás itthon a helyzet kettőnk között, néha vannak gondok a pénz miatt. tipikusan a "te itthon vagy, nem csinálsz semmit, és dolgozom meg a pénzért..." stb.


2014. jan. 11. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Úgyis a családra van költve, mert csak gyesből családiból nem élnél meg egyedül a gyerekkel.
2014. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem eszembe se jutna elkérni. Ő kereste meg az ta pénzt. Az más kérdés, hogy én az ő helyében olyanra költeném ami mindhármunknak hasznos.
2014. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
sajnos a párom nem ilyen. előre tudom, hogy el fogja rakni, és nem ad több "költőpénzt", mint amúgy...
2014. jan. 11. 22:23
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Amikor írja az ember, a fiatalnak, hogy ne gyesre szüljön mert kiszolgáltat lesz,akkor mindenki egy szemét aki ezt feltételezi a párjáról.

Egy éves kor után teljes munkaidőbe elmehetsz dolgozni a gyed extra értelmében gyyes mellett.

2014. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

huh,sajnálom...nekem is csak gyes és csp jár,de nálunk fel se merül ilyen kérdés...közös kassza van...

amúgy meg szeg ha azt vesszük,akkor nem csak ő dolgozott ezért a pénzért,hiszen a gyerekek miatt jár,vagy nem?

de tényleg sajnálom,hogy ilyenek miatt van vita, ez annyira megkeserítheti a dolgokat:(

2014. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
azt hittem a gyed extra azokra vonatkozik akik idén szültek, nem? még pár hónap és tervezem a munkába állást. sajnos tényleg sokmindent megkeserít a pénz :/
2014. jan. 11. 23:01
 7/15 anonim ***** válasza:
A gyed extrának több érintetti köre van, az egyik kör, aki 1 éves kor után visszamegy dolgozni és mellé kapja a gyedet illetve a gyest, függetlenül attól, hogy hány órában dolgozik...
2014. jan. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A gyed extrának a munkavállalásra vonatkozó része a 2014. január elseje előtt született gyerek szüleire is vonatkozik.

[link]

2. oldal

2014. jan. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

költőpénzt? mi vagy te, a gyereke? Nem vagytok közös kasszán?? Javaslom, hogy vetess ki vele egy hét szabit, legyen otthon egy hétig a gyerekkel, addig te járj el napi 8 órát anyukádhoz és csak estére menj haza miután megittál egy sört a haverjaiddal. majd amikor a 7. nap végén is 3-szor kel fel éjjel a gyerekhez, térjetek vissza arra a kérdésre hogy pontosan mit is csinálsz te otthon.

Egy férfi munkája fele olyan megerőltető sincs mint családanyának és mellette háziasszonynak lenni (és a nők ugyanúgy végigdolgoznak egy életet). Kutya kötelessége hogy eltartson amíg a gyerekét neveled (ezzel egy 50 éves, keményen dolgozó 2 gyerekes apa bármikor egyetértene). Érdekesen gondolkozik a párod, kicsit éretlen még ha azt hiszi te otthon csak hangyákat szedegetsz.

2014. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%
ja és a kérdésre: igen, elkérheted, de ha nem akarsz konfliktust, egyezzetek meg hogy azt a pénzt berakjátok egy számlára hosszútávra kamatozni, és majd megkapja a gyerek nyelvtanfolyamra vagy valamire.
2014. jan. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!