Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket az...

Miért vállalnak gyereket az emberek a nincstelenségre?

Figyelt kérdés

Most olvastam facebookon, hogy összefogtak egy kisgyerekért, akinek a szemében daganatok vannak. 4. gyerek a családban, a szülők leírták egy blogba,hogy alig élnek meg 50 ezer forintből(hitel levonás után stb) penészes a lakásuk, azt is rendbe kéne hozni.

Minden rosszindulat nélkül kérdezem,hogy 3 gyerek után miért kellett egy negyedik ilyen körülmények közé?


2014. jan. 16. 11:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden társadalomban a legszegényebbek a legszaporábbak, nálunk sincs másképp.
2014. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
67%
Én értem, hogy nem rosszindulatból kérdezed, ez bennem is fel szokott vetődni, mikor a TV felkarol egy-egy ilyen családot, és ugye akkor hirtelen kapnak sok mindent , amit NEM SAJNÁLOK TŐLÜK! , de nekem is az jut eszembe, hogy ha van 3 gyermekük, akiket szegénységben nevelnek, akkor mégis miért szülnek még1-2-3-at??? aztán végignézik ahogy nincstelenségben nőnek fel hogy nincs mit enniük , fáznak... Szerintem igen is felelősséggel kell vállalni egy babát, nem pedig "majd lesz valami" alapon! Nekünk két kislányunk van, szívem szerint szeretnék már most harmadik babát, na de ésszel is élünk, annak ellenére, hogy havonta tudunk félretenni, mégsem vállaljuk most be, mert van kettő, akiknek a jövőjét biztosítani kell.
2014. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én sem értem...akinek magára sincs pénze (rendes ruha, normális ház v. lakàs, étel),az miért nem 1 max. 2 gyereket vàllal, minek kell 4-5-6 stb. éhező száj. De ők úgy vannak vele, hogy majd az állam eltartja őket és a kunyerálásból majd megélnek. Ne haragudjatok, de én az ilyen családokat nem sajnálom!
2014. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt gyerekek nélkül az a két ember éhen döglene, mert semmilyen segély, családi, gyes nem járna.

Másrészt akik semmit nem tudnak elérni az életben, se normálismunkahely, se tanulmányok, azok szülnek, hogy elmondhassák ők is valakik mert van gyerekük.

2014. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!