Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket az...

Miért vállalnak gyereket az emberek a nincstelenségre?

Figyelt kérdés

Most olvastam facebookon, hogy összefogtak egy kisgyerekért, akinek a szemében daganatok vannak. 4. gyerek a családban, a szülők leírták egy blogba,hogy alig élnek meg 50 ezer forintből(hitel levonás után stb) penészes a lakásuk, azt is rendbe kéne hozni.

Minden rosszindulat nélkül kérdezem,hogy 3 gyerek után miért kellett egy negyedik ilyen körülmények közé?


2014. jan. 16. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Csak arra tudok gondolni, hogy esetleg azelőtt jobban éltek, csak később mentek tönkre ennyire, vagy hogy a kisgyerek betegsége felemésztette az összes pénzt, ráadásul lehet, hogy az egyik szülőnek fel kellett adnia a munkáját, hogy otthon maradhasson vele.

Ha tényleg alapból ilyen helyzetre vállaltak gyereket, akkor passz, én sem értem.

2014. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
50 ezres elég hülyeség családi plusz gyes-ből nem vonhatnak ez a kettő meg 4 gyereknél alapból több.
2014. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Aki mély szegénységben él, annak feltehetőleg nincs pénze védekezésre se, az abortusz nem tudom hány tízezres összegét se tudják kifizetni.


Ezért ha összejön a terhesség akkor gyerek lesz, mert nincs más alternatíva. Nem is nagyon gondolnak bele, mert a nagyon szegény réteg általában nem az értelmiségből kerül ki.


Talán a védekezést ennek a rétegnek ingyenessé kellene tenni, vagy legalább az elköttetést három gyerek után.


Emellett ott van még a közvélemény. Nézd meg a válaszokat, annál a kérdésnél miszerint a mai napon abortuszra kellene mennie valakinek. /nem emlékszem pontosan/


Én pl. azt javasoltam, hogy ilyen fokú nincstelenségre ne tartsa meg a gyereket, no de a többi hozzászóló, no comment.

Hát ezért.

2014. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Ezen én is elszoktam gondolkodni, egyik nap is a tv-ben ment egy 4 gyerekes család, egy albérleti szobában élnek, fűtés nincs, fogatlan anyukáról sütött az értelem, ennivalóra sem volt pénzük. A legkisebb gyerek kb fél éves volt. Vessetek rám követ, de az ilyeneket nem sajnálom.
2014. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Aki mély szegénységben él, annak feltehetőleg nincs pénze védekezésre se, az abortusz nem tudom hány tízezres összegét se tudják kifizetni. "


Nem vagyok abortusz párti de rászorultsági alapon végeznek ingyen. Gyerekvállalás kategóriában sokan írták már, szóval biztos van ilyen.

2014. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Régóta van hitelük elvileg, a férj fizetésének 50%-át levonják.
2014. jan. 16. 11:36
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Na jó de ha még minimálbéres akkor is marad 30 ezer meg családi 68 ezer, gyet meg plusz 25 ezer. Akkor is minimum 120 ezer marad, ami persze nem sok de nem 50 ezer. Hisz csak a családi is több, ami alanyi jogon jár ennyi 4 gyereknél.

.

2014. jan. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
és 120 ezerre kell 4 gyereket vállalni? ezt komolyan gondolod? 200 ezerre is max egyet vállalnék.
2014. jan. 16. 11:43
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem azt mondtam ,de nem is maradhat 50 ezrük csak hisz az állam alanyi jogon többet ad, amiből nem vonhatnak semmit.
2014. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell okoskodni, meg ítélkezni! Ha akarsz/tudsz, akkor segíts, ha nem, akkor ne segíts! Nem a te dolgod.
2014. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!